Socialiniai tinklai

Aktualijos

Mero pažadai dingo kaip rūkas patekėjus saulei

Avatar

Paskelbta

data

Prieš kelerius metus buvo pradėta  rekonstruoti V. Kudirkos gatvė. Uždarius šios gatvės atkarpą, automobilių eismas buvo nukreiptas gyvenamojo namo kiemu. Darbai šioje atkarpoje baigti, o sugadintos  kiemo dangos tvarkyti niekas nesiruošia

Kiemas virto… gatve

Pirmiausia kelininkai tvarkė V. Kudirkos gatvės atkarpą nuo sankryžos su įvažiavