Socialiniai tinklai

Aktualijos

Mokslo metus pociūnėliečiai pabaigė šventiškai

Avatar

Paskelbta

data

Saulėtą birželio 19-osios rytą Pociūnėlių pagrindinės mokyklos bendruomenę subūrė puikus renginys – į vieną sujungtos dvi šventės: Paskutinio skambučio ir Mokslo metų baigimo. Renginį organizavo devintokai, vadovaujami klasės auklėtojos Aušrelės Slabokienės.

Dešimtokams tą rytą klasėje vyko Paskutinė pamoka, kurią vedė jų auklėtoja Aldona Maračauskienė. Į mokyklinius suolus dešimtokai susėdo ir mokyklos stadione, lyg tęsdami dalyvavimą pamokoje. Čia juos pasveikino Skėmių seniūnijos seniūnė, Pociūnėlių parapijos klebonas Kęstutis Švabinskas, klasės auklėtoja Aldona Maračauskienė, pirmoji mokytoja Danguolė Kavaliauskienė, tėvai. Mokyklos direktorius Anatolijus Gailiūnas ne tik pasveikino dešimtokus, bet ir drauge su pavaduotoju Zigmu Kačinausku įteikė jiems Pagrindinio išsilavinimo pažymėjimus, atminimo dovanėles, padėkos raštus.

Dešimtokai padėkojo mokytojams, tėvams, perskaitė „Testamentą“, skirtą devintokams, ir atidavė jiems mokyklos raktą. Į dangų nuskraidino spalvotus balionus, simbolizuojančius jų svajonių skrydį ir išsipildymą. Paliekantys mokyklą XXI laidos dešimtokai ir jų tėveliai pasodino prie mokyklos keturiolika rožių kerų.

Šventėje mokslo metų pabaigos proga pasveikinti 5–9 klasių mokiniai. Daugeliui mokinių už dalyvavimą rajoniniuose, respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose, projektuose, varžybose, už labai gerą ir gerą mokymąsi, puikų mokyklos lankymą buvo įteikti mokyklos direktoriaus pasirašyti padėkos raštai. Vaikus bei jų tėvelius sveikino klasių auklėtojai. Mokyklos mokinių seimelio koordinatorius Saulius Kryžanauskas apdovanojo aktyviausius seimelio narius, buvo pasveikinti rankų lenkimo ir šaškių varžybų nugalėtojai. Mokyklos direktoriaus padėkos raštais apdovanota nemažai mokytojų, parengusių mokinius rajoniniams, respublikiniams ir tarptautiniams konkursams, projektams, varžyboms.

Muzikinius kūrinius susirinkusiesiems dovanojo Miglė Malinauskaitė (parengė muzikos mokytoja Kristina Valčiukienė) ir Lukas Jučas (pakvietė klasės auklėtoja Aušrelė Slabokienė). Mokyklos pavėsinę šventei puošė devintokai, vadovaujami technologijų mokytojos Dianos Masiliūnienės ir klasės auklėtojos.

Atsisveikinimo su mokykla šventė buvo kupina nuoširdaus džiaugsmo ir geros nuotaikos! Ji parodė, kiek daug aktyvių, darbščių, atsakingų, kūrybingų vaikų mokosi mūsų mokykloje.

Roma Buivydienė, lietuvių  kalbos ir literatūros mokytoja

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Netenkina daugiabučio namo administratorių veikla? Kreipkitės į savivaldybę

Avatar

Paskelbta

data

Pastebėta, kad daugėja daugiabučių namų gyventojų nusiskundimų dėl vienos Radviliškio rajone daugiabučių administravimą vykdančios bendrovės veiklos.

Gyventojams būsto administratorius – sunkiai pasiekiamas

Dažniausiai gyventojai reiškia nepasitenkinimą dėl šio būsto administratoriaus pasirinktos bendravimo su gyventojais formos. Tiek naudojantis specialia mobiliąja programėle, tiek bendruoju telefono numeriu administratorius interesantams nepasiekiamas (į gyventojų skambučius neatsiliepiama), klausimų užduoti nepavyksta, todėl ir gyventojų problemos lieka nespręstos, o abejonės dėl galimai netinkamos administratoriaus veiklos tik gilėja.

Dėl netinkamos administratoriaus veiklos kreipkitės į savivaldybę

Radviliškio rajono savivaldybės administracija, siekdama užtikrinti tinkamą daugiabučių namų administravimo paslaugos teikimą, kviečia gyventojus pasidalyti su Savivaldybės administracijos specialistais, su kokiomis konkrečiomis problemomis susiduriama, kokie klausimai (į kuriuos atsakymo negauta) administratoriui buvo užduoti ir pan.

Skambinkite tel. (8 422) 69 056 arba rašykite el. p. viesoji.tvarka@radviliskis.lt

Gyventojų pranešimai priimami el. paštu viesoji.tvarka@radviliskis.lt arba juos galima atnešti į Radviliškio rajono savivaldybės administraciją (pranešimą adresuoti Statybos ir viešosios tvarkos skyriui). Pasikonsultuoti dėl pranešimo galima su Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotoju Viktoru Šmitu, tel. (8 422) 69 056 (šiuo numeriu rūpimus klausimus galima išsakyti nuo 2021-01-25 iki 2021-02-08 darbo dienomis nuo 8 iki 17 val. Visi pokalbiai bus įrašomi).

Kviečiame bendradarbiauti ir drauge siekti, kad daugiabučių manų administravimo paslaugos būtų teikiamos tinkamai.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

Nedarbo grimasos: trečdalis bedarbių prieš karantiną nebuvo dirbę Lietuvoje

Avatar

Paskelbta

data

Daugiau nei pusė šalyje šiemet registruotų bedarbių negavo „Sodros“ nedarbo išmokos, nes nėra dirbę nė 12 mėnesių per pastaruosius dvejus su puse metų. Be to, trečdalis – apie 95 tūkst. – apskritai šį laikotarpį nėra dirbę samdomo darbo Lietuvoje ir neturi jokio nedarbo socialinio draudimo stažo, rodo „Sodros“ analizė.

„Užimtumo tarnybos duomenimis, nedarbo lygis yra rekordiškai išaugęs. „Sodros“ nedarbo išmokų analizė rodo, kad nedarbo augimą lėmė ne vien darbuotojų atleidimai dėl Lietuvoje paskelbto karantino.

Palyginus 2020 m. 3 ketvirtį su tuo pačiu 2019 m. laikotarpiu, per metus registruotų bedarbių skaičius išaugo 106 tūkst., tačiau Lietuvoje apdraustųjų skaičius tuo pačiu laikotarpiu sumažėjo tik 21 tūkst., o trečdalis bedarbių apskritai pastaruosius kelerius metus nebuvo samdomi Lietuvoje“, – pastebi „Sodros“ direktorė Julita Varanauskienė.

Nedarbo išmokų skaičius – stabilus

„Sodros“ nedarbo išmokų gavėjų skaičius, pradėjęs augti per pirmąjį karantiną, antroje metų pusėje stabilizavosi ir pasiekė 90 tūkst. Palyginti su tuo pačiu 2019 m. laikotarpiu, nedarbo išmokų gavėjų yra perpus arba maždaug 30 tūkst. daugiau.

Vidutinė nedarbo išmoka paskutinį praėjusių metų ketvirtį siekė 350 eurų, o vidutinė išmokos mokėjimo trukmė – beveik 5 mėnesiai – panaši kaip buvo tuo pačiu laikotarpiu užpernai. Tai reiškia, kad žmogus išmoką gauna ne visą maksimalų 9 mėnesių laikotarpį, o vidutiniškai per 5 mėnesius susiranda darbą.

Praėjusių metų pabaigoje nuosekliai mažėjo ir gyventojų besikreipusių nedarbo išmokos. Spalį „Sodra“ gavo 39 tūkst., lapkritį – 32 tūkst., o gruodį – beveik 26 tūkst. naujų prašymų skirti nedarbo išmoką, kai, palyginti, piko metu – praėjusių metų liepą – gauta 61 tūkst. prašymų skirti nedarbo išmoką.

Beje, gyventojams, kurie registruojasi Užimtumo tarnyboje, atskirai kreiptis į „Sodrą“ dėl išmokos nereikia. Užpildžius dokumentus Užimtumo tarnyboje, automatiškai pateikiamas ir prašymas „Sodrai“ dėl išmokos. Jeigu žmogui išmoka nepriklauso, „Sodra“ priima sprendimą jos neskirti.

Išmokos – iki devynių mėnesių

Nedarbo išmokas „Sodra“ skiria tiems gyventojams, kurie prarado samdomą darbą ir yra sukaupę bent 12 mėnesių per pastaruosius 30 mėnesių nedarbo socialinio draudimo stažą – atitinkamai sumokėję socialinio draudimo įmokų.

Beje, nedarbo socialiniu draudimu nedraudžiami savarankiškai pagal individualios veiklos pažymą ar su verslo liudijimu dirbantys gyventojai – jie nemoka nedarbo socialinio draudimo įmokų, kitaip nei individualių įmonių savininkai ar mažųjų bendrijų nariai.

Nedarbo išmokos mokamos iki devynių mėnesių. Kas tris mėnesius išmokos dydis sumažėja – taip bedarbiai skatinami ieškoti galimybių sugrįžti į darbo rinką.

Saulius Jarmalis

„Sodros“ Komunikacijos skyriaus vedėjas

komunikacija@sodra.lt  

8 630 00930

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi