Socialiniai tinklai

Aktualijos

Nekaltas baisogalis dėl policijos veiksmų tampytas po teismus

Avatar

Paskelbta

data

Į pareigūnų nemalonę pateko garbaus amžiaus baisogalietis – neva vairavo mopedą neturėdamas tam teisės. Tačiau kilo dilema, kokią transporto priemonę vairavo baisogalietis –  dviratį ar mopedą?

Nemalonumai prasidėjo žiemą

Pasak Baisogalos miestelio gyventojo (pavardė redakcijai žinoma), nemalonumai jį pradėjo persekioti nuo 2019 metų gruodžio 17 dienos, kai jį, vairuojantį motorinį dviratį, sustabdė pareigūnai. „Važiavau žiemą į namus, jau buvau netoli namų, kai mane sustabdė policijos pareigūnai. Pradėjo sakyti, kad vairuoju mopedą neturėdamas tam teisių, važiuoju be šalmo, be liemenės. Tačiau mano dviratis yra paprastas, tik įsidėjau į dviračio rėmus motoriuką, kad būtų lengviau minti – man yra  išoperuota  koja. Tiesa, tą dieną buvau išgėręs truputį parūgusių sulčių, tad nustatė girtumą 0,25 promilės (vairuotojai baudžiami nuo 0,4). Aš apsvaigęs nesijaučiau ir jokio nusižengimo tikrai nepadariau. Policijos pareigūnai pradėjo fotografuoti mano dviratį, surašė protokolą ir norėjo nubausti  300 eurų bauda – jų motyvas buvo toks, kad neatlikta mano transporto priemonės techninė apžiūra“,- pasakojo baisogalietis.

Vyras sakė nesutikęs su bauda ir „ėjęs ant principo“ – samdęs advokatą, važinėjęs į teismo posėdžius. Pasak baisogaliečio, visi šie važinėjimai bei advokato paslaugos jam kainavo apie 150 eurų.

Kad  tikrai būtų įsitikinęs, kokią transporto priemonę vairavo ir ar padarė ją vairuodamas nusižengimą ir norėdamas atlikti savo motorinio dviračio techninę apžiūrą,  baisogalietis kreipėsi į „Regitrą“.

„Aš savo dviratį su motoriuku nuvariau į „Regitrą“, norėdamas jį  ten  įregistruoti bei kreiptis dėl techninės apžiūros, tačiau  „Regitroje“ iš manęs tik pasijuokė ir pasakė, kad jie dviračių neregistruoja ir jokia techninė apžiūra jam nereikalinga. Tad gal  policijos darbuotojams reikėtų baigti daugiau nei šešias klases  ir susigaudyti, kas kokias transporto priemones vairuoja“,- sakė vyras

Su protokolo išvada nesutiko

Nesutikęs su Radviliškio policijos komisariato surašytu protokolu ir jam gresiančia bauda, baisogalietis kreipėsi teisinės pagalbos į advokatą. „Man advokatas labai padėjo, vasario mėnesį apskundėme Radviliškio  rajono komisariato protokolą dėl administracinio nusižengimo bylos. Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose byla tęsėsi nuo šių metų birželio mėnesio iki liepos mėnesio.  Pagaliau liepos 16 dieną teisybė triumfavo –  buvo nutraukta administracinės bylos nusižengimo teisena. Buvo pažymėta, kad elektrinės transporto priemonės greitis ne didesnis nei 25 kilometrai per valandą bei nėra pagrindo ją vairavusį asmenį traukti teisinėn  atsakomybėn ir byla buvo nutraukta“,- sakė išteisintas baisogalietis. 

Išteisintas  transporto priemonės savininkas pasipiktinęs policijos pareigūnų veiksmais, kurie  žmogų po kojos operacijos privertė  važinėti į teismus, leisti pinigus advokatams, patirti daug neigiamų išgyvenimų bei emocijų. Belieka  tikėtis, kad policijos pareigūnai elgsis atsakingai ir kompetentingai, nes jų pareiga, primename: „Ginti, saugoti, padėti“.

O gyventojus, turinčius nusiskundimų, prašome kreiptis į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją.

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Radviliškio ligoninėje – Covid -19 viruso protrūkis

Avatar

Paskelbta

data

Neseniai Radviliškio ligoninė išgarsėjo dėl šioje įstaigoje išplitusios niežų epidemijos, rugsėjo 14 dieną redakciją  pasiekė  ligoninės  darbuotojų  informacija dėl Covid – 19 virusu  užsikrėtusių ligonių bei darbuotojų.

