Socialiniai tinklai

Aktualijos

Miesto pakelės tapo erkių veisykla

Avatar

Paskelbta

data

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija vis dažniau pasiekia gyventojų skundai dėl nepjaunamos žolės, kurios sąžalynai tapo tikra erkių veisykla. Neapsikentę netvarkos miesto pakelėse, į savaitraščio redakciją bei nepartinį Tarybos narį  kreipėsi  „Ąžuolo“ sodų bendrijos, esančios Žironų gatvėje, sodininkai.

Žolė siekia ausis

„Nebegalime pakęsti tokios netvarkos – sukant  iš  Sodininkų gatvės į  Žironų gatvę, per pakelės žoles ir krūmus  nesimato atvažiuojančių automobilių nei iš kairės, nei iš dešinės pusės – iki nelaimės tik vienas žingsnis. Dėl nešienaujamų Sodininkų gatvės pakelių kreipėmės į Radviliškio miesto seniūną E. Mončauską, pažadėjo greitu metu  pakelę ties posūkiu nušienauti, tačiau jokio veiksmo kol kas nematyti, o juk ši gatvė priklauso Radviliškio miesto seniūnijai“,- skundėsi „Ąžuolo“ bendrijos sodininkai. Taip pat susirinkusieji baiminasi užsikrėsti erkėmis ir jų platinamomis ligomis. Visiems žinoma, kad erkės gyvena aukštoje žolėje, o kai ši siekia ausis, geresnės vietos joms veistis ir negali būti. Ir tikrai, Sodininkų gatvėje  pakelės žolė žmogui jau siekia  ne tik krūtinę, bet ir ausis – tokia žolė per  kelias savaites neužauga, tai šių metų „derlius“, liudijantis Radviliškio miesto seniūnijos neveiklumą bei apsileidimą.

Miesto seniūnas vis mėtosi pažadais

Kreipėmės į Radviliškio miesto seniūną su klausimu, kada bus pasirūpinta Žironų ir  Sodininkų gatvių pakelių nušienavimu ir sodininkams neteks baimintis dėl galimos avarijos sukantis į Žironų gatvę. Miesto seniūnas E. Mončauskas atsakė analogiškai, kaip ir sodininkams: „Pakelės šienavimo darbus planuojama pradėti artimiausiu metu“.

Ir dar viena įdomi detalė – pasirodo, 2020 metais Radviliškio miesto seniūnija Sodininkų gatvėje  jau vykdė  krūmų šalinimo darbus, bet krūmai žaliuoja, kaip ir žaliavę. Tiesa, sodininkai prisiminė, kad neseniai vienas darbininkas kažką pakelėje darė, bet tikrai ne krūmus kirto

Brangi technika  nebereikalinga?

Vis dėlto lieka didelis klausimas, kodėl Radviliškio rajono seniūnijose taip aplestos pakelės, jeigu rajono valdininkai nemažai lėšų investuoja į techniką žolei pjauti, pakelėms valyti? Kaip sakoma, kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių. Štai 2015 m. Taryba skyrė 60 tūkst. eurų, už kuriuos UAB „Radviliškio šiluma“ pirko  traktorių „CASE IH MAXXUM120“, su kuriuo buvo planuojama  pagal sudarytą grafiką  pjauti žolę Radviliškio rajono seniūnijų viešosiose erdvėse, pakelėse. Pastaruoju metu šio  traktoriaus, dirbančio rajono pakelėse, kažkodėl nematyti. Tiesa, traktoriaus savininkas, UAB „Radviliškio šiluma“  direktorius P. Mickaitis, savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją informavo, jog Radviliškio seniūnijos pakelės buvo tvarkytos, darbai dar nebaigti. Nors traktorius stovi kitoje gatvės pusėje,  šalia „Radviliškio šilumos“ esančios  pakelės dar kol kas  nenušienautos. Klausimas, kada bus baigti  tie pakelių tvarkymo darbai – gal žiemą? Taip pat „Radviliškio šilumos“ direktorius P. Mickaitis   neatsakė į klausimą, konkrečiai kurių seniūnijų  pakelės buvo tvarkytos ir kiek šiam tvarkymui išleista lėšų. Gal turi ką slėpti, o gal brangusis traktorius  dulka garaže

Seniūnija  pagalbos neprašė

Kadangi  Radviliškio miesto teritorijai  priklausančios pakelės jau primena džiungles, pasiteiravome Radviliškio miesto seniūno, ar jis neprašė pagalbos „Radviliškio šilumos“ – juk su  gera technika darbai sparčiau eitųsi ir gyventojai nesiskųstu. Tačiau seniūnas atsakė, kad „Radviliškio miesto seniūnija nesinaudoja UAB „Radviliškio šiluma“ traktoriumi, nes nėra spec. priedų, tinkamų miesto žaliųjų plotų šienavimui“. Tad  kaip be spec. priedų buvo ruošiamasi pjauti žolę seniūnijų viešosiose erdvėse? Galimai valdininkams, kaip ir Radviliškio rajone jau įprasta, rūpėjo kuo greičiau įsisavinti lėšas, perkant  mažai  kam naudingą traktorių?! Beje, panaši istorija atsitiko ir dar su  vienu pirkiniu – sovietinių laikų vagonu – restoranu, pastatytu greta Tremtinių vagono. Jam buvo išleista daugiau kaip 30 tūkst. eurų  radviliškiečių mokesčių mokėtojų pinigų, o  vagonas taip ir stovi nenaudojamas.

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Policija prašo pagalbos

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Pakruojo rajono  komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Juliaus Janušo dingimo.

30 metų vyras liepos 4 d.  apie 18.00 val. išėjo iš  Pakruojo r., Rozalimo mstl., Vilties g., esančių  namų  ir negrįžo.  Jo požymiai: 175 cm ūgio, lieso kūno sudėjimo, šviesiai rudų trumpų plaukų, vilkėjo juodos spalvos marškinėliais, pilkos spalvos sportinėmis kelnėmis, avėjo mėlynos spalvos sportiniais bateliais.

Turinčius  informacijos apie šį asmenį, prašytume paskambinti Pakruojo rajono policijos komisariato  vyriausiajam tyrėjui Robertui Valiušiui telefonu (8 655 25534) arba parašyti elektroniniu paštu robertas.valiusis@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Įtvirtintas reagavimas į pranešimus apie žiaurų elgesį su gyvūnais ir jų kankinimą

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 14 d.  vykusiame Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus Dariaus Remeikos ir Lietuvos policijos generalinio komisaro Renato Požėlos susitikime pasirašyti trys svarbūs teisiniai dokumentai, kuriais sudaromos galimybės efektyviau ir operatyviau reaguoti į gyvūnų gerovei pavojų keliančias situacijas, užtikrinamas bendras veiksmų planavimas ir koordinavimas, numatyti aiškūs bendri veiksmų algoritmai, gavus pranešimą apie įtariamą žiaurų elgesį su gyvūnais.

Gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, pareigūnai nedelsiant reaguos į informaciją ir, pasitelkus turimas pajėgas, vyks į įvykio vietą. Bus renkama, kaupiama ir analizuojama informacija apie prižiūrimoje teritorijoje gyvenančius asmenis, kurie, neturėdami Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nustatyta tvarka išduoto leidimo, veisia gyvūnus verslo tikslais, ir tokia informacija perduodama teritoriniam Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos departamentui. Susitarta organizuoti bendras netikėtas patikras įtariamose nelegaliose gyvūnų veisyklose, gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, reaguoti nedelsiant. 

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba įsipareigojo užtikrinti, kad gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, būtų organizuojamas operatyvus patikrinimas gyvūnų laikymo vietoje, būtų analizuojama, vertinama, sisteminama ir tikrinama gauta informacija.     
Šalys įsipareigoja siųsti ekspertus, taip pat dalyvauti bendruose svarstymuose, pasitarimuose, diskusijose ir mokymuose ar renginiuose, susijusiuose su vartotojų teisių apsauga maisto ir su maistu susijusių paslaugų teikimo srityje, maisto sauga, kokybe, gyvūnų sveikata ir gerove, keistis turima informacija ir darbo patirtimi, bendradarbiauti tiriant teisės pažeidimus.

Sutarta teikti vieni kitiems nuolatinę metodinę pagalbą ir konsultuotis dėl vartotojų teisių apsaugos maisto ir su maistu susijusių paslaugų teikimo srityje, maisto saugos, kokybės, gyvūnų sveikatos ir gerovės klausimais.
Apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos departamentų vadovams nurodyta užtikrinti efektyvų bendradarbiavimą ir prireikus organizuoti bendrus veiksmus reaguojant bei tiriant pažeidimus, susijusius su žiauriu elgesiu su gyvūnais, jų kankinimu ir neteisėtu gyvūnų (augintinių) veisimu verslo tikslais.

Taip pat sudaryta tarpinstitucinė darbo grupė, įgaliota spręsti aktualias gyvūnų gerovės ir apsaugos srityje kylančias problemas ir inicijuoti reikalingus pokyčius, būtinus teisės aktų pakeitimus. Šioje gyvūnų gerovės darbo grupėje dirbs Žemės ūkio ministerijos, Lietuvos policijos, VMVT, Lietuvos veterinarijos gydytojų ir Lietuvos smulkių gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacijų, Lietuvos kinologų draugijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir nevyriausybinių gyvūnų gerovės ir jų teisių apsaugos organizacijų atstovai.

Lietuvos policijos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019