Socialiniai tinklai

Aktualijos

Mes prisiminėme, kodėl esame laisvi!

Avatar

Paskelbta

data

 Mes, Baisogalos gimnazijos Jaunieji šauliai, dalyvavome Sausio 13-osios  Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginiuose Baisogalos miestelyje ir mūsų Tėvynės sostinėje –  Vilniaus mieste.

Sausio 13-osios aukas pagerbėme dalyvaudami Šventų Mišių aukoje savo miestelio išpuoštoje bažnyčioje , o prie Laisvės paminklo minėjimo metu stovėdami garbės sargyboje, dėkojome, kad esame laisvi. Šalia uždegto Atminimo laužo,  su visais susirinkusiais dainavome lietuviškas dainas, kurias anuomet  dainavo žmonės gindami Lietuvą, vaišinomės garuojančia arbata, kava ir pyragu, kuriuos paruošė kavinės ,,Pas Zitą“ šeimininkai.

Sausio 14 dieną, sekmadienį anksti ryte skubėjome į Vilniuje vykusį  XXVII tarptautinį pagarbos bėgimą „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtą žuvusiesiems už Lietuvos laisvę 1991 metais pagerbti.

Daugiau kaip 8000 dalyvių startavo  nuo Antakalnio kapinių, finišavo prie televizijos bokšto. Kartu su tūkstančiais Lietuvos šaulių sąjungos atstovais, bėgime dalyvavo  tūkstančiai Lietuvos karių ir svečiai  iš 17 užsienio šalių. Pirmą kartą bėgime dalyvavo ir NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės kariai, dislokuoti Rukloje. Daugiau nei 200 karių komanda, sudaryta iš Kroatijos, Norvegijos, Nyderlandų, Prancūzijos ir Vokietijos kontingentų, įveikė atstumą  pademonstruodami  savo solidarumą su lietuvių tauta, prisiminė mūsų kovą už laisvę. Taip pat bėgime kartu bėgo ir kariai iš JAV ir Ukrainos.

Bėgime dalyvavę jaunieji šauliai: Kotryna Antonovaitė,  Nedas Goerkis, Greta Gaučaitė, Viktorija Civilkaitė, Nojus Terebeiza,  Arnandas Žitinevičius entuziastingai su kitais skanduodami ,, už Lietuvą!’’ sėkmingai  įveikė 9 km. trasą.

Džiugu, kad mus vienija kartu buvimas maldoje, ir kartu dainuojamos dainos, ir pagarbos bėgimas, kuris parodo, kad mes  prisimename, kodėl esame laisvi! Gerbiame, atmename ir lenkiamės tiems, kurie aukojosi ir kovojo už LAISVĘ. Saugokime, būkime taikūs ir vieningi, kad okupantų kėslai liktų juodžiausio praeities košmaro istoriniuose puslapiuose…

 

Baisogalos gimnazijos mokytoja, šaulė Giedrė Nakutienė

 

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Už žiaurų elgesį su gyvūnu Raseinių rajono gyventojui skirta 300 eurų bauda

Avatar

Paskelbta

data

Surištomis galinėmis kojomis į pusnį katiną išmetusiam 52 m. Raseinių rajono gyventojui A. G. teismas skyrė 300 eurų baudą. Į administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimą vyras neatvyko.

„Asmuo netinkamai ir žiauriai elgėsi su savo katinu. Tinkamai nepasirūpino gyvūnu, kai šis buvo sužalotas, – sako administracinių nusižengimų bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjas Vaidas Kazlauskas. – Vyras gyvūnui surišo galines kojas ir išvežęs paliko sniege, kad nugaištų.“

Katinas buvo sužalotas automobilio. A. G. dar pats bandė jį gydyti, bet šiam nesveikstant, nusprendė gyvūnu atsikratyti – išmetė katiną surištomis galinėmis kojomis į sniego pusnį. Surastas katinas buvo užmigdytas.

Teismas konstatavo, kad gyvūnų kankinimu laikomas veterinarinės pagalbos nesuteikimas, kai gyvūnams tokia pagalba būtina, gyvūnų gąsdinimas, sužeidimas ar nužudymas, išskyrus teisės aktuose numatytus atvejus. Raseinių rajono gyventojas paaiškinime raštu nurodė, kad dėl padaryto pažeidimo prisipažįsta ir gailisi. Tai yra atsakomybę lengvinanti aplinkybė, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Bauda nuo 300 iki 1 750 eurų numatyta už žiaurų elgesį su gyvūnais, gyvūnų kankinimą, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas. Kadangi A. G. administracine tvarka nebaustas, dirbantis, pripažino, kad žiauriai pasielgė su savo katinu, savo veiksmus vertino kritiškai, todėl jam už padarytą nusižengimą teismas skyrė sankcijoje numatytą minimalią baudą. Manytina, kad pritaikius būtent tokią nuobaudą, bus pasiekti administracinės nuobaudos skyrimo tikslai. 

Teismas nustatė, kad A. G. 2021 m. vasario 8 d. 15 val. Raseinių rajone plastikiniu tvirtinimo dirželiu surišo savo katino galines kojas, kad jis nesiblaškytų, įdėjo katiną į maišelį ir automobiliu išvežė į nuošalią vietą, jį išmetė ir užkasė sniege nugaišti.

Nutarimas per 20 d. nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti apskųstas Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmus.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. +370 676 50 348

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Asociatyvi nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Plokščias stogas – ką svarbu žinoti įrengiant?

Avatar

Paskelbta

data

Plokščias namo stogas nepareikalaus daug laiko ir labai didelių išlaidų. Pritaikydami patikimų tiekėjų siūlomus sprendimus ne tik sutaupysite brangaus laiko, bet ir gausite geriausius kainos ir kokybės pasiūlymus, kuriais galėsite būti užtikrinti. Skaitykite toliau ir sužinokite apie plokščiams stogams skirtas medžiagas bei įsigykite jų geromis kainomis!

Visos stogui reikiamos medžiagos

Pastačius namą belieka įrengti stogą, kas iš tiesų nėra taip sudėtinga. Perkant stogo medžiagas pas profesionalius tiekėjus suteikiama mažiausiai 30 metų garantija, todėl aukšta kokybe ir stogų ilgaamžiškumu galėsite tiesiog neabejoti.

Aukštos kokybės stogų medžiagos yra pritaikytos šiaurietiškam klimatui ir temperatūros svyravimams, todėl išlieka nepakitusios ir gali tarnauti ilgus metus. Stogo danga ir kitos dalys sukurtos taip, kad atlaikytų UV spindulių poveikį ir šaltį, taip pat rūgštinį lietų, kuris stogams dažnai gali padaryti rimtos žalos.

Pas specialistus rasite absoliučiai viską, kas reikalinga stogo statybai – nuo kokybiškų ir patvarių dangų iki įvairių papildomų detalių: saugos elementų, laikiklių, plėvelių bei visų kitų būtinų priedų, be kurių nebūtų galima išsiversti montuojant stogus.

BMI Monier pasirūpins kone viskuo, ko reikia greitam, lengvam ir kokybiškam plokščio stogo įrengimui! Kreipkitės į patyrusius specialistus, kurie patars visais rūpimais stogo įrengimo klausimais ir padės išsirinkti tam tikslui skirtas kokybiškas medžiagas.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi