MOBIS – naujas kelias į progimnazijos biblioteką!

Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazija yra pirmoji rajone, kuri  nuo rugsėjo 1-osios atvėrė duris į išmaniąją biblioteką Indigo mieste. Pradėjo veikti mokyklų bibliotekų informacinė sistema MOBIS.

Pagrindinis sistemos privalumas – tai galimybė keisti tradicinius bibliotekos veiklos metodus, visiškai automatizuoti bibliotekos darbą: komplektuoti fondus, aptarnauti skaitytojus, pateikti katalogą ir internete. Elektroninis katalogas MOBIS – tai viešasis progimnazijos bibliotekos katalogas, kuris suteikia galimybę mokyklos bendruomenei atsidarius progimnazijos puslapį ir paspaudus nuorodą imobis patekti į mokyklos skaitmeninę biblioteką, joje galima pamatyti visų knygų, esančių bibliotekoje, sąrašą. Sistema suteikia patogią prieigą ir galimybę rasti bei užsisakyti knygas patogiu progimnazijos bendruomenei laiku ir be apsilankymo bibliotekoje. Kadangi šiuo metu vyksta nuotolinis mokymasis, mokiniai turi galimybę pasitikrinti, ar mokyklos bibliotekoje yra norima knyga, ją užsakyti ar prasitęsti jos skaitymo laiką. Skaitytojui pageidaujant, bibliotekininkės dar tiksliau gali atsakyti į norimus klausimus: ar reikalinga knyga yra bibliotekoje, kiek knygos egzempliorių yra iš viso, o taip pat skaitytojas gali sužinoti, ar pageidaujama knyga yra laisva ir ją galima pasiskolinti į namus. Tik ką startavusi elektroninė sistema MOBIS jau gerokai praplėtė bibliotekos skaitytojų ratą.

Šiuo metu mokyklos MOBIS e-kataloge galima rasti per 5800 knygų egzempliorių: tai lietuvių bei užsienio autorių kūriniai, mokomoji literatūra, naujausia šiuolaikinė suaugusiųjų bei jaunimo literatūra.

Dar viena mūsų mokyklos įgyvendinama naujovė – elektroniniai mokinių pažymėjimai, kurie bus funkcionalūs mokykloje ir už jos ribų, jie sujungs biblioteką, e-apyrankę, transporto pavėžėjimo pažymėjimus.

Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos informacija

Total
1
Dalinasi
Related Posts