Nacionalinė „Žalioji olimpiada‘19”. Ko išmoko Grinkiškio gimnazijos mokiniai?

Radviliškio r. Grinkiškio Jono Poderio gimnazija „Žaliosios olimpiados ‘19” aplinkosauginės iniciatyvos dalis! Nacionalinė „Žalioji olimpiada“ – jau trečius metus organizuojamas ir visą Lietuvą apkeliaujantis ekologinis projektas, skirtas moksleiviams, šiemet vėl kvietė Lietuvos švietimo įstaigas prisijungti prie šios aplinkosauginės iniciatyvos ir keisti savo bendruomenės požiūrį į vartojimą, rūšiavimą ir antrinį atliekų panaudojimą.

VšĮ „Žaliasis taškas” ir iniciatyvos „Kita forma“ organizuojamo projekto tikslas ne tik išmokyti rūšiuoti, bet apskritai atkreipti dėmesį į šiuolaikinio žmogaus elgseną, suteikti progą gilintis į šiuo metu aktualias aplinkosaugos problemas ir imtis realių veiksmų, prisidedant prie problemų prevencijos. Nacionalinės „Žaliosios olimpiados‘19“ metu, smagiai mokėmės žaisdami. Mokiniai turėjo galimybę ne tik gilinti žinias aplinkos apsaugos, resursų taupymo, atliekų rūšiavimo ir vartojimo mažinimo srityse, bet ir praktiškai pritaikyti jas savo gyvenime. Resursų taupymo užduotyje dalyvavo net 44 067 Lietuvos mokiniai! Rezultatai taip pat džiuginantys! Iš viso sutaupyta 668 364 litrai vandens ir 114 856 kWh elektros, taigi vidutiniškai 15,17 litrų vandens ir 2,6 kWh elektros vienam vaikui! Surinkta ir surūšiuota 87 437 kg atliekų, iš jų antrą kartą panaudota 13 500 kg!

Grinkiškio gimnazijos septintokai buvo aktyviausi olimpiados dalyviai, jie atliko ir pristatė projektą „Mes už laimingą žemę!“. Džiaugiamės gautais „Žaliosios olimpiados‘19“ pažymėjimais už jaunosios kartos indėlį į aplinkosauginį švietimą bei aktyvią ekologinių idėjų sklaidą mokyklos bendruomenėje. Mąstyti atsakingai, mažinti vartojimą bei rūšiuoti atliekas turime jau šiandien,  nors ir mažais žingsneliais, bet vis vien siekiame keisti žmonių mąstymą ir įgūdžius!

  Silva Morkūnienė,                   
Grinkiškio J. Poderio gimnazijos 
biologijos mokytoja metodininkė

Total
37
Dalinasi
Related Posts