Mokyklos uždarytos – etatai didinami

Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdžiuose  nuotolinio darbo metu pasitaiko vis daugiau kuriozų: tai posėdžio metu Tarybos narys tvarkosi savo asmeninius reikalus telefonu, manydamas, kad jo niekas nemato, tai  vicemeras  užsisvajoja ir pamiršta, kad reikia balsuoti.

Naujiena – balsuota  urmu

Balandžio 16 d. vykusiame Tarybos posėdyje įvyko dar vienas kuriozas – meras Tarybos nariams pasiūlė  vienu metu, iš karto, balsuoti už visas 29 vadovų pateiktas Švietimo, kultūros ir sporto įstaigų ataskaitas. Kaip sakoma, „urmu“.

Tokia praktika suabejojo opozicijoje esanti Tarybos narė: „Jeigu aš vienai kokiai nors ataskaitai nenoriu pritarti, tai balsuodama už visas kartu būsiu priversta pritarti“.

Savivaldybės skyriaus vedėjas E. Matuzevičius, kurio kompetencija dažnai suabejoja Tarybos nariai, turbūt tik jam vienam suprantamai paaiškino, kad būtų galima kokią nors ataskaitą, su kuria nesutiktų Tarybos nariai, ir išskirti, už ją balsuoti atskirai. Tačiau buvo pasiūlyta  balsuoti už visas ataskaitas.

Net valdantieji suabejojo etatų gausa

Vartant švietimo, kultūros ir sporto įstaigų vadovų ataskaitas, į akis krinta nemažas šių įstaigų pagalbinių  darbuotojų skaičius. „Kodėl kai kuriuose darželiuose ir mokyklose tiek daug pagalbinių darbuotojų, nors ugdytinių skaičius panašus?“ – rėžė „valstiečių“ atstovas ir paprašė savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus šia situacija pasidomėti.

Ne tik opozicija, bet ir valdantieji suabejojo, kas tuos geidžiamus etatus „užtūpė“. Labai gaila, kad jie greitai pamiršo, jog praėjusiame Tarybos posėdyje konservatorių, „valstiečių“ ir kitų  partijų  balsais buvo padidintas etatų kiekis uždarytose mokyklose. Už šį keistą sprendimą nebalsavo tik nepartiniai.

Pasidomėjus paaiškėjo, kad ir tikrai pagalbinių darbuotojų skaičius nemažas: Radviliškio „Eglutės“ lopšelyje – darželyje – 21, „Žvaigždutės“ – 24, „Kregždutės“- 20,  Šeduvos lopšelyje – darželyje – 25,5. Kai kuriose gimnazijose, kur mokinių skaičius didesnis, dirba mažiau pagalbinių darbuotojų. Ar meras ir savivaldybės Švietimo skyrius atkreips dėmesį į Tarybos narių pastabas, parodys laikas.

Mokyklos nedirba, tačiau prašoma dar daugiau etatų

Ir dar viena įdomi naujiena, susijusi su švietimo įstaigomis. Nors karantino metu mokyklos stovi tuščios, Gražinos pagrindinei mokyklai leista įsisteigti  tris papildomus etatus:  2 mokytojų – padėjėjų ir 1 psichologo.

Tarybos nariui G. Lipnevičiui pasiteiravus Švietimo skyriaus vedėjos G. Juodeikienės, ar  dabar laikas steigti naujus etatus, nes mokyklos galbūt šiais metais jau ir nebedirbs, ji atsakė, kad šie etatai bus steigiami ne dabar, o gal ateityje…

Tik klausimas, o kodėl nebuvo galima palaukti rudens ir tada Tarybos prašyti steigti tris naujus etatus?

Tarybos narys G. Lipnevičius siūlė merui, Tarybai šį klausimą atidėti, kol mokyklos pradės dirbti  – juk Tarybos posėdžiai nuotoliniu būdu dabar vyksta kas savaitę.

Meras neteikė Tarybai nepartinio Tarybos nario siūlymo alternatyviam balsavimui ir konservatorių, „valstiečių, „darbo“ ir socialdemokratų partijų  balsais nutarta uždarytose mokyklose leisti steigti dar daugiau etatų.

(Bus daugiau)

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
6
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts