Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Mero svarstytojos boikotavo posėdį

Avatar

Paskelbta

data

Etikos komisija – ko gero labiausiai darbu apkrauta institucija Savivaldybėje. Ji renkasi net dažniau nei politikai į Tarybą. Didžiam visų nustebimui, dažniausiai skundžiamasi rajono vadovo netinkamu elgesiu. Tačiau merui visa tai ne motais, tad, nekreipdamas jokio dėmesio į politikų elgesio kodekso principus, toliau elgiasi kaip besisukiojantis dramblys porcelianinių indų parduotuvėlėje.

Vyrai susirinko, moterys – ne
Lapkričio 29 dieną buvo numatytas posėdis. Jame etikos sargai turėjo nagrinėti Tarybos nario Eduardo Martynkino pareiškimą dėl mero Antano Čepononio veiksmų komiteto posėdžio metu. Biudžeto, ekonomikos ir ūkio komiteto pirmininko pavaduotojas prašė ištirti, ar meras nepažeidė padorumo ir kitų politikų elgesio kodekse numatytų principų. Tačiau posėdis neįvyko, ir atvykęs pirmininkas J.Povilaitis su pavaduotoju P.Sluckumi, Tarybos nariu J.Baubliu ir seniūnaičiu E.Valba nieko nepešė. Kvorumas nesusirinko, kadangi keturios Etikos komisijos narės nesiteikė atvykti į pareiškimo nagrinėjimą. Tokia padėtimi itin nepatenkintas buvo pirmininkas. Jis nurodė, kad taip neatsakingai elgtis negalima, be reikalo gaištamas kitų laikas. Be to, galima pasidaryti ir finansinių nuostolių, kai per teismus komisija bus įpareigojama vis tiek išnagrinėti skundą.

Turėjo svarbesnių reikalų

Paprašytos įvardinti, kas sutrukdė dalyvauti Etikos komisijos darbe, Tarybos narės Eglė Ivanauskytė ir Aldona Januševičienė, seniūnaitės Ina Rudžianskienė ir Birutė Mickaitienė nebuvo smagiai nusiteikusios. Visų pateikti atsakymai daugiau priminė karingąsias amazones, o ne švelnias būtybės, kurios rūpinasi politikų aukštesne etika ir morale. Beje, lapkričio 14 dieną įvykusiame posėdyje visos keturios balsavo už tai, kad būtų pradėtas tyrimas dėl mero A.Čepononio.

Turėjo kitą susitikimą

Maloniai atsiliepusi Tarybos narė socdemėE. Ivanauskytė kardinaliai pasikeitė išgirdusi klausimą dėl nedalyvavimo Etikos komisijos posėdyje ir pirmiausiai nevengė pamoralizuoti: „Na, bet žurnalistas sąžinės nelabai turite tokiu laiku skambinti (20.10 – red.)“. Tikslinantis, dėl kokių priežasčių nedalyvavo, ji piktai atkirto: „Turėjau kitą susitikimą. Ar aš privalau čia aiškintis, kur aš būnu. Turėjau kitą susitikimą ir nedalyvavau.“

Tikrinosi sveikatą

Konservatorė Aldona Januševičienė išgirdusi klausimą gerokai sutriko ir vengė atvirai atsakyti: „Aš nedalyvavau. Ką, ar aš turiu atsakyti? Yra priežasčių.“ Pastebėjusi, jog bus parašyta, kad nedalyvavo dėl nežinomų priežasčių, ji puolė teisintis: „Dėl sveikatos priežasčių. Aš tikrinausi sveikatą, todėl ir nedalyvavau. Dabar esu gavusi naują komisijos darbotvarkę, tad planuoju dalyvauti.“

Dalyvavo seminare

Lituanikos seniūnaitė Ina Rudžianskienė pasijuto tardoma, kai jos buvo paklausta, dėl kokių aplinkybių nedalyvavo posėdyje: „O ar aš turiu atsakyti į tą klausimą?“ Paminėjus, kad privaloma atsiklausti asmens nuomonės, jei bus apie jį rašoma, I.Rudžianskienė nurodė: „Dalyvavau seminare, nes esu dirbu draudimo brokeriu. Tad tą dieną dalyvavau seminare ir negalėjau sudalyvauti. Negalėjau.“

