Šiukšlėmis atsikratoma tiesiog miške…

Nuo 2018 metų Radviliškio rajono Šiaulėnų, Tyrulių ir Grinkiškio seniūnijose buvo uždaryti už europines lėšas įrengti atliekų priėmimo punktai (APP). Po šių punktų uždarymo seniūnijų miškuose bei grioviuose  gerokai padaugėjo nelegalių sąvartynų – tuo kasmet įsitikina akcijos „Darom“ dalyviai.

Gyventojai pasijuto apgauti

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro atstovai teigė, kad atliekų priėmimų punktų išlaikymas tapo per brangus, nes įsigaliojus naujiems įstatymams aikštelių administratoriai privalo užtikrinti griežtesnę ir tikslesnę  atvežamų atliekų apskaitą. Taip pat buvo keliami reikalavimai APP darbo vietai: darbuotojas turi turėti internetą, spausdintuvą, komunikacijas, tualetą, vandenį. Todėl ŠRATC savivaldybei pasiūlė dvi išeitis: atsisakyti dalies APP  arba jie didins sąvartyno vartų mokestį, tad būtų didėjęs rinkliavos mokestis gyventojams. Buvo prieita kompromiso ir palikti tik Radviliškio, Šeduvos, Baisogalos APP.  Valdžios sprendimas buvo įgyvendintas – aikštelių buvo atsisakyta, tačiau atliekų rinkliavos kaina gyventojams taip ir nesumažėjo.

Baimintasi ne be reikalo

Rajono seniūnijų gyventojai baiminosi, kad  uždarius šiuos punktus miškuose ir grioviuose padaugės išmetamų padangų ir kitokių atliekų. Pasirodo, baimintasi ne be reikalo: kai kurie  gyventojai nesivargina vežti atliekų į tolimesnes APP, o jomis atsikrato tiesiog aplinkiniuose miškeliuose. Taip atsitiko ir Šiaulėnų seniūnijoje.

Pasiūlymas merui

Šiaulėnų seniūnijos gyventojai, nebeapsikentę  miškuose bei pakelės grioviuose augančiomis šiukšlių krūvomis, pateikė pasiūlymą rajono merui: „Kai  merui A. Čepononiui šiaulėniškiai šaukė,  kad panaikinus atliekų surinkimo aikštelę miškeliuose atsiras šiukšlių kalnai, nenorėjo girdėti. Dabar tegul atvyksta su asmeniniu automobiliu! Mes savo atliekas vežam 30 ir daugiau kilometrų, o jis tegul veža tų, kurie niekada neveš!“,- savaitraščiui „Radviliškio kraštas“ rašė Šiaulėnų seniūnijos gyventojas, atsiuntęs nuotraukas su miške išmestomis šiukšlėmis.

Tik klausimas, ar merui A. Čepononiui berūpi rajono gyventojų problemos, nes  jis jau nusprendė dalyvauti Seimo rinkimuose, o juos laimėjęs atsisakys mero posto ir išvyks į sostinę.

Gyventojų prašome būti pilietiškais – pamačius nelegalius sąvartynus informuoti apie juos seniūnus ar savivaldybės administraciją, kad Radviliškio rajone dėl uždarytų aikštelių pamiškės nebūtų nusėtos šiukšlėmis.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts