Nekaltas baisogalis dėl policijos veiksmų tampytas po teismus

Į pareigūnų nemalonę pateko garbaus amžiaus baisogalietis – neva vairavo mopedą neturėdamas tam teisės. Tačiau kilo dilema, kokią transporto priemonę vairavo baisogalietis –  dviratį ar mopedą?

Nemalonumai prasidėjo žiemą

Pasak Baisogalos miestelio gyventojo (pavardė redakcijai žinoma), nemalonumai jį pradėjo persekioti nuo 2019 metų gruodžio 17 dienos, kai jį, vairuojantį motorinį dviratį, sustabdė pareigūnai. „Važiavau žiemą į namus, jau buvau netoli namų, kai mane sustabdė policijos pareigūnai. Pradėjo sakyti, kad vairuoju mopedą neturėdamas tam teisių, važiuoju be šalmo, be liemenės. Tačiau mano dviratis yra paprastas, tik įsidėjau į dviračio rėmus motoriuką, kad būtų lengviau minti – man yra  išoperuota  koja. Tiesa, tą dieną buvau išgėręs truputį parūgusių sulčių, tad nustatė girtumą 0,25 promilės (vairuotojai baudžiami nuo 0,4). Aš apsvaigęs nesijaučiau ir jokio nusižengimo tikrai nepadariau. Policijos pareigūnai pradėjo fotografuoti mano dviratį, surašė protokolą ir norėjo nubausti  300 eurų bauda – jų motyvas buvo toks, kad neatlikta mano transporto priemonės techninė apžiūra“,- pasakojo baisogalietis.

Vyras sakė nesutikęs su bauda ir „ėjęs ant principo“ – samdęs advokatą, važinėjęs į teismo posėdžius. Pasak baisogaliečio, visi šie važinėjimai bei advokato paslaugos jam kainavo apie 150 eurų.

Kad  tikrai būtų įsitikinęs, kokią transporto priemonę vairavo ir ar padarė ją vairuodamas nusižengimą ir norėdamas atlikti savo motorinio dviračio techninę apžiūrą,  baisogalietis kreipėsi į „Regitrą“.

„Aš savo dviratį su motoriuku nuvariau į „Regitrą“, norėdamas jį  ten  įregistruoti bei kreiptis dėl techninės apžiūros, tačiau  „Regitroje“ iš manęs tik pasijuokė ir pasakė, kad jie dviračių neregistruoja ir jokia techninė apžiūra jam nereikalinga. Tad gal  policijos darbuotojams reikėtų baigti daugiau nei šešias klases  ir susigaudyti, kas kokias transporto priemones vairuoja“,- sakė vyras

Su protokolo išvada nesutiko

Nesutikęs su Radviliškio policijos komisariato surašytu protokolu ir jam gresiančia bauda, baisogalietis kreipėsi teisinės pagalbos į advokatą. „Man advokatas labai padėjo, vasario mėnesį apskundėme Radviliškio  rajono komisariato protokolą dėl administracinio nusižengimo bylos. Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose byla tęsėsi nuo šių metų birželio mėnesio iki liepos mėnesio.  Pagaliau liepos 16 dieną teisybė triumfavo –  buvo nutraukta administracinės bylos nusižengimo teisena. Buvo pažymėta, kad elektrinės transporto priemonės greitis ne didesnis nei 25 kilometrai per valandą bei nėra pagrindo ją vairavusį asmenį traukti teisinėn  atsakomybėn ir byla buvo nutraukta“,- sakė išteisintas baisogalietis. 

Išteisintas  transporto priemonės savininkas pasipiktinęs policijos pareigūnų veiksmais, kurie  žmogų po kojos operacijos privertė  važinėti į teismus, leisti pinigus advokatams, patirti daug neigiamų išgyvenimų bei emocijų. Belieka  tikėtis, kad policijos pareigūnai elgsis atsakingai ir kompetentingai, nes jų pareiga, primename: „Ginti, saugoti, padėti“.

O gyventojus, turinčius nusiskundimų, prašome kreiptis į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją.

Jonas Petrikas

Total
0
Dalinasi
Related Posts