Etikos sargai vėl svarstys A.Čepononį ir jo kolegas

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija perdavė rajono Etikos komisijai svarstyti net 16 Tarybos narių elgesį. Į sostinėje esančių etikos  sargų taikiklį valdančiosios daugumos Tarybos nariai pateko po to, kai en masse nusprendė nusišalinti nuo sprendimo projekto nagrinėjimo. Tarybos nariai – S. Dišlė, E. Ivanauskytė, V. Janulaitienė, A. Januševičienė, D. Jurėnas, J. Pravilonis, A. Ruseckas, V. S. Skarelienė, V. Smalinskas, J. Staškūnienė, R. Vaičiurgis, A. Fergelis, A. Grabauskas, vicemeras K. Augulis , A. Jegnoras – prieš rugpjūčio 24 d. Tarybos posėdį apsilankė pas merą A. Čepononį jo darbo kabinete.

 

Po šio apsilankymo ir įvyko masinis nusišalinimas nuo pritarimo parengtai taikos sutarčiai. Remiantis šia taikos sutartimi, jei tik jai pritartų Vilniaus apygardos teismas, savivaldybės administracijos vadovai galėtų ir toliau išlaikyti iš mokesčių mokėtojų lėšų prabangias transporto priemones. Jų įsigijimą Viešųjų pirkimų tarnyba įvertino kaip įvykdytą pažeidus viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas.

VTEK narių nuomone, atkreiptinas dėmesys į tai, kad iškilus realaus ar menamo interesų konflikto situacijai ypač svarbus yra asmens elgesys. Nors nusišalinimas yra kiekvieno politiko asmeninė pareiga, tačiau 15 Tarybos narių akivaizdžiai parodė, jog tai nebuvo jų asmeninis apsisprendimas, o tik klusnus ir besąlygiškas „vado“ įsakymo vykdymas. Toks sugrįžusio į Tarybą rajono mero A. Čepononio elgesys apkartino ir kitų politikų gyvenimą. Vienintelis sąžiningai ir laikydamasis įstatyme numatytų pagrindų nusišalino A. Venckus. Jis tą darė ir prieš pusantrų metų, kai Taryba nusprendė skirti 85 tūkstančius eurų dviem transporto priemonėms įsigyti.

Rajono Etikos komisija, kuriai vadovauja opozicijoje esantis „valstietis“ J. Povilaitis, dažnai priimdama abejotinus sprendimus tapo užuovėja rajoną valdantiems politikams. Tačiau šį kartą rajono etikos komisijos sargai yra įpareigoti išnagrinėti ne tik mero A. Čepononio ir vicemero K. Augulio, bet ir juos palaikančiųjų valdančiajai koalicijai priklausančius.

Marius Aleksiūnas

Total
0
Dalinasi
Related Posts