Socialiniai tinklai

Aktualijos

Mokinių pažangos apdovanojimai „Žingsnis į sėkmę

Avatar

Paskelbta

data

  „Net ir tūkstančio mylių kelionė prasideda nuo vieno žingsnio“.

          (Lao Dzu)

   Tokia kinų filosofo mintimi Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre birželio 15 dienos popietę prasidėjo mokinių pažangos apdovanojimų šventė.

Ugdymo tarybos organizuotas renginys skirtas paskatinti mokinius už padarytą pažangą, įdėtas pastangas, parodytą norą ir aktyvumą. Išskirtos 8 nominacijos, kurioms kelias savaites iki renginio mokytojai, grupių auklėtojai siūlė nominantus.  Iš viso pasiūlyti 36 centro mokiniai. Komisija atrinko 10 nugalėtojų, kurių pažanga buvo reikšmingiausia ir labiausiai pastebima.

Centro direktorius Jonas Pravilonis, sveikindamas susirinkusius į popietę, pasidžiaugė renginio idėja ir galimybe paskatinti mokinius už įvairiausius pasiekimus. Tuo pačiu priminė, kad stengtis turime visi, visur ir visada, nes, jei norime gyventi gražioje, draugiškoje ir saugioje aplinkoje, pirmąjį žingsnį turime žengti patys.

Direktorius paskelbė pretendentus pirmajai „Metų pirmakursio“ nominacijai ir jos nugalėtoją, kuriuo tapo virėjo specialybės mokinys Laimis Kairys. Mokiniui įteikta statutėlė, dovanos ir padėka už nuolatinį domėjimąsi savo profesija, puikius įgūdžius užsienio praktikos metu, pavyzdingą elgesį ir aktyvumą.

Antrosios nominacijos „Metų poelgio“ nominantus pristatė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Stanislava Kavaliauskienė. Iš trijų pretendentų laimėtoju išrinktas šaltkalvio specialybės III kurso mokinys Donatas Batvenkovas, kuris apdovanotas už atsakingumą, pareigingumą ir puikius profesinius įgūdžius praktikos užsienyje metu.

Mokinius, pretenduojančius į „Profesinių žinių ir įgūdžių pažangos“ nominaciją pristatė praktinio mokymo skyriaus vedėjas Alfonsas Ivoškis. Septynių pretendentų tarpe nugalėtoju tapo III kurso šaltkalvio specialybės mokinys Tomas Ščiglinskas, kuris padarė didžiulę pažangą ne tik profesionalumo, bet ir lankomumo bei mokymosi srityse.

Ketvirtosios nominacijos „Metų pažanga“ pretendentus paskelbė socialinė pedagogė Silva Bosienė. Iš vienuolikos pasiūlytų mokinių nugalėtoja išrinkta virėjo specialybės II kurso mokinė Božena Stankevič. Mergina apdovanota už elgesio pažangą ir puikų darbą praktikos užsienyje metu.

„Metų atradimo“ nominacijai siūlyti mokiniai, atskleidę ypatingą talentą, gebėjimą ar savybę. Nugalėtojus paskelbė vyresnioji auklėtoja Renė Zaukienė.  Jais tapo viešbučio darbuotojo specialybės II kurso mokinė Viktorija Valentaitė ir I kurso šaltkalvio specialybės mokinys Jonas Šimoliūnas.

Mokiniai, aktyviai dalyvavę popamokinėje veikloje, centro, rajono ar respublikiniuose renginiuose, pretendavo į „Metų saviraiškos“ nominaciją. Būrelių vadovė Irena Kavaliauskienė nugalėtojais paskelbė I kurso šaltkalvio specialybės mokinį Darių Batvenkovą ir viešbučio darbuotojo I krso mokinę Rimą Čepėnaitę.

Lietuvių kalbos mokytoja Vitalija Rutkauskienė apdovanojimus įteikė II kurso viešbučio darbuotojo specialybės mokinei Jovitai Stosiūtei, kuri už savo kūrybos eilėraščių rinkinį  paskelbta „Metų projekto“ nominacijos laureate.

Paskutiniajai – aštuntajai nominacijai pasiūlyti penki draugiškumo pažangą pasiekę mokiniai. Vyresnioji auklėtoja Nijolė Rakšnienė nugalėtoju paskelbė II kurso viešbučio darbuotojo specialybės mokinį Karolį Grigaitį, kuriam dovanos ir padėka įteiktos už puikų elgesį, draugiškumą ir aplinkiniams rodomą rūpestį.

Šventės metu įteiktos atminimo dovanėlės geriausiems 2016-2017 m.m. sportininkams.

Susirinkusius savo dainomis džiugino centro ugdytiniai – Arvydas Bražas, Jovita Stosiūtė, Tomas Butkus.

Renginio pabaigoje šventės vedėja Justina Pundzienė padėkojo visiems prisidėjusiems prie renginio organizavimo ir, išreikšdama viltį, jog ši šventė taps dar viena gražia centro tradicija, visiems palinkėjo:

„Mylėti taip, kaip norite būti mylimi…

Gerbti taip, kaip norite būti gerbiami…

Elgtis su kitais taip, kaip norite, kad su jumis elgtųsi…

Būti tokiais, kokius patys norėtumėte sutikti….“

 

                                                   Specialioji pedagogė Justina Pundzienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

„Auksinė krivūlė“ – ne už rajono pasiekimus

Avatar

Paskelbta

data

Vietos savivaldos dienos išvakarėse Vilniuje Lietuvos savivaldybių asociacija tradiciškai suorganizavo savivaldos apdovanojimus „Auksinė krivūlė“. Šį kartą  apdovanojimas po ilgos pertraukos pasisekė ir Radviliškio rajoną, jo į Vilnių atsiimti vyko meras Antanas Čepononis su Moterimi Saule – administracijos direktore Jolanta Margaitiene.

Ar „Auksinė krivūlė“ buvo išmaldauta?

Ne paslaptis, kad konservatoriams valdant Radviliškio rajoną, jis pagal gyventojų atlyginimų dydį bei gyventojų skaičiaus mažėjimą sparčiai grimzta į dugną. Gal todėl ir savivaldybių asociacijos apdovanojimas „Auksinė krivūlė“ jau aštuonerius metus aplenkdavo Radviliškio rajoną. O ir už kokius pasiekimus galima teikti apdovanojimą, kai  Radviliškio rajono savivaldybės ypatingi nuopelnai būtų nebent dažnas valdininkų lankymasis teisme, nebaigtos brangios statybos, mažiausi medikų ir mokytojų atlyginimai regione bei visoje Lietuvos žiniasklaidoje skambantys skandalai apie Viešųjų pirkimų procedūrų pažeidimus.

Tačiau merui A. Čepononiui  susiruošus   dalyvauti Seimo rinkimuose, situacija pasikeitė – Radviliškio rajonui „Auksinė krivūlė“ įteikta už glaudų savivaldos ir Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimą.

Dėl tokios  nominacijos kyla šiokių tokių abejonių – ar tik ne tos krivūlės rajono meras  spalio 5 dieną vyko į Vilnių maldauti? Juk reikia pasirodyti – štai dar netapęs Seimo nariu auksinius daiktus į rajoną parveža, o kai taps, tai jau visus auksu apipils ir iš visų jėgų dirbs, kad  tik „rajonui būtų geriau“.

Rajono ir kariuomenės bendradarbiavimas susiklostęs istoriškai

Dar kyla klausimas, ar  yra koks  bent koks Radviliškio rajono savivaldybės nuopelnas dėl to, kad  rajonas apsuptas Lietuvos kariuomenės padalinių? Rajone nuo seno yra dislokuoti Lietuvos kariuomenės Depų tarnybos Arsenalas, Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas, Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas, Krašto apsaugos savanoriai. Tiesa, dar Radviliškio rajone planavo įsikurti Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionas, tačiau savo dislokacijos vieta batalionas pasirinko Šilalės miestelį.

„Glaudus bendradarbiavimas“ – stovėjimas šalia kariškių?

Na, o pastaruoju metu „labai glaudų“ bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene rajono meras A. Čepononis ir administracijos direktorė J. Margaitienė pademonstruoja  pastovėdamas šalia kariškių per iškilmingą  priesaikos ceremoniją,  vykstančią Radviliškio miesto aikštėje. Meras ir direktorė  paprastai stovi šalia aukšto rango kariškių, vadinasi, „glaudžiai bendradarbiauja“?

Ateities vizija – apdovanojimai už realius darbus

Belieka tikėtis, jog ateityje, galbūt rajoną valdant naujam merui, „Auksinės krivūlės“ Radviliškio rajonui bus teikiamos ne „pritempiant“ nuopelnus už  bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene, o už realius pasiekimus. Pavyzdžiui, už atsakingą požiūrį į efektyvų finansų valdymą, kaip  Varėnos rajono savivaldybei ar  už smulkaus ir vidutinio verslo skatinimą, kaip Plungės rajono savivaldybei.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Replika Invaziniai kurmiai

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškį pamėgo invazinis Sosnovskio barštis. „Paplentės“ soduose karaliauja invaziniai šliužai, tačiau tuo invazinės bėdos nesibaigė.

Miško gatvėje pastebėtas ir invazinis kurmis. Ieškodamas patelės poravimuisi, jis perkniso kelkraštį, įgriaudamas trinkeles. Kalbama, jog panaudos savo būsto įrengimui. Bet ir tai juokas, pasakojama, kad kai kuriose Lietuvos savivaldybėse esama ir invazinių merų. Kai pagalvoji – siaubas.

Paulius Ropė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019