Neaiškios priežastys

Vėriškių seniūnaitė B.Mickaitienė nesivargino nurodyti, kodėl jos nebuvo posėdyje: „Parašykite, kad nedalyvavo dėl neaiškių priežasčių.“ Panašu, kad siekdama užimti visuomeninį postą, nesuvokia, kad dėl tokio neatsakingo požiūrio kolegoms tenka tuščiai važinėti pirmyn atgal po keliasdešimt kilometrų ir gaišti po kelias valandas be jokio tikslo.

Meras nepasiekiamas

Buvo stengtasi gauti komentarą ir iš Savivaldybės vadovo. Tačiau norint gauti komentarą telefonu, reikia kiekvieną kartą pirkti naują SMS kortelę, nes meras jį kritikuojančių žurnalistų telefonų numerius užblokuoja!

Marius Aleksiūnas

1 Comment

1 Comment

  1. Avatar

    Ne marius ir ne aleksiunas

    2018 gruodžio 10 at 18:57

    Baigus juodinti…..O dabar aciu merui uz grazia svente – gruodzio 1 d. Tarp kitko labai grazi musu aikste. Aciu – Mere!

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Ar G. Lipnevičiaus projektas „Muziejaus gatvė“ taps realybe?

Avatar

Paskelbta

data

Birželio 27 d. Radviliškio rajono savivaldybėje  vyko projekto  „Muziejaus gatvė Radviliškyje“, kurį pristatė šios idėjos autorius, Radviliškio rajono tarybos narys bei „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas, Gediminas Lipnevičius. Pasak pranešėjo, tai būtų mažai analogų Europoje ir visame pasaulyje turintis  projektas.
Projektui –  žalia šviesa?
„Man  patiko Gedimino pristatyta idėja apie muziejaus gatvę Radviliškyje, tad šiandien jo paprašysiu, kad ją pristatytų Kultūros, švietimo ir sporto komiteto nariams“,- sakė Radviliškio rajono meras A. Čepononis.
„Ši idėja yra tik projektinė, kurią, manau, bendromis jėgomis derinsime, šlifuosime ir įgyvendinsime. Prie šio projekto daug prisidėjo bendruomenės nariai, taip pat bendruomenės gidas A. Vitartas. Manau, kad šioje gatvėje įsikurtų apie 20 muziejinių eksponatų ir ekspozicijų“,-  prieš pristatymą sakė G. Lipnevičius.
Ši idėja „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkui kilo daug keliaujant su bendruomene. „Kodėl geležinkelininkų sostinės gyventojai turi važiuoti į Anykščius pasižiūrėti Geležinkelio muziejaus?“- retoriškai klausė G. Lipnevičius.
Muziejaus gatvėje – per 10  lankytinų objektų
Pasak G. Lipnevičiaus, automobilių stovėjimo aikštelėje, esančioje  prie geležinkelio stoties, turėtų įsikurti vagonas – restoranas, kuriame galėtų pailsėti bei užkąsti atvykę turistai. Autobusai atvyktų į Muziejaus gatvę pro Dariaus ir Girėno gatvę, o išvyktų pro Sakalausko gatvę.

Prie geležinkelio stoties jau yra puikus eksponatas – garvežys, prie kurio mėgsta fotografuotis vestuvininkai. „Ši vieta bus dar patrauklesnė, kai bus pastatytas „Radviliškio krašto bendruomenės“ laimės suolelis. Šiam projektui pritarė meras, jau kalbėjau su menininku E. Titu, kad jis padėtų  idėją įgyvendinti. Šis suolelis būtų masyvus, kaip sostas, manau, kad  ant jo pamėgtų fotografuotis miesto svečiai, vestuvininkai“,- sakė G. Lipnevičius.
Kitas objektas būtų ąžuolas, pasodintas apie 1928 metus. Kokia proga jis buvo pasodintas (yra keletas versijų), šiuo metu dar tikslinama.
Geležinkelio stotis, kaip ir namelis prie jos, jau yra  paveldo objektai. Į paveldo objektų sąrašą yra įtrauktas vagonų depas bei vandens bokštas šalia jo.
Pasak G. Lipnevičiaus, geležinkelio stoties laukiamojoje salėje turėtų įsikurti Geležinkelio muziejus, nes Radviliškis – geležinkeliečių sostinė. Rašytojo Jono Marcinkevičiaus name turėtų įsikurti jo memorialinis muziejus. „Šiame name dar gyvena gyventojai, kuriuos reikėtų iškelti, o patį namelį suremontuoti“,- sakė pranešėjas.
Kitas Muziejaus gatvės eksponatas būtų tremtinių vagonas, kuriame jau yra ekspozicija, susijusi su tremtimi. Šalia tremtinių vagono esančiame tuščiame plote turėtų įsikurti su geležinkelio istorija susiję eksponatai: vagonai, drezinos su bėgiais. „Anykščiuose yra ratukai ant bėgių, kuriais smagu pavažinėti ir vaikams, ir suaugusiems, tad, kad muziejus būtų patrauklus, reikia ne tik eksponatų, bet ir atrakcijų. Kitoje pievoje, šalia Ramovės, galėtų įsikurti senoviniai automobiliai. Beje, kalbėjau su  klubo  „Retromobile“  atstovu J. Juču, kuris mielai palaikė šią idėją ir sutiko, kad klubo turimi senoviniai automobiliai galėtų būti eksponuojami šioje vietoje. O taip pat šioje pievoje galėtų įsikurti ir karinė technika bei pabūklai, tikimės, kad prie ekspozicijos įrengimo prisidės Oro gynybos batalionas bei kiti entuziastai“,- sakė idėjos autorius.

Buvusiame Karininkų ramovės pastate turėtų įsikurti muziejus, susijęs su mūšiu su bermontininkais, kuris vyko Radviliškio rajone, partizanine kova bei smulki karinės tematikos ekspozicija. Taip pat muziejau lankytojai galės išbandyti savo taiklumą bei karinius gebėjimus interaktyviose salėse.
Kitoje Laisvės alėjos gatvės pusėje yra pirmosios Gelžkelio gimnazijos pastatas, kuriame turėtų įsikurti Radviliškio krašto muziejus.
Šiuo metu esančiuose Gedulo namuose buvo įsikūrusi pirmoji Radviliškio mergaičių mokykla, ir ant pastato reikėtų pakabinti tai liudijančią lentelę.
Kitas įdomus objektas – Vydūno gatvė, likusi vienintelė bruko, akmenimis grįsta, gatvė, kuri galėtų būti įtraukta į Muziejaus gatvės objektus.
Buvusio žydų viešbučio, kuris vadinosi „Ramybė“, yra autentiški rūsiai, bei jį perstačius čia galėtų įsikurti V. Karmono įkurtas Kosminio modeliavimo muziejus, kuris kol kas yra vienintelis Europoje. Taip pat šioje vietoje turėtų įsikurti edukacinės erdvės, kuriose būtų lipdoma iš molio, audžiama, kepama duona, vykdomos  kitokios veiklos.
Muziejaus gatvės idėja bus „šlifuojama“
„Kai savaitraštyje „Radviliškio kraštas“ buvo paviešinta ši idėja, paskambinę verslininkai pasiūlė, kad pastatų stogai būtų suvienodinti, pavyzdžiui, padengti klasikine skarda“,- sakė G. Lipnevičius. Pasak pranešėjo, tai būtų išskirtinis objektas, kurio pažiūrėti atvyktų žmonės ir iš Lietuvos, ir iš viso pasaulio, kuris atneštų didelę finansinę naudą rajonui, būtų įdarbinta nemažai žmonių, o miesto kavines, parduotuves užplūstų turistai. Šiuo metu Radviliškyje nėra  muziejaus.
G. Lipnevičiui paantrino Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vedėjas V. Simelis: „Šaunu, kad Gediminas iškėlė šią idėją, kaip išnaudoti paveldą. Mes jau dabar vedame miesto svečių ekskursijas nuo geležinkelio tilto, nuo kurio atsiveria geležinkelio ir miesto vaizdas. Yra  vandens bokštas, statytas 1933 metais, apie kurį galima pasakoti, yra per plenerą išdrožtų batų pora, apie kuriuos sakome: „Traukinys išvažiavo, o batai liko“. Vadinamas J. Marcinkevičiaus namelis yra tipiškas geležinkelininko namas, kuriame gyveno ir stoties viršininkas – ten gali būti  Radviliškio istorijos muziejus“.
„Mes turėtume „uždėti ranką“ ant viso kvartalo, esančio prie geležinkelio, kad namų savininkai žinotų, kokias statybas galėtų vykdyti nusipirkę sklypą Muziejaus gatvėje. Pėsčiųjų gatvė jau beveik prarasta, reikėtų suvaldyti šią situaciją“, – sakė V. Simelis.
Dar vienas šios idėjos privalumas, kad turistai galės aplankyti muziejų kompleksą atvykdami traukiniu. Toks keliavimo būdas, manome, sudomins daugelį mokyklų.
Atsirastų naujų darbo vietų
Tarybos narys G. Lipnevičius pasiūlė pasikviesti visus radviliškiečius, neabejingus savo krašto ateičiai bei atminčiai, prisidėti įgyvendinant Muziejaus gatvės idėją.
Pasak patyrusio bendruomenės gido A. Vitarto, Muziejaus gatvė būtų labai naudinga Radviliškio krašto žmonėms ir turistams. „Kuriant tokią gatvę, reikia, kad būtų žmonių. Jeigu nebus žmonių, šio projekto neišplėtosime į tai, ko norime. Taip pat jau reikia ruošti muziejininkus, kurie kauptų medžiagą, turėtų būti nemažai etatų – apie 20. Šiuolaikiniai turistai nori kažko naujo, atrakcijų, tad reikia stengtis, kad muziejus būtų interaktyvus“,- sakė A. Vitartas.
Kultūros, švietimo ir sporto komiteto nariai, kartu su vicemeru M. Pauliuku, vienbalsiai patvirtino G. Lipnevičiaus pasiūlytą Muziejaus gatvės projektą ir susitarė dar kartą susitikti liepos 17 d., 15 val. Į šį susitikimą, kuris vyks Radviliškio rajono savivaldybės mažojoje salėje, kviečiami visi, neabejingi savo krašto ateičiai bei istorijai, pateikti pasiūlymus Muziejaus gatvės projekto tobulinimui.
Ar taps Radviliškis vienu lankomiausių miestų Lietuvoje, parodys laikas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Puipiečiai savo jėgomis sutvarkė aplinką prie paminklo

Avatar

Paskelbta

data

Puipių gyventojai kiek galėdami puoselėja ir tvarko savo  kaimo aplinką: Edmundas Diržinskas, Renata Gutauskaitė, Lina ir Gintarė Ivinskienės savo jėgomis sutvarkė aplinką prie 1928 metais statyto paminklo. Šis paminklas skirtas už Lietuvos laisvę žuvusiems kariams bei Lietuvos nepriklausomybės 10 – mečiui.
„Šiuo paminklu nesirūpino nei seniūnija, nei paveldosaugininkai, tad kaimo gyventojai patys sutvarkė aplinką prie jo, nes per žoles paminklo nebesimatė“,- sakė „Radviliškio krašto bendruomenės“  Puipių skyriaus vadovė Gintarė Ivinskienė.
„Šaunu, kad Puipių bendruomenė, nelaukdama pagalbos iš seniūnijos, pati  rūpinasi savo kaimo aplinka.Tokie darbštūs bei iniciatyvūs žmonės – pavyzdys  ir kitoms bendruomenėms“,- sakė „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius.
Bendruomenės, nesulaukdamos pagalbos iš seniūnijų, vis dažniau imasi iniciatyvos ir gražina savo gyvenvietes. Tad lieka klausimas, ką veikia seniūnas ir seniūnijos darbuotojai,  kuriems už seniūnijos viešųjų erdvių  priežiūrą mokamas atlyginimas?!

„Radviliškio krašto“ informacija


Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019