Socialiniai tinklai

Aktualijos

Neįgalieji varžėsi „Bočios“ turnyre

Avatar

Paskelbta

data

 

Vasario 17 d. Radviliškio sporto arenoje vyko respublikinis neįgaliųjų „Bočios“ turnyras, kuriame dalyvavo 16 komandų iš Radviliškio, Pasvalio, Raseinių, Pakruojo, Kuršėnų, Šiaulių.

Šis turnyras Radviliškyje vyksta jau trečius metus ir yra skirtas Nepriklausomybės dienai pažymėti.
Šio „Bočios“ turnyro organizatorius – Radviliškio rajono savivaldybės ŠSPC Dienos užimtumo centro vedėjas Darius Paluckas. „Dirbu Dienos užimtumo centre ir mano darbas – organizuoti neįgaliesiems užimtumą.

Nuvažiavę į kitą rajoną žmonės pamatė, kaip neįgalieji žaidžia „Bočią“ ir patys užsimanė pabandyti. Greitai buvo sudarytos komandos, padėjau įsigyti reikiamą inventorių ir jau trečius metus sėkmingai rajono neįgalieji žaidžia šį žaidimą, važiuoja į varžybas į kitus rajonus“,- sakė D. Paluckas.

Bočia – komandinis žaidimas, jį gali žaisti kartu ir vyrai, ir moterys. Pasak žaidėjų, žaidimas nesunkus, tačiau labai įdomus, azartiškas ir įtraukiantis. Nuo 1984 m. įtrauktas į Parolimpines žaidynes. Bočia žaidžiama tarp individualių varžovų, poromis arba komandomis. Kiekviena pusė turi savo spalvos odinius rutulius (mėlynos arba raudonos). Žaidimo tikslas – numesti rutulį kuo arčiau baltojo rutulio.

Radviliškyje vykusiame „Bočios“ turnyre sėkmė šypsojosi šiauliečių komandai – jie ir išsivežė nugalėtojų taurę.
Radviliškio vyrų komanda užėmė antrąją vietą ir pasidabino sidabro medaliais, moterų komanda užėmė trečiąją vietą ir jai atiteko bronza.

„Radviliškio krašto“ informacija

Aktualijos

Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje…

Avatar

Paskelbta

data

Kalba, kurią kalbam ir didžiuojamės, yra mūsų kalba!

Joje užtenka žodžių meilei

ir neapykantai, džiaugsmui

ir liūdesiui…

Ji niekuo negrasina, ji nieko neatstumia… Kaip ir visos kitos… Ji nori gyventi!!!

Kas moka žodį, randa kelią

Visur ir visada…

J.Marcinkevičius

Vasario 25-ą Vinco Kudirkos progimnazijos Indigo mieste vyko edukacinės pamokėlės, skirtos Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Jose dalyvavo priešmokyklinio  ugdymo programos vaikai. Pamokėlės prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu Gimtųjų žodžių apkabintas, kurį deklamavo Pelėdžiukų grupės mokinė Ema Blinstrubaitė. Lietuvių kalbos mokytoja Jovita Brunienė vaikams papasakojo apie gimtosios kalbos kilmę, jos išskirtinumą iš kitų pasaulio kalbų. Vaikai sužinojo, kad pirmąją lietuvišką abėcėlę sudarė pirmosios lietuviškos knygos Katekizmas autorius Martynas Mažvydas. Su bibliotekininkėmis mokiniai rinko gražiausius žodžius, kuriais tapo Mama, Lietuva. Vėliau vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie Lietuvą ir kalbą. Džiugu, kad mokiniai žinojo, kas parašė Lietuvos himną, kas Lietuvos sostinė, iš ko susideda sakiniai, puikiai atsakinėjo į klausimus, iš raidžių dėliojo žodžių dėliones. Pasibaigus pamokėlėms, palinkėjome priešmokyklinės grupės vaikams, kad mūsų gimtoji kalba skambėtų ne tik lūpose, bet ir jų širdelėse.

Vladislava Šiaudvytienė, bibliotekininkė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į Radviliškio ligoninę pateko narkotikų perdozavusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 25 d. 13.45 val. Radviliškyje, V. Kudirkos g. bute rastas
plastikinis maišelis, kuriame buvo balti milteliai, įtariama,
narkotinė medžiaga. Iš buto į Radviliškio ligoninės priėmimo
skyrių atvežta moteris, gim. 1994 m., įtariama, perdozavusi
narkotinių medžiagų.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi