Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Gyventojai skundžiasi

Avatar

Paskelbta

data

Šiukšlių pilnas miestas – seniūnas tik skėsčioja rankomis

Radviliškyje, Žalgirio gatvėje , esančio namo Nr. 2 gyventojai savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijai skundėsi, kad labai ilgai iš jų kiemo neišvežamos šiukšlės.

„Mes savo namo aplinką stengiamės tvarkyti, palaikyti švarą ir tvarką, nors tai nelengva – namas yra prie pat gatvės, tad šiukšlių primeta ir netvarkingi praeiviai. Vėlyvą rudenį darbininkai, sugrėbę lapus, šiukšlių maišus paliko prie mūsų namo ir turbūt pamiršo. Toks šiukšlynas prie namo tiesiog bado akis“,- skundėsi Žalgirio gatvės gyventojai.

Pakomentuoti šią situaciją paprašėme miesto seniūno konservatoriaus Ernesto Mončausko.

Radviliškio miesto seniūno komentaras

„Taip, šie maišai su žaliosiomis atliekomis buvo palikti prie daugelio namų Radviliškio mieste. Tai yra ne miesto seniūnijos kompetencijos klausimas, tai Šiaulių atliekų įmonės tvarkymo klausimas. Žinau, kad visi gyventojai, kurie nori išvežti žaliąsias atliekas, jas pila į šiuos maišus ir jie pagal grafiką yra išvežami.
Berods, šios atliekos yra išvežamos du kartus per metus. Jeigu gyventojai nebuvo pripildę žaliųjų atliekų maišų, o pripildė juos tik praėjus grafikui, niekas paskui kiekvieną maišą nevažiuos ir neveš“,- sakė seniūnas E. Mončauskas. Gyventojams patariame apsišarvuoti kantrybe ir palaukti, kol seniūnas imsis veiksmų ir nuo rudens stovinčios šiukšlės bus išgabentos iš miesto.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi