Socialiniai tinklai

Aktualijos

Mokinių pažangos apdovanojimai „Žingsnis į sėkmę

Avatar

Paskelbta

data

  „Net ir tūkstančio mylių kelionė prasideda nuo vieno žingsnio“.

          (Lao Dzu)

   Tokia kinų filosofo mintimi Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre birželio 15 dienos popietę prasidėjo mokinių pažangos apdovanojimų šventė.

Ugdymo tarybos organizuotas renginys skirtas paskatinti mokinius už padarytą pažangą, įdėtas pastangas, parodytą norą ir aktyvumą. Išskirtos 8 nominacijos, kurioms kelias savaites iki renginio mokytojai, grupių auklėtojai siūlė nominantus.  Iš viso pasiūlyti 36 centro mokiniai. Komisija atrinko 10 nugalėtojų, kurių pažanga buvo reikšmingiausia ir labiausiai pastebima.

Centro direktorius Jonas Pravilonis, sveikindamas susirinkusius į popietę, pasidžiaugė renginio idėja ir galimybe paskatinti mokinius už įvairiausius pasiekimus. Tuo pačiu priminė, kad stengtis turime visi, visur ir visada, nes, jei norime gyventi gražioje, draugiškoje ir saugioje aplinkoje, pirmąjį žingsnį turime žengti patys.

Direktorius paskelbė pretendentus pirmajai „Metų pirmakursio“ nominacijai ir jos nugalėtoją, kuriuo tapo virėjo specialybės mokinys Laimis Kairys. Mokiniui įteikta statutėlė, dovanos ir padėka už nuolatinį domėjimąsi savo profesija, puikius įgūdžius užsienio praktikos metu, pavyzdingą elgesį ir aktyvumą.

Antrosios nominacijos „Metų poelgio“ nominantus pristatė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Stanislava Kavaliauskienė. Iš trijų pretendentų laimėtoju išrinktas šaltkalvio specialybės III kurso mokinys Donatas Batvenkovas, kuris apdovanotas už atsakingumą, pareigingumą ir puikius profesinius įgūdžius praktikos užsienyje metu.

Mokinius, pretenduojančius į „Profesinių žinių ir įgūdžių pažangos“ nominaciją pristatė praktinio mokymo skyriaus vedėjas Alfonsas Ivoškis. Septynių pretendentų tarpe nugalėtoju tapo III kurso šaltkalvio specialybės mokinys Tomas Ščiglinskas, kuris padarė didžiulę pažangą ne tik profesionalumo, bet ir lankomumo bei mokymosi srityse.

Ketvirtosios nominacijos „Metų pažanga“ pretendentus paskelbė socialinė pedagogė Silva Bosienė. Iš vienuolikos pasiūlytų mokinių nugalėtoja išrinkta virėjo specialybės II kurso mokinė Božena Stankevič. Mergina apdovanota už elgesio pažangą ir puikų darbą praktikos užsienyje metu.

„Metų atradimo“ nominacijai siūlyti mokiniai, atskleidę ypatingą talentą, gebėjimą ar savybę. Nugalėtojus paskelbė vyresnioji auklėtoja Renė Zaukienė.  Jais tapo viešbučio darbuotojo specialybės II kurso mokinė Viktorija Valentaitė ir I kurso šaltkalvio specialybės mokinys Jonas Šimoliūnas.

Mokiniai, aktyviai dalyvavę popamokinėje veikloje, centro, rajono ar respublikiniuose renginiuose, pretendavo į „Metų saviraiškos“ nominaciją. Būrelių vadovė Irena Kavaliauskienė nugalėtojais paskelbė I kurso šaltkalvio specialybės mokinį Darių Batvenkovą ir viešbučio darbuotojo I krso mokinę Rimą Čepėnaitę.

Lietuvių kalbos mokytoja Vitalija Rutkauskienė apdovanojimus įteikė II kurso viešbučio darbuotojo specialybės mokinei Jovitai Stosiūtei, kuri už savo kūrybos eilėraščių rinkinį  paskelbta „Metų projekto“ nominacijos laureate.

Paskutiniajai – aštuntajai nominacijai pasiūlyti penki draugiškumo pažangą pasiekę mokiniai. Vyresnioji auklėtoja Nijolė Rakšnienė nugalėtoju paskelbė II kurso viešbučio darbuotojo specialybės mokinį Karolį Grigaitį, kuriam dovanos ir padėka įteiktos už puikų elgesį, draugiškumą ir aplinkiniams rodomą rūpestį.

Šventės metu įteiktos atminimo dovanėlės geriausiems 2016-2017 m.m. sportininkams.

Susirinkusius savo dainomis džiugino centro ugdytiniai – Arvydas Bražas, Jovita Stosiūtė, Tomas Butkus.

Renginio pabaigoje šventės vedėja Justina Pundzienė padėkojo visiems prisidėjusiems prie renginio organizavimo ir, išreikšdama viltį, jog ši šventė taps dar viena gražia centro tradicija, visiems palinkėjo:

„Mylėti taip, kaip norite būti mylimi…

Gerbti taip, kaip norite būti gerbiami…

Elgtis su kitais taip, kaip norite, kad su jumis elgtųsi…

Būti tokiais, kokius patys norėtumėte sutikti….“

 

                                                   Specialioji pedagogė Justina Pundzienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Pagrobtu automobiliu pasidžiaugė trejetą valandų

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos tyrėjai kartu su ikiteisminį tyrimą kuruojančiu Šiaulių apylinkės prokuratūros prokuroru baigė ikiteisminį tyrimą ir teisminiam nagrinėjimui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl nusikalstamų naujametinių „nuotykių“  pareikšti Šiauliuose gyvenusiam 40-mečiui vyrui. Jis įtariamas plėšimu, dokumentų pagrobimu bei neteisėtu disponavimu elektroninėmis mokėjimo priemonėmis.

Praėjusių metų gruodžio 31-osios vakare, jau po 23 val., Šiauliuose esančioje Basanavičiaus gatvėje susikirto  šio vyro ir 49 metų praeivio keliai. 19 kartų už turtinius ir smurtinius nusikaltimus teistas vyras sutikto praeivio pareikalavo 10 eurų. Neigiamas atsakymas jam nepatiko, tad savo tikslą pasiekti pabandė kumščiais. Abu vyrai susigrūmė. Kai užpuolikas savo aukai po kaklu pakišo peilį ir paklausė, ar šis nori gyventi, jėgos tapo nelygios. Sudavęs dar keletą smūgių, įtariamasis vyrą paliko gulintį be sąmonės ant žemės, pačiupo jo piniginę su  dviem elektroninėmis mokėjimo kortelėmis  bei asmens dokumentais, automobilio raktelius ir nuvažiavo jo automobiliu.

Apie pagrobtą „Suzuki Grand Vitar“ policijos pareigūnai sužinojo iš nukentėjusiojo netrukus po įvykio. Patruliai ėmėsi jo paieškos, tikrindami mikrorajono gatves bei kiemus, ir po trejeto valandų transporto priemonę rado stovinčią Pakruojo g., šalia Nakvynės namų. Čia įrengtos vaizdo kameros akivaizdžiai parodė, kas tuo automobiliu atvažiavo ir kas iš jo išlipo. Tad automobilio pagrobėjui, kuris pastaruoju metu gyveno Nakvynės namuose, buvo uždėti antrankiai ir pirmąją Naujųjų metų dieną jis praleido areštinėje. Laukdamas teismo, už grotų  jis tebėra iki šiol.

 
                      Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Virtualus susitikimas su Egle Aukštikalnyte Hansen

Avatar

Paskelbta

data

Kovo 3 dieną yra minima Pasaulinė laukinės gamtos diena, kviečianti švęsti laukinės gamtos grožį ir domėtis laukine gyvūnija ir augalija. Ta proga Šiaulių PRC Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė virtualiai bendravo su Egle Aukštikalnyte Hansen, kuri šiuo metu keliauja ir fotografuoja laukinę gamtą, gyvūnus po MASAI MARĄ (Kenija, Afrika). Susitikime pašnekovė pasakojo apie savo gyvenimą Kenijoje, Afrikos draustinius, nacionalinius parkus, kur stebi, kaip laukiniai gyvūnai gyvena, ir juos fotografuoja. Paklausta, ar laukinėje gamtoje saugu, Eglė Aukštikalnyte Hansen atsakė, kad saugu, tik reikia mokėti matyti, girdėti ir skaityti gamtos ženklus. Papasakodama apie vietinių žmonių gyvenimą, tradicijas ir papročius, E. Aukštikalnytė Hansen pastebėjo, kad tradicijos ir papročiai po truputį keičiasi, kai kurių dalykų jauni išsilavinę žmonės atsisako.

Kadangi keletą metų E. Aukštikalnytė Hansen gyveno Šanchajuje (Kinijoje), tai buvo paprašyta palyginti gyvenimą tose dvejose vietose: Kinijoje ir Kenijoje. Apie gyvenimą Kinijoje yra pasakojama ir knygoje „Mamahuhu: šešeri metai Kinijoje“.  Paklausta, kodėl nerašo arba nekuria laidos apie Lietuvos gamtą, pašnekovė prisipažino, kadangi dar neinvestavo pakankamai savo laiko, tad gimtosios šalies gamtos tiek gerai nepažįstą, kad galėtų, pavyzdžiui, parašyti knygą. Bet patikino, kad Lietuvoje tikrai yra gerų rašytojų, fotografų, kurie atskleidžia Lietuvos grožį.

Eglė pasidžiaugė šiandieniniu jaunimu, kuriuo žavisi ir tiki. Anot Eglės, šiandieninis jaunimas fantastiškas, jie protingi, ieškantys, jie turi daug įvairiausių galimybių, jiems priklauso ateitis. Tad ji jaunimui linkėjo pasitikėti savo intuicija, surasti pusiausvyrą tarp laukinės gamtos ir žmogaus, suvokti, kad žmogus daug ką gali, gali atrasti, sukurti, bet gali ir sunaikinti, tad linkėjo kuo daugiau sukurti panaudojant laukinės gamtos resursus, nepakenkiant vienas kitam ir išlaikant sveiką pusiausvyrą. Linkėjo turėti labai daug svajonių, kurios yra pagrindinis idėjų generatorius, būti lankstiems ir išbandyti save daugelyje veiklų.

Susitikime kalbėta apie knygas „Mama Afrika“, „Laukinė motina gamta“, „Mamahuhu: šešeri metai Kinijoje“.

O mokiniai domėjosi, kaip fotografei pavyko susigyventi su vietine bendruomene, kokia kalba susikalba su vietiniais gyventojais, koks mylimiausias gyvūnas, apie žmogaus poveikį laukinei gamtai ir kur tie pokyčiai matomi ryškiausiai, kas arčiau širdies: Lietuva ar Kenija?

Skaityti daugiau

Skaitomiausi