Socialiniai tinklai

Aktualijos

Mokinių tėvai šokiruoti: gimnazijoje lūžta kaulai, filmuojamos patyčios

Avatar

Paskelbta

data

Ne paslaptis, kad  švietimo įstaigose dažnai kyla įvairių konfliktinių situacijų: jaunoji karta konfliktuoja su pedagogais, mokiniai santykius aiškinasi tarpusavyje. Tačiau kai kurios  situacijos pasiekia viešumą, o kai kurias bandoma tyliai užglaistyti savo bendruomenėje. Tai yra, konfliktai sprendžiami pagal posakį: „Nenešk šiukšlių iš namų“

Apie pamokoje lūžusius kaulus bandyta nutylėti

Lizdeikos gimnazijos bendruomenė bandė nutylėti apie incidentą, įvykusį savigynos pamokoje, kurią vedė kūno kultūros mokytojas R. Škėma. Šioje pamokoje mokiniui buvo sulaužyti kaulai. Kūno kultūros mokytojo parengtas savigynos kursas pasirenkamas. Mokinių tarpe buvo kalbama ne apie vieną nelaimingą atsitikimą, tačiau gimnazijos direktorė Ina Bajarauskaitė patvirtino ir spalio 24 dieną įvykusį nelaimingą atsitikimą. Po pamokos gimnazistui prireikė ligoninės – jo tėvai vaiką nuvežė į Šiaulių respublikinės ligoninės Motinos ir vaiko kliniką.

Paprastai apie panašius, net menkesnius incidentus švietimo įstaigos nedelsiant informuoja vaikų teisių apsaugos tarnybą bei policiją, tačiau ne šiuo atveju. Lizdeikos  gimnazijos direktorė Ina Bajarauskaitė redakcijai atsiųstame rašte nurodė, kad „apie nelaimingą atsitikimą savigynos pamokoje policijai ir Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriui Radviliškio rajone pranešta nebuvo. Apie  nelaimingą atsitikimą pamokos metu informacija pateikta Radviliškio rajono savivaldybės švietimo kultūros ir sporto skyriui, informuoti  tėvai, kurie mokinį paėmė iš gimnazijos ir nuvežė į Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko kliniką

Prevencija – asmeniniai pokalbiai

Po kiekvieno nelaimingo atsitikimo  imamasi kokių nors priemonių: atliekamas įvykio tyrimas, jo dalyviai laikinai nušalinami nuo pareigų. Šiuo atveju taip pat buvo sudaryta komisija nelaimingam atsitikimui savigynos pamokoje ištirti, o gimnazijos direktorė I. Bajarauskaitė  asmeniškai kalbėjosi su mokytoju, mokiniu bei jo tėvais.

Ištyrus įvykį buvo priimtas sprendimas  įpareigoti mokytoją patikrinti kiekvieno mokinio pasirengimą atlikti nurodytą pratimą ir tik tada leisti atlikti pratimus, taip pat kiekvienos pamokos pradžioje priminti mokiniams pagrindines saugos taisykles. Įdomu, kodėl to nebuvo padaryta iki nelaimingo atsitikimo. Juk jeigu mokinys silpnesnis ir nesugeba atlikti pratimo, gali įvykti dar ne vienas nelaimingas atsitikimas.

Dar viena svarbi detalė – savigynos mokytojas iki įvykio tyrimo pabaigos nebuvo nušalintas nuo darbo. Vadinasi, tyrimas galimai buvo tik imitacija, o po asmeninio pokalbio su direktore mokinio tėvai galimai taip pat jokių pretenzijų nepareiškė. Tad ir mokinį sužalojęs mokytojas nekaltas – juk kam nepasitaiko… 

Meras ir  Švietimo skyrius taip pat nemato problemų

Savaitraščio redakcija apie šį nelaimingą atsitikimą Lizdeikos gimnazijoje pasiteiravo ir Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos G. Juodeikienės  bei mero A. Čepononio, kaip jie vertina incidentą.

Mero atsakymas šokiravo – jis neplanuoja imtis jokių priemonių saugant gimnazistų sveikatą bei užtikrinant jų saugumą : „Tai yra Lizdeikos gimnazijos kompetencija. Informuojame, kad Radviliškio Lizdeikos gimnazija informavo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrių apie įvykusį nelaimingą atsitikimą pasirenkamojo savigynos dalyko pamokoje bei atliekamą tyrimą“.

Įdomu, kodėl prieš kelerius metus Papilės miestelio gimnazijoje įvykęs incidentas tarp mokinio ir mokytojo – mokytojas sudavė mokiniui – tapo visos Lietuvos žiniasklaidos bei  Švietimo ir mokslo ministerijos reikalu?

Savivaldybės nuomone, „tai – ne specialiai sukurtas incidentas. Tai – nelaimingas atitikimas, nuo kurių nei vienas nėra apsaugotas. Gimnazijoje pakartotinai organizuoti saugaus elgesio pamokoje instruktažai“.

Tad  vėl gimnazijoje galimai buvo organizuojami „popieriniai“ instruktažai iki kito nelaimingo atsitikimo,. Apie šį ką ir bekalbėti –  atsakyme iš savivaldybės informuojama, kad „šalys pretenzijų viena kitai neturi“.
Gimnazijoje – ir konfliktas dėl patyčių

Lizdeikos gimnazijos vadovams 2019 m. gruodžio 13 – oji buvo tikrai Juodasis penktadienis. Tą nelemtą dieną  šioje švietimo įstaigoje apsilankė televiziją ir  pateikė siužetą apie patyčias – filmuotame reportaže buvo matoma, kaip mergina suduoda vaikinukui, o aplinkiniai vaikai tai skatina. Pasak  gimnazistų, šie mokiniai konfliktavo besimokydami Gražinos pagrindinėje mokykloje, o jiems perėjus į gimnaziją iš paskos atsekė ir konfliktas. Na, turbūt jis buvo jau labai giliai įsišaknijęs, jeigu kažkas neapsikentęs dėl gimnazijos vadovų neveikimo pasikvietė televiziją.

Jeigu ne žiniasklaida, tikėtina, ir apie šį įvykį būtų nutylimą. Tad ir vėl klausimai gimnazijos vadovei I. Bajarauskaitei. 

Pasak Lizdeikos gimnazijos direktorės, patyčių situacija buvo aptarta Vaiko gerovės komisijoje, iš mokinių paimti pasiaiškinimai, pas mokinių tėvus apsilankė klasės auklėtoja. Kaip matome – ir vėl „standartinės“ priemonės.

Tiesa, dar numatyti įvairūs pokalbiai su mokiniais ir jų tėvais apie patyčias, individualios psichologės konsultacijos, nutarta stebėti mokinių savijauta. Vienas iš realių ir tikrai naudingų sprendimų –   kreiptis į Radviliškio rajono savivaldybę dėl lėšų skyrimo papildomų stebėjimo kamerų įrengimui.

Tik kyla klausimas – kodėl visų šių minėtų priemonių nebuvo imtasi anksčiau, kad nekiltų patyčios, jau išeinančios iš gimnazijos aplinkos į respublikinius „vandenis“?  Ar tikrai reikia, kad  fiziškai ir morališkai nukentėtų vaikai, kad pagaliau švietimo įstaigų vadovai susirūpintų jų saugumu mokykloje bei pamokose?

Jonas PetrikasKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Policija prašo pagalbos

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai ieško dingusios be žinios 87 metų šiaulietės Adelės Smetanovienės, kuri gegužė 26 d. apie 21.00 val. išėjo iš savo namų ir iki šiol negrįžo. Jos požymiai: apie 160 cm ūgio, smulkaus kūno sudėjimo, žilų, trumpai kirptų plaukų. Moteris serga senatvine demensija, parkinsono liga.

Gyventojus, turinčius duomenų apie šios moters buvimo vietą, prašytume paskambinti pareigūnams telefonais  (8 655) 28935 arba  (8 700) 614 78.                                            

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Atnaujinti reikalavimai, kaip saugiai organizuoti keleivių vežimą

Avatar

Paskelbta

data

Švelnėjant karantinui ir siekiant suvaldyti koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimą, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atnaujino reikalavimus, kaip saugiai organizuoti ir vykdyti keleivių vežimą transporto priemonėse.

Tokį sprendimą pasirašė sveikatos apsaugos ministras – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas Aurelijus Veryga. 

Nuo šiol nebelieka draudimo keleiviams sėdėti dviem eilėmis už vairuotojo. Taip pat reikalavimo, kad keleiviai autobusuose, traukiniuose sėdėtų po vieną šachmatų principu.  Be to, numatyta, kad vairuotojai turi dėvėti apsaugos priemones arba būti atitverti nuo keleivių.

Nebelieka ir reikalavimo, kad būtina dezinfekuoti rankas įlipant ir išlipant iš transporto priemonės. Nuo šiol keltuose vėl galima pardavinėti maistą, o keleiviai galės sėdėti šalia vairuotojo važiuodami taksi.

SAM primena ir kitus reikalavimus, kaip saugiai organizuoti keleivių vežimą. Visų pirma, transporto priemonėse negalima vežti stovinčių keleivių, išskyrus keltuose ir vietinio (miesto) susisiekimo maršrutuose. Keltuose ir vietinio susisiekimo maršrutuose tarp stovinčių keleivių būtina išlaikyti saugų, ne mažesnį kaip 1 metro atstumą. 

Transporto priemonėje yra privaloma keleiviams gerai matomoje ir naudojimui patogioje vietoje įrengti dezinfekavimo priemones.

Be to, būtina dezinfekuoti autobusą, kelevinį traukinį ar keltą po kiekvieno reguliaraus reiso, vežančio keleivius. Taip pat privaloma autobusą ar keltą išvėdinti ir dezinfekuoti ranktūrius, rankenas ir kitus dažniausiai liečiamus paviršius (turėklus, daiktadėžes, vežimėlių rankenas ir pan.) pradinėje ir galinėje stotelėje. Po paskutinio reiso transporto priemonėje turi būti atlikta dezinfekcija.

Tokie patys reikalavimai taikomi ir keleivių vežimui už atlygį automobiliuose ir taksi – po kiekvieno keleivio transpoto priemonę reikia išvėdinti ir dezinfekuoti rankenas ir kitus dažniausiai liečiamus paviršius.

Be to, turi būti ribojamas aptarnavimas autobusų ir traukinių stotyse, oro uostų ir jūrų uosto keleivių terminaluose. Patekimas į stočių ir terminalų patalpas yra leidžiamas tik keleiviams, stotyse ar terminaluose veikiančių įmonių ir institucijų darbuotojams, transporto priemonių ekipažams ir įguloms.  Keleiviams turi būti sudaroma galimybė pasiekti tik būtinąsias patalpas: sanitarines zonas (tualetus, patalpas, kuriose yra praustuvai ir pan.), bilietų įsigijimo vietas, informacijos teikimo vietas ir laukimo sales.

Sveikatos apsaugos ministras – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimą rasite čia.

Visus operacijų vadovo sprendimus rasite čia.

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019