Socialiniai tinklai

Aktualijos

Nesibaigiančios Vilniaus gatvės asfaltavimo bėdos

Avatar

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė apie darbus  naujai asfaltuojamoje Vilniaus gatvėje Radviliškyje. Ši viena seniausių miesto gatvių jau asfaltuojama beveik trejus metus – tokios trumpos, vos per 300 metrų, gatvės asfaltavimui tai ilgokas laiko tarpas.

Pirmas Vilniaus gyventojų skundas, pasiekęs Tarybos narį Gediminą Lipnevičių, buvo dėl šaligatvio, gatvės praplatinimo bei per aukštos užvažos. „Šios naujos gatvės šaligatviai nepadengti trinkelėmis, palikta tik smėlio danga. Juk nedaug reikia lėšų, kad šaligatviai būtų padengti trinkelėmis, į namus nesineštų smėlis“,- sakė radviliškiečiai.

Į rekonstruojama Vilniaus gatvę buvo atvykęs ir savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas G. Vičas, kuris patvirtino, kad  šaligatvio išklojimas trinkelėmis  kainuotų tikrai nedaug – apie 10 tūkstančių eurų. Ir buvo susitarta, kad G. Vičas kreipsis į merą ir šių lėšų ieškos savivaldybė iš savo biudžeto.

Pradėjus asfaltuoti Vilniaus gatvę vėl kilo gyventojų nepasitenkinimas – naujoji gatvė suprojektuota per siaura, joje negalės prasilenkti du automobiliai. „Ryte, per pietus šioje gatvėje būna didelis judėjimas, nes beveik visi gyventojai turi automobilius. Visą laiką du automobiliai prasilenkdavo, o rekonstruojama gatvė susiaurėja“,- skundėsi šios gatvės gyventojai. Jų netenkino ir projektuotojų siūlomos „kišenės“, ties kuriomis galėtų prasilenkti automobiliai.

Jie vėl pagalbos kreipėsi į Tarybos narį G. Lipnevičių. Tarybos narys, nuvykęs į Vilniaus gatvę, susitiko su gyventojais bei atvykusiu savivaldybės Statybos skyriaus vedėju G. Viču. Ir vėl buvo pasiektas kompromisas – nuspręsta, kad  gatvės pakraščiai bus padengti skalda ir ji taps bent puse metro platesnė, bus sprendžiamas ir klausimas dėl per aukštos užvažos. „Pagal projektą užvaža turėtų būti 4 centimetrų, o dabar ji per aukšta – siekia net 7 centimetrus. Reikės spręsti klausimą, kaip ją pažeminti“,- sakė Statybos skyriaus vedėjas.

Kovojant už kokybišką Vilniaus gatvės rekonstrukciją, ypač aktyviai gyventojų interesams atstovavo Simas Armonas.

Kad  kilęs  gyventojų šurmulys triukšmas davė gerų rezultatų, rodo dar vienas dalykas, pradžiuginęs gyventojus, – gatvės gale ženkliai praplatintas kelias, palengvinantis įvažiavimą į gretimą gatvę.

„Negali būti, kad  naujai rekonstruojama gatvė būtų su  techniniu šaligatviu žvyro danga – kaip tai atrodys? Džiaugiuosi, kad bendru sutarimu buvo praplatinta Vilniaus gatvė. O taip pat turime atsižvelgti į gyventojų prašymus ir pasirūpinti, kad  Vilniaus gatvėje visi darbai būtų atlikti kokybiškai, gyventojai patenkinti“,- sakė Tarybos narys.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

„Auksinė krivūlė“ – ne už rajono pasiekimus

Avatar

Paskelbta

data

Vietos savivaldos dienos išvakarėse Vilniuje Lietuvos savivaldybių asociacija tradiciškai suorganizavo savivaldos apdovanojimus „Auksinė krivūlė“. Šį kartą  apdovanojimas po ilgos pertraukos pasisekė ir Radviliškio rajoną, jo į Vilnių atsiimti vyko meras Antanas Čepononis su Moterimi Saule – administracijos direktore Jolanta Margaitiene.

Ar „Auksinė krivūlė“ buvo išmaldauta?

Ne paslaptis, kad konservatoriams valdant Radviliškio rajoną, jis pagal gyventojų atlyginimų dydį bei gyventojų skaičiaus mažėjimą sparčiai grimzta į dugną. Gal todėl ir savivaldybių asociacijos apdovanojimas „Auksinė krivūlė“ jau aštuonerius metus aplenkdavo Radviliškio rajoną. O ir už kokius pasiekimus galima teikti apdovanojimą, kai  Radviliškio rajono savivaldybės ypatingi nuopelnai būtų nebent dažnas valdininkų lankymasis teisme, nebaigtos brangios statybos, mažiausi medikų ir mokytojų atlyginimai regione bei visoje Lietuvos žiniasklaidoje skambantys skandalai apie Viešųjų pirkimų procedūrų pažeidimus.

Tačiau merui A. Čepononiui  susiruošus   dalyvauti Seimo rinkimuose, situacija pasikeitė – Radviliškio rajonui „Auksinė krivūlė“ įteikta už glaudų savivaldos ir Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimą.

Dėl tokios  nominacijos kyla šiokių tokių abejonių – ar tik ne tos krivūlės rajono meras  spalio 5 dieną vyko į Vilnių maldauti? Juk reikia pasirodyti – štai dar netapęs Seimo nariu auksinius daiktus į rajoną parveža, o kai taps, tai jau visus auksu apipils ir iš visų jėgų dirbs, kad  tik „rajonui būtų geriau“.

Rajono ir kariuomenės bendradarbiavimas susiklostęs istoriškai

Dar kyla klausimas, ar  yra koks  bent koks Radviliškio rajono savivaldybės nuopelnas dėl to, kad  rajonas apsuptas Lietuvos kariuomenės padalinių? Rajone nuo seno yra dislokuoti Lietuvos kariuomenės Depų tarnybos Arsenalas, Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas, Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas, Krašto apsaugos savanoriai. Tiesa, dar Radviliškio rajone planavo įsikurti Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionas, tačiau savo dislokacijos vieta batalionas pasirinko Šilalės miestelį.

„Glaudus bendradarbiavimas“ – stovėjimas šalia kariškių?

Na, o pastaruoju metu „labai glaudų“ bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene rajono meras A. Čepononis ir administracijos direktorė J. Margaitienė pademonstruoja  pastovėdamas šalia kariškių per iškilmingą  priesaikos ceremoniją,  vykstančią Radviliškio miesto aikštėje. Meras ir direktorė  paprastai stovi šalia aukšto rango kariškių, vadinasi, „glaudžiai bendradarbiauja“?

Ateities vizija – apdovanojimai už realius darbus

Belieka tikėtis, jog ateityje, galbūt rajoną valdant naujam merui, „Auksinės krivūlės“ Radviliškio rajonui bus teikiamos ne „pritempiant“ nuopelnus už  bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene, o už realius pasiekimus. Pavyzdžiui, už atsakingą požiūrį į efektyvų finansų valdymą, kaip  Varėnos rajono savivaldybei ar  už smulkaus ir vidutinio verslo skatinimą, kaip Plungės rajono savivaldybei.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Replika Invaziniai kurmiai

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškį pamėgo invazinis Sosnovskio barštis. „Paplentės“ soduose karaliauja invaziniai šliužai, tačiau tuo invazinės bėdos nesibaigė.

Miško gatvėje pastebėtas ir invazinis kurmis. Ieškodamas patelės poravimuisi, jis perkniso kelkraštį, įgriaudamas trinkeles. Kalbama, jog panaudos savo būsto įrengimui. Bet ir tai juokas, pasakojama, kad kai kuriose Lietuvos savivaldybėse esama ir invazinių merų. Kai pagalvoji – siaubas.

Paulius Ropė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019