Nauja iniciatyva „ABC apie TB“ sujungė dvi ugdymo įstaigas

Kovo 24–oji, kaip Pasaulinė tuberkuliozės diena pasirinkta todėl, kad 1882 m. šią dieną dr. Robertas Kochas paskelbė atradęs bakteriją, kuri sukelia tuberkuliozę. Būtent šis atradimas padėjo tolimesnius tuberkuliozės diagnostikos ir gydymo vystymo pagrindus. Vokiečių mokslininkui dr. R. Kochui už tuberkuliozės tyrimus 1905 m. įteikta Nobelio premija fiziologijos ir medicinos srityje.

Kovo mėnesį Radviliškio r. Sidabravo ir Radviliškio r. Grinkiškio Jono Poderio gimnazijose vyko įvairūs renginiai skirti Pasaulinei tuberkuliozės dienai paminėti.

Sidabravo ir Grinkiškio įstaigų visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Vaiva Kaklauskienė ir Rita Čepienėgimnazijų mokinius ir mokytojus informavo apie Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro organizuojamą naują iniciatyvą „ABC apie TB“.

Visą kovo paskutinę savaitę abiejose mokyklose į biologijos pamokas buvo integruota ULAC parengta medžiaga apie tuberkuliozę. Vyresniųjų klasių mokiniai žiūrėjo ir aptarė vaizdinę medžiagą „ABC apie TB“ ir „Tuberkuliozės istorija“. Mokyklų fojė buvo papuošti mokinių darbais – tuberkuliozės simboliais „Ramunėmis“ bei įvairia stendine medžiaga apie ligos požymius ir apsisaugojimo būdus. „Ramunių“ laukai ne tik paliko įspūdį įstaigų bendruomenių žmonėms, bet ir informatyviai priminė faktus apie tuberkuliozės ligą. Aktyviausiems iniciatyvos dalyviams buvo įteiktos ULAC padėkos.

Nuoširdžiai džiaugiamės dalyvavę naujoje iniciatyvoje, kuri sujungė dvi ugdymo įstaigas bendram tikslui.

Skaitykite daugiau: http://www.ulac.lt/naujienos/pranesimai-spaudai/nauja-iniciatyva-abc-apie-tb-subure-per-500-ugdymo-istaigu

                                                                                                          Silva Morkūnienė,

iniciatyvos koordinatorė,

Sidabravo ir Grinkiškio gimnazijų
biologijos mokytoja metodininkė

Total
0
Dalinasi
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts