Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Ar konservatorių „darbeliais“ susidomės teisėsauga?

Avatar

Paskelbta

data

Eibariškių mikrorajono Povyliaus gatvės daugiabučių namų gyventojams naujos automobilių stovėjimo aikštelės gali tekti dar ilgai laukti. Priežastis paprasta – miesto seniūnas rūpinasi savu kiemu. Tiksliau, mamos vardu registruoto namo kiemu Antaniškių miško pakraštyje. Be to, jau dauguma miestiečių pastebėjo, kad ir vandenį bei nuotekų sistemas greitu tempu į paslaptingą namą įveda. Kaip liaudies išmintis sako, „Savi marškiniai arčiau kūno“.
Kūno kultūros mokytojo išsilavinimą turintis Ernestas Mončauskas seniūnu tapo 2017 metais. Kadangi savo kampo neturėjo, tai su žmona tėvų namo antrame aukšte glaudėsi. Bet jau 2017 metais seniūno mamos sklype pradėjo kilti namas. Tikriausiai ne be seniūno pagalbos į jį ir kelias buvo nutiestas – pats E. Mončauskas teigia, kad rūpintis vietinės reikšmės keliais yra seniūno pareiga. Tik dažnas miesto gyventojas skundžiasi kelių kokybe.
Tačiau Eibariškėse automobilių aikštelės statyba visai sustojusi. Pastabūs gyventojai nufilmavo, kad nepažymėtais automobiliais nežinomi asmenys statybines medžiagas būtent iš tos statybvietės pavasarį nežinoma kryptimi vežė. Tačiau policija tyrimo nepradėjo, kadangi niekas nesiskundė dėl  dingusio turto. Matyt, gryniausias atsitiktinumas, kad tuo pat metu darbai seniūno ar jo mamos naujuose namuose vyko. Ir kas dabar galėtų paneigti, kaip nuolat kartoja konservatorių patriarchas V. Landsbergis, jog miesto kelių ir aikščių tvarkymui skirtas smėlis ar žvyras neatgulė Antaniškių miško prieigose?
Tas pats ir su vandens bei kanalizacijos tinklais. Kai gyventojas paprašo Savivaldybės įmonės „Radviliškio vanduo“ įvesti vandenį, tai pateikiama sąmata, ko gero, aukštesnė ir už Everesto kalną. Kai kurių sodų bendrijų pirmininkai kreipėsi į rajono valdžią prašydami pagalbos. Deja, valdžia atsisako padėti, esą rajono biudžetui per brangu, o ES nenori prisidėti. Žmonių iniciatyvas stabdo  vyr. inžinierius konservatorius Mindaugas Gapšys, kuris teigia, kas būsią, jei kiekvienas visur griovius kas ir tinklus klos. Bet kai bendrapartietis E. Mončauskas iniciatyvą parodė, pasirodė Savivaldybės ir jos įmonės neišpasakytas gerumas – galima kasti kad ir kilometrą. Įdomu, kad paskaičiavimai gerokai skiriasi. Sodų bendrijai „Ąžuolas“ už 400 metrų trasą  buvo paskaičiuota pusė milijono, bet Radviliškio miesto seniūnas rado būdų 400 metrų trasą už  8 tūkst. 800 eurų įsivesti. Bent jau taip teigia sodų bendrijos „Bitutė“ nariai, kuriuos E. Mončauskas ragino susirinkimuose prisidėti prie tinklų įvedimo.
Nors seniūnas neigia namą pats statantis, tačiau pinigų jis tikrai turi, nors VMI  ir neatskleidžia jo deklaracijos, kurioje juodu ant balto pasimatytų  visas turtas. Galima pastebėti, jog E. Mončauskui palankūs aitvarai lankosi tikriausiai ir sporto klube. Nors skundžiasi sporto klubų vadovai, kad Savivaldybė jų nemyli, tačiau bendrapartiečio klubą gausiai finansuoja. 2016 metais E. Mončausko sporto klubas „Rytų kovotojas“ gavo 32 tūkst. 140 eurų, 2017 – 34 tūks. 704 eurus, o 2018 – 33 tūkst. 385 eurus. Įspūdinga, ar ne? Juk vos per trejus metus iš savivaldybės ir valstybės biudžeto ne pelno siekiančiam sporto klubui buvo pervesta 100 tūkst. 229 eurai. Po E. Mončausko parašu patvirtintais dokumentais nurodyta, kad už patalpas klubas per trejus metus sumokėjo vos 1 tūkst. 555 eurus. Matyt, irgi visiškas atsitiktinumas, kad patalpos yra jo bendrapartiečio konservatoriaus Vaidoto Jakavičiaus vadovaujamame Švietimo ir sporto paslaugų centre.
O kur dar septyni medžiotojų būreliai, kuriems vadovauja E. Mončauskas? Tiesa, ten pajamos nėra didelės. Nors kai kurie jo kolegos skundžiasi nesąžiningumu. Algirdas Fergelis, Radviliškio medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas, seniūną kaltina pasisavinus keliolika danielių. Komentuoti šios situacijos seniūnas telefonu visai nenorėjo. Tik įdomu, kur rajono Antikorupcijos komisija, kad nesupranta, kokia linkme iš biudžeto pinigėliai plaukia…

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi