Mokestį už žemę tvirtins nauja Taryba

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“  jau rašė, kad benueinantys Radviliškio rajono Tarybos  politikai užsimojo didinti  mokestį už žemės ūkio paskirties žemę. Kilus bendruomenės bei ūkininkų nepasitenkinimui, rajono politikai „dėjo į krūmus“.
Meras mokestį  už žemę nori didinti
Po žemės ūkio paskirties žemės indeksavimo, Radviliškio rajone žemės vertė padidėjo maždaug dvigubai.
2018 metais Radviliškio rajone mokestis už žemės ūkio paskirties žemę buvo 1,7 koef., tačiau  kilus ūkininkų bei žemės savininkų nepasitenkinimui, Rajono taryba pritaikė  35 proc. lengvatą ir šis koeficientas galutiniame variante siekė 1,1.
Politikų smūgis rinkėjams
Benueinantys Tarybos politikai parengė sprendimą, pagal kurį 2020 metais mokestis už žemės ūkio paskirties  žemę  nustatytas 1,5 koeficiento, tačiau kilus dideliam ažioatažui, šis sprendimas  buvo išbrauktas iš Tarybos posėdžio darbotvarkės.  
„Labiausiai liūdina, kad žemdirbiams bei visiems kaimo žmonėms, turintiems žemės,  skaudų sprendimą parengė  tokios didelės partijos kaip konservatoriai, „valstiečiai“, „socialdemokratai“, nors prieš rinkimus kalbėjo priešingai. Tikiuosi, kad kaip ir dėl vagono – restorano stovėjimo vietos, taip ir dėl žemės mokesčio  nugalės sveikas protas ir dauguma Tarybos narių bendromis jėgomis nutarsime, kad mokestis už žemę neturi didėti, – sakė  į Tarybą išrinktas visuomeninio nepartinio komiteto narys Gediminas Lipnevičius.
Sprendimą dėl mokesčio už žemės ūkio paskirties žemę Tarybą turi priimti iki birželio 1 dienos.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts