Socialiniai tinklai

Aktualijos

Nelegalių sąvartynų ir toliau daugės?

Avatar

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė, kad Radviliškio rajone uždarius Atliekų priėmimo punktus Šiaulėnų, Tyrulių ir  Grinkiškio  seniūnijose  aplinkiniuose miškeliuose padaugėjo nelegalių sąvartynų. Beje, nelegalių sąvartynų padaugėjo ir Radviliškio seniūnijoje, kurioje stambiagabarites atliekas galima atvežti į Žiūronų atliekų priėmimo aikštelę ir priduoti nemokamai. Tačiau  dar nemažai  rajono gyventojų nesistengia vargintis atliekų vežimų į Priėmimo punktą, o išverčia jas arčiausiame miškelyje ar pakelėje.

Ne visiems patogi infrastruktūra…

Radviliškio rajono savivaldybė savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją informavo, kad  atnaujinti uždarytų Atliekų priėmimo punktų veiklos neplanuojama, nes rinkliavos mokėtojams rajone ir taip „yra prieinama visa sukurta infrastruktūra“.

Gal ir taip, tik bėda, kad  ne visi rajono rinkliavos mokėtojai prieina iki tos infrastruktūros – dažnai kelionės baigiasi artimiausioje pakelėje…

Pavyzdžiui, panaikinus Atliekų priėmimo punktą Šiaulėnuose, gyventojams atliekas reikia vežti į Radviliškio, Šeduvos arba Baisogalos priėmimo punktus. Ne paslaptis, kad kai kurie šiaulėniškiai atliekų atsikrato artimiausiame  miškelyje.

Dar rašte iš savivaldybės užsimenama apie atliekų surinkimą apvažiavimo būdu – paskelbiama, kada  atvažiuos automobilis surinkti stambiagabaričių atliekų, kurias gyventojai  nurodytu laiku suneša prie konteinerių. Tačiau ir vėl būna bėdų – nurodytą dieną atliekų vežėjai neatvyksta (gal laukia, kol didesnė atliekų krūva susidarys), atliekas vietiniai „sanitarai“ berūšiuodami išsklaido ir vėl kelias dienas namo aplinką „puošia“ nedidelis sąvartynas, kol šiukšles teikiamasi išvežti.

Kuopti nelegalius sąvartynus pigiau?  

Atliekų priėmimo punktai buvo panaikinti, nes juos įrengti ir eksploatuoti pagal naujus Europos sąjungos reikalavimus kainuoja brangiai – per metus per 18 tūkst. eurų.

Tačiau įdomu, kiek lėšų išleista nelegalių sąvartynų likvidavimui. Iš savivaldybės atėjęs atsakymas nustebino – per  2019-2020 metus šiam reikalui lėšų apskritai nebuvo išleista.

Kaip patys teigia, iš vieno nelegalaus sąvartyno Radviliškio rajone buvo išvežta apie 40 kub. m statybinių atliekų – vadinasi, jį likvidavę žmonės dirbo neatlygintinai ir technikos paslaugos bei kuras taip pat nieko nekainavo?

Galima daryti tik tokią išvadą, kad savivaldybei  atrodo priimtiniau kuopti nelegalius sąvartynus nei suteikti gyventojams galimybę civilizuotai netoli namų priduoti atliekas.  Atliekų priėmimo punktą būtų galima atidaryti, pavyzdžiui, Šiaulėnuose. Juk rajono biudžete nuolat sutaupomi milijonai eurų, tad kodėl menkos dalies jų neišleidus  dėl švaresnių pakelių ir miškelių bei gyventojų gerovės.

Jonas Petrikas


Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

III Tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas ,,Muzikuojantys berniukai”

Avatar

Paskelbta

data

Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos organizuojamas III tarptautinis konkursas „Muzikuojantys berniukai“, įvyko šių metų kovo 26 d.

Konkursas sulaukė net 78 dalyvių iš daugelio Lietuvos (Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Varėnos, Kretingos, Kauno, Radviliškio, Šiaulių, Švenčionių r., Druskininkų, Raseinių) bei Latvijos (Liepojos, Rygos, Malpils, Jekabpils) miestų. Sudėtingomis karantino sąlygomis – tai didelis pasiekimas ir konkurso populiarumo bei reikalingumo patvirtinimas.

Kaip ir daugelis šiuo metu organizuojamų renginių, konkursas vyko nuotoliniu būdu (klausomi ir vertinami konkurso dalyvių vaizdo įrašai). Svarbu paminėti, kad ne tik įrašų darymas, bet ir visas mokymo procesas jau beveik pusę metų tęsiasi tik per nuotolį. Šiandien dažnai vartojamas terminas „nuotolis“, įvairiose veiklose turi ir skirtingą prasmę, ir nevienodas tikslo siekimo galimybes. Praktiniame muzikos atlikimo mokyme – tai neįtikėtinas iššūkis. Ką reiškia nuotolinis darbas muzikos meno bei muzikos instrumento įvaldymo mokyme, kai svarbu ne tik žinių ir informacijos perteikimas (kuris, žinoma vyksta lėčiau ir sunkiau), bet ir daug kitų, specifinių profesinių dalykų: atidus klausymas, aiškus girdėjimas, kūno padėtis ir laisvumas grojimo metu, judesių tikslumas, muzikos pojūtis, emocija, energija ir kt. Visa tai perteikti (ir mokytojui, ir mokiniui), kai skiria ekranas, išties sudėtingas iššūkis, tad, visi jį priėmę ir sugebėję pasiekti gero rezultato, verti didžiulės pagarbos ir dėkingumo žodžių: konkurso dalyviams už jų savarankiškumą, užsispyrimą, darbštumą, norą muzikuoti; mokytojams už išradingumą, kūrybingumą, ištvermę, rūpestį, meilę vaikams ir muzikai.

 Laisvai pasirinktą konkurso dalyvių programą skirtingose amžiaus grupėse (bendras dalyvių amžius 6 – 18 metų) vertino dvi tarptautinės žiuri komisijos: pianistų – pirmininkas Latvijos muzikos akademijos profesorius Normuds Viksne, nariai profesorius Rokas Zubovas ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Biruta Vaišienė; stygininkų (smuikininkų ir violončelininkų) – pirmininkė Sandra Grinberga (Latvija), narės LMTA lektorė, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, S. Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Kristina Kupšienė ir Klaipėdos J. Karoso muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Liuda Kuraitienė. Dalyvių pasirodymai (vaizdo įrašai) pagal surinktų balų skaičių buvo įvertinti laureatų (1, 2, 3 vietos) bei diplomantų vardais.

Radviliškio muzikos mokyklą jau nebe pirmą kartą šiais metais įvairaus lygio konkursuose atstovavo mokytojo Ryčio Borusevičiaus IV klasės mokinys Augustas Kazakėvič. Jei prieš du metus apskritai pirmą kartą dalyvaudamas tokio aukšto lygio kaip  „Muzikuojantys berniukai“ konkurse, Augustas laimėjo III vietos laureato vardą, tai šių metų konkurse jaunasis pianistas tapo  II vietos laureatu.

             Sveikiname nugalėtojus ir linkime naujų kūrybinių pasiekimų!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Policija prašo atpažinti moterį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą  dėl sukčiavimo. Internetiniame tinklalapyje moteris, pasivadinusi „Gettry“, iš pardavėjos  apgaule išviliojo  striukę, kurios vertė – 170 eurų. Kovo 1 d. Šiauliuose, Aido g., prie prekybos centro „Akropolis“, užfiksuota moteris, įtariama, atsiimanti  išviliotąją striukę. Atpažinusius ją gyventojus  prašytume paskambunti tyrėjui Artūrui Augiu telefonais (8 700) 61490, (8 686) 44630 arba parašyti elektroniniu paštu arturas.augys@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi