Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Etikos sargai vėl svarstys A.Čepononį ir jo kolegas

Avatar

Paskelbta

data

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija perdavė rajono Etikos komisijai svarstyti net 16 Tarybos narių elgesį. Į sostinėje esančių etikos  sargų taikiklį valdančiosios daugumos Tarybos nariai pateko po to, kai en masse nusprendė nusišalinti nuo sprendimo projekto nagrinėjimo. Tarybos nariai – S. Dišlė, E. Ivanauskytė, V. Janulaitienė, A. Januševičienė, D. Jurėnas, J. Pravilonis, A. Ruseckas, V. S. Skarelienė, V. Smalinskas, J. Staškūnienė, R. Vaičiurgis, A. Fergelis, A. Grabauskas, vicemeras K. Augulis , A. Jegnoras – prieš rugpjūčio 24 d. Tarybos posėdį apsilankė pas merą A. Čepononį jo darbo kabinete.

 

Po šio apsilankymo ir įvyko masinis nusišalinimas nuo pritarimo parengtai taikos sutarčiai. Remiantis šia taikos sutartimi, jei tik jai pritartų Vilniaus apygardos teismas, savivaldybės administracijos vadovai galėtų ir toliau išlaikyti iš mokesčių mokėtojų lėšų prabangias transporto priemones. Jų įsigijimą Viešųjų pirkimų tarnyba įvertino kaip įvykdytą pažeidus viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas.

VTEK narių nuomone, atkreiptinas dėmesys į tai, kad iškilus realaus ar menamo interesų konflikto situacijai ypač svarbus yra asmens elgesys. Nors nusišalinimas yra kiekvieno politiko asmeninė pareiga, tačiau 15 Tarybos narių akivaizdžiai parodė, jog tai nebuvo jų asmeninis apsisprendimas, o tik klusnus ir besąlygiškas „vado“ įsakymo vykdymas. Toks sugrįžusio į Tarybą rajono mero A. Čepononio elgesys apkartino ir kitų politikų gyvenimą. Vienintelis sąžiningai ir laikydamasis įstatyme numatytų pagrindų nusišalino A. Venckus. Jis tą darė ir prieš pusantrų metų, kai Taryba nusprendė skirti 85 tūkstančius eurų dviem transporto priemonėms įsigyti.

Rajono Etikos komisija, kuriai vadovauja opozicijoje esantis „valstietis“ J. Povilaitis, dažnai priimdama abejotinus sprendimus tapo užuovėja rajoną valdantiems politikams. Tačiau šį kartą rajono etikos komisijos sargai yra įpareigoti išnagrinėti ne tik mero A. Čepononio ir vicemero K. Augulio, bet ir juos palaikančiųjų valdančiajai koalicijai priklausančius.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi