Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Gyventojai skundžiasi

Avatar

Paskelbta

data

Šiukšlių pilnas miestas – seniūnas tik skėsčioja rankomis

Radviliškyje, Žalgirio gatvėje , esančio namo Nr. 2 gyventojai savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijai skundėsi, kad labai ilgai iš jų kiemo neišvežamos šiukšlės.

„Mes savo namo aplinką stengiamės tvarkyti, palaikyti švarą ir tvarką, nors tai nelengva – namas yra prie pat gatvės, tad šiukšlių primeta ir netvarkingi praeiviai. Vėlyvą rudenį darbininkai, sugrėbę lapus, šiukšlių maišus paliko prie mūsų namo ir turbūt pamiršo. Toks šiukšlynas prie namo tiesiog bado akis“,- skundėsi Žalgirio gatvės gyventojai.

Pakomentuoti šią situaciją paprašėme miesto seniūno konservatoriaus Ernesto Mončausko.

Radviliškio miesto seniūno komentaras

„Taip, šie maišai su žaliosiomis atliekomis buvo palikti prie daugelio namų Radviliškio mieste. Tai yra ne miesto seniūnijos kompetencijos klausimas, tai Šiaulių atliekų įmonės tvarkymo klausimas. Žinau, kad visi gyventojai, kurie nori išvežti žaliąsias atliekas, jas pila į šiuos maišus ir jie pagal grafiką yra išvežami.
Berods, šios atliekos yra išvežamos du kartus per metus. Jeigu gyventojai nebuvo pripildę žaliųjų atliekų maišų, o pripildė juos tik praėjus grafikui, niekas paskui kiekvieną maišą nevažiuos ir neveš“,- sakė seniūnas E. Mončauskas. Gyventojams patariame apsišarvuoti kantrybe ir palaukti, kol seniūnas imsis veiksmų ir nuo rudens stovinčios šiukšlės bus išgabentos iš miesto.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Radviliškyje sulaikytas vairuotojas, galimai disponavęs narkotinėmis medžiagomis

Avatar

Paskelbta

data

2020-03-20 apie 17:30 val. Radviliškyje Maironio g., policijos pareigūnams sustabdžius ir patikrinus automobilio BMW 530 dokumentus, vairuotojo gim. 1991 m. buvo paprašyta išlipti iš automobilio. Vyras išlipdamas iš automobilio, iš striukės kišenės išmetė permatomą, plastikinį paketėlį su galimai narkotine medžiaga. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Pedagogų mokymo vizitas Kretoje

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro mokytojos dalyvavo mokymuose Kretoje, Graikijoje, kuriuose susipažino su specialiųjų poreikių turinčių asmenų ugdymo ypatumais.

Mokymai vyko pajūrio mieste Retimne, kuris yra išsidėstęs Graikijos Kretos salos centrinėje dalyje prie Viduržemio jūros pakrantės. Juose dalyvavo vyresnioji socialinė pedagogė Silva Bosienė, Vaiko gerovės komisijos narė mokytoja Vitalija Rutkauskienė ir projektų vadovė profesijos mokytoja Jolanta Krivickienė.

Mokymai vyko penkias darbo dienas. Pradžioje pristatyta partnerių organizacija ECTE, kurios atstovas skaitė paskaitą apie Graikijos švietimo ir ugdymo sistemą. Organizuotas trumpas pažintinis turas po Retimno miestą.

Aplankyta Retimno mieste esanti valstybinė ugdymo įstaiga, kurioje mokosi apie 30 ugdytinių, turinčių specialiuosius poreikius. Ugdytinių amžius yra nuo 16 iki 21 metų. Čia jie mokosi 6- 8 metus, priklausomai nuo jų gebėjimų. Dalyvauta virimo ir dailės užsiėmimuose.

Susipažinta su privačia ugdymo įstaiga AGAPI, kurioje taip pat ugdomi specialių poreikių turintys asmenys. Ugdytinių amžius siekia nuo 21 iki 60 metų. Ugdymo trukmė neribojama. Paskaitą apie specialiųjų poreikių mokinių ugdymo procesą ir jų integraciją į visuomenę skaitė psichologijos ir specialiojo ugdymo profesorius Elias Korkutas.

Pabuvota valstybiniame specialiųjų poreikių turinčių asmenų ugdymo centre EEEEK Chanijoje. Centras yra prie vidurinio ugdymo mokyklos, kurioje mokosi apie 800 mokinių. Specialių poreikių mokinių yra 34. Čia ugdytiniai mokomi 6-8 metus. Jų amžius 16-21 metai.

Vizitui baigiantis dalyvėms įteikti sertifikatai ir Europasai. Graikijoje didelis dėmesys skiriamas specialiųjų ugdymosi poreikių (SUP) turintiems asmenims: priežiūra, skatinimas mokytis. Mokytojas dirba su 1-2 SUP turinčiais asmenimis, dažnai mokymas vyksta individualiai.

Projektų vadovė Jolanta Krivickienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019