Socialiniai tinklai

Aktualijos

Profesinio mokymo diplomų įteikimo šventė      

Avatar

Paskelbta

data

Duok žmogui kūrybos valią

Ir teisę mąstyti, kalbėti, tikėti.

Jau žinom: visi ką nors gali,

Tad leiskim minčiai pakilti!

(Carl Scharnberg)

 

Viena gražiausių ir reikšmingiausių švenčių Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre – profesinio mokymo diplomų įteikimo absolventams šventė, kuri šiais metais surengta birželio 27 dieną.

Šventė prasidėjo Lietuvos ir Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro vėliavų įnešimu bei Lietuvos Respublikos himnu.

Centro direktorius Jonas Pravilonis, kreipdamasis į absolventus, jų tėvelius, globėjus, draugus, mokytojus, auklėtojus, kitus svečius, priminė, kad per tris mokymosi metus absolventai dalyvavo įvairiuose respublikiniuose konkursuose, parodose, tarptautiniuose projektuose, pasiekė aukštų sportinių laimėjimų, įgijo norimą kvalifikaciją, tad  belieka susirasti gerus darbus ir įprasminti savo gyvenimo kelią.

Sveikinimus bei palinkėjimus absolventams tėvelių vardu skyrė Birutė Sliosorienė, rasti laiko  naujiems iššūkiams ir mokytis naujų dalykų  linkėjo Obelių globos namų socialinė darbuotoja Elvyra Jocytė, toliau tobulėti profesinėje srityje kvietė įmonės „Velnio kalviai“ savininkas Andrius Žiedas bei centro profesijos mokytojas Valdimaras Balčiauskis.

Profesinio mokymo skyriaus vedėjas Alfonsas Ivoškis pasveikino absolventus ir pakvietė centro direktorių gausiam būriui jaunuolių už sėkmingą mokymąsi ir gerus įgytų kompetencijų vertinimo rezultatus įteikti padėkas.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Stanislava Kavaliauskienė supažindino absolventus su centro direktoriaus įsakymu „Dėl profesinio mokymo diplomo ir  pažymėjimo turinio, formos ir išdavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“. Kelialapius į savarankišką gyvenimą direktorius įteikė būsimiems apdailininkams, automobilių mechanikams, staliams, šaltkalviams, virėjams ir viešbučio darbuotojams. Profesinio mokymo diplomai įteikti ir suaugusiųjų tęstinio profesinio mokymo dalyviams.

Šventės metu nuotaikingus pasirodymus dovanojo Šiaulių šokio studijos „Incognito“ šokėjos, vadovaujamos Virginijos Medžiuvienės. Paskutinį kartą centro scenoje šoko ir centro absolventai.

Skambėjo mokyklos dainininkų Jovitos Stosiūtės, Arvydo Bražo bei absolvento Mindaugo Paulausko atliekamos dainos.

Renginio vedėja Irena Kavaliauskienė jausmingais posmais dar kartą kreipėsi į absolventus ir, linkėdama visokeriopos sėkmės, pakvietė visus įsiamžinti bendroje nuotraukoje.

 

                                              Mokytoja Vitalija Rutkauskienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Jankūnų kaime namuose rastas vyro lavonas

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 19 d. 14.48 val. Radviliškio rajone, Jankūnų kaime, namuose, rastas
vyro, gim. 1954 m., lavonas be išorinių sužalojimų.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Pasaulinė akcija #Mes Prisimename – Holokausto aukoms atminti ir pagerbti

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 27 d. visame pasaulyje minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena. Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė kviečia visus Lietuvos gyventojus prisidėti prie pasaulinės akcijos #MesPrisimename (#WeRemember) ir prisiminti Holokausto metu sunaikintas Lietuvos miestų ir miestelių žydų bendruomenes, išgyvenusius asmenis ir jų gelbėtojus.

„Kasmet prisimename 6 milijonų Europos žydų sunaikinimo tragediją. Kviečiame visus – valstybės vadovus, politikus, visą švietimo bendruomenę, visus Lietuvos žmones Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos išvakarėse prisiminti tuos žmones, kurie buvo nužudyti Holokausto ugnyje. Tai – bendra mūsų valstybės netektis.“ ,  – sako Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky.

Pasak Fainos Kukliansky, pasakyti #MesPrisimename ypač kviečiama jaunoji karta: „Kreipiamės į visą švietimo  bendruomenę – pasinaudokite šios dienos suteikiama proga ir skirkite dėmesio jaunimo edukacijai apie Holokausto aukų atminimą, organizuokite virtualius susitikimus su vyriausiais žydų bendruomenių nariais, menančiais šiuos baisius istorijos tarpsnius. Dar turime unikalią progą tiesiogiai pakalbėti su įvykių liudininkais – pasinaudokime ja“.

Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos išvakarėse Lietuvos žydų bendruomenė kviečia prisiminti ne tik aukas, bet ir gelbėtojus. Pasak Fainos Kukliansky, kalbėdami apie Holokausto siaubą neturime pamiršti ir vilties žinios, kurią neša gelbėtojų istorijos: „Tarptautinės Holokausto aukų atminimo diena mums yra proga dar kartą padėkoti tiems drąsiems žmonėms, kurių daugelio jau nebėra gyvų, už drąsą ir žmogiškumą, parodytą pačiomis sudėtingiausiomis sąlygomis. O visuomenė žydų gelbėtojus turi prisiminti ir vertinti kaip tolerancijos, atjautos, drąsos pavyzdį.“

Faina Kukliansky apgailestauja, kad iki šiol Lietuvoje nėra nei nacionalinio paminklo Holokausto aukoms, nei paminklo, skirto žydų gelbėtojams: „Neturime vietos, kurioje galėtume uždegti atminimo žvakę už tuos žmones, kurie rizikuodami savo ir artimųjų gyvybėmis liko ištikimi žmogiškumo vertybėmis. Paminklas parodytų ir valstybės poziciją pagerbti ir įamžinti tuos asmenis, kurie net sudėtingiausiais laikotarpiais žmogaus gyvybę kelia aukščiau už baimės, neapykantos ir mirties šešėlius.“

Prireikė ne vieno dešimtmečio, kol žydus gelbėję žmonės galėjo viešai papasakoti savo istorijas, o jų darbai buvo pripažinti ir įvertinti – visame pasaulyje žydų gelbėtojams suteikiamas Pasaulio tautų teisuolio vardas, kurį suteikia „Yad Vashem“ Holokausto ir didvyriškumo atminties institutas. „Šiandien turime arti 900 Lietuvos piliečių, kurie yra apdovanoti garbingiausiu Pasaulio tautų teisuolių medaliu, tačiau gelbėtojų buvo daugiau. Tik po Nepriklausomybės išgyvenę žydai ir jų vaikai galėjo pradėti ieškoti Lietuvoje gyvenusių savo gelbėtojų ir teikti liudijimus apie išgelbėtą gyvybę.“, – sako Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė, pabrėždama, kad dėl dešimtmečius vėlavusio pripažinimo proceso dalis išgelbėtų žydų taip ir nesulaukė galimybės sutikti savo gelbėtojus ir jiems padėkoti gyvai.

Prisidėti prie akcijos #MesPrisimename/ #WeRemember galima keliais būdais:

  • Aplankykite arčiausiai Jūsų esančias žydų žudynių vietas ir pagerbkite nužudytuosius padėdami simbolinį akmenuką.
  • Parašykite #WeRemember/#MesPrisimename ant popieriaus lapo. Nusifotografuokite su šiuo ženklu ir pasidalinkite savo nuotrauka socialiniuose tinkluose.
  • Prisijunkite prie pasaulinės atminimo akcijos savo socialinių tinklų profilyje užsidėdami  rėmelį #WeRemember/#MesPrisimename. Rėmelius galite atsisiųsti čia: #WeRemember/#MesPrisimename.

Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena pasaulyje minima nuo 2005 metų, kai Jungtinės Tautos priėmė rezoliuciją, smerkiančią diskriminaciją, prievartą religiniu ar etniniu pagrindu ir atmetančią Holokausto neigimą. Rezoliucija taip pat paskelbė sausio 27-ąją Tarptautine Holokausto aukų atminimo diena – būtent šią dieną prieš 76 metus buvo išvaduota Aušvico koncentracijos stovykla.

Papildoma informacija: Michail Segal, mob.tel. 8 650 75939,  el.paštas: michails@sc.lzb.lt

Skaityti daugiau

Skaitomiausi