Covid – 19 viruso židinys – Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje

Į savaitraščio  redakciją kreipėsi Radviliškio ligoninės darbuotojos dėl Covid -19 viruso plitimo šioje įstaigoje. Pasak besikreipusiųjų, šią informaciją ligoninės vadovas V. Smalinskas bando nuslėpti, o pačioje ligoninėje kilusi didelė sumaištis.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija  nedelsiant kreipėsi į Radviliškio ligoninės vadovą V. Smalinską  dėl  situacijos paaiškinimo, tačiau  net kitą dieną atsakymo dar nebuvo gauta. Tikimės, kad direktorius turi svarbesnių reikalų, nei informuoti radviliškiečius apie niežų ir koronaviruso epidemijas Radviliškio ligoninėje.

Savaitraščio redakcija  kreipėsi ir į Sveikatos apsaugos ministrą A. Verygą bei Radviliškio rajono savivaldybės  vadovus, prašydama patikslinti informaciją dėl koronaviruso paplitimo ligoninėje.

Atsitiktinumas, ar ne, bet tik  pateikus užklausą Sveikatos apsaugos ministerijai, po kurio laiko rajono savivaldybė savo socialinėje paskyroje pranešė apie Covid – 19 virusu užsikrėtusį Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientą bei darbuotoją.

Iš savivaldybės atsiųstame rašte informacija apie koronavirusą ligoninėje buvo patvirtinta: „Šiuo metu testuojami tiek skyriuje dirbantys slaugos darbuotojai, tiek pacientai, aiškinamasi ligos išplitimo mastas. Susirgęs pacientas išvežtas į Šiaulių infekcinę ligoninę tolesniam gydymui“.
Rugsėjo 16 dieną buvo pranešta, kad užfiksuoti dar du Covid-19 ligos atvejai Radviliškio rajone. Vienas atvejis iš užregistruotųjų siejamas su Radviliškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriumi. Susirgę asmenys izoliuoti. Asmenys, turėję kontaktų su susirgusiaisiais, įspėti dėl būtinybės izoliuotis. Vadinasi, Covid – 19 virusas Radviliškio ligoninėje  bei  rajone žaibiškai plinta.

Informacijos skelbti nebuvo reikalo?

Pasiteiravus savivaldybės vadovų, kodėl informacija apie Covid – 19 viruso židinį Radviliškio ligoninėje buvo paskelbta tik 15 valandą, kai ligoninės personalo darbuotojai panikuoti pradėjo daug anksčiau. Pasak  rajono vadovų, „informacija apie naujus COVID-19 atvejus paskelbiama visuomenei tuomet, kai ji būna gaunama iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, kai ji yra tiksli ir aiški. Grėsmę pacientams ir darbuotojams labiau kelia skleidžiami gandai, kurie sėja baimę ir paniką“. 
Tikėtina, kad  labiau paniką ir baimę sėja nežinomybė apie viruso paplitimo mastą bei jo ištakų vietą ir laiku nepateikta savivaldybės valdininkų  informacija. Pakalbinti radviliškiečiai buvo sunerimę, kodėl nei meras, nei Ekstremalių situacijų komisijos operacijų centro koordinatorius E. Pranys laiku nepranešė apie koronaviruso plitimą pačios ligoninės viduje.

Ligoninėje pacientų lankymas draudžiamas

Pasiteiravus, ar dėl  koronaviruso  išplitimo Radviliškio ligoninėje ji bus uždaryta, buvo atsakyta, kad to daryti nėra būtinybės. Šiuo metu pacientai aptarnaujami Radviliškio konsultacinėje poliklinikoje, o ligoninės stacionare gulinčių pacientų lankymas  uždraustas.

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio geležinkelio stotyje rastas baltarusiškų rūkalų krovinys

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio geležinkelio stotyje pasieniečiai aptiko, įtariama,
krovininiu traukiniu iš Baltarusijos atgabentus 8 tūkst. pakelių
kontrabandinių cigarečių.

Ketvirtadienį Radviliškio geležinkelio stotyje Valstybės sienos
apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai kartu su AB
„Lietuvos geležinkeliai“ Saugos ir rizikų valdymo departamento
darbuotojais rado 30 polietilenu apvyniotų paketų. Jie gulėjo šalia
geležinkelio bėgių prie krovininio traukinio sąstato, kuris prieš
kelias valandas atvyko į šią stotį iš Baltarusijos.

Aptikti paketai buvo drėgni, nes, manoma, buvo į Lietuvą atgabenti
cisternoje su skystomis trąšomis.

Išardę paketus pasieniečiai rado 7000 pakelių cigarečių „Fest“
ir 1000 pakelių cigarečių „NZ Gold“, paženklintų
baltarusiškais akcizo ženklais.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis
Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Cigaretės saugomos Pagėgių pasienio rinktines Šiaulių pasienio
užkardoje.

Aistė Žalnieraitienė

Valstybės sienos apsaugos tarnybos

prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Pagėgių pasienio rinktinės

Viešųjų ryšių vyresnioji specialistė

  +370 46 397849

  Gintaro g. 1, LT-92237 Klaipėda

aiste.zalnieraitiene@vsat.vrm.lt

http://www.pasienis.lt

 

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019