Nors du kartus nerastas namuose, liks laisvėje

Į teismą su teikimu, siūlydami nuteistąjį Tomą N. pasiųsti atlikti likusią laisvės atėmimo bausmę, kreipėsi Lietuvos probacijos tarnybos Šiaulių regiono skyriaus pareigūnai. Vyras du kartus nustatytu laiku nebuvo namuose ir tai buvo pakankama priežastis kreiptis dėl lygtinio paleidimo panaikinimo.

Ruošiasi rimtam gyvenimui

Nuteistasis dalyvavo teismo posėdyje ir prašė netenkinti teikimo. Jis parodė, kad pirmą kartą nebuvo namuose, nes remontavo butą, kurį nusipirko gyvenimui. Antrą kartą pareigūnai Tomo N. namuose nerado po ketvirtos valandos ryto, bet jis namuose buvo ir miegojo. Pareigūnus suklaidino nuteistojo tėtis, kuris staiga pakeltas iš miegų, pasimetė ir pasakė, kad sūnaus namuose nėra, nors jis iš tiesų kambaryje miegojo. Tomas N. papasakojo, kad dirba miške, iš darbdavio paėmė paskolą ir įsigijo butą, į kurį ruošiasi įsikelti su drauge ir kartu gyventi. Gana džiugus dalykas, kad Tomas N. papasakojo uždirbantis pakankamai, kad kas mėnesį mokėtų po 200 Eur paskolą. Jokių reikalų su policija aptariamu laikotarpiu jis neturėjo.

Išvada – priežiūros nevengia

Radviliškio rūmų teisėjas Augustinas Mitkus nutartyje pažymėjo, kad nuteistasis visiškai pakeitė savo gyvenimo būdą – nedaro teisės pažeidimų, dirba, įsigijo būstą, turi nuolatinę gyvenamąją vietą, su Probacijos tarnyba yra sudarę detalų priežiūros planą, kurio laikosi. Jo padarytus įpareigojimų pažeidimus teismas įvertino kaip epizodinius ir niekaip nesusijusius su net nežymiais teisės pažeidimais, todėl prieita išvados, kad Tomas N. yra nuolat stebimas ir priežiūros nevengia. Teismas teikimo netenkino ir Tomas N. toliau gyvens ir dirbs laisvėje. Nutartis dar yra neįsiteisėjusi, gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui.

Rita Grigalienė

Total
10
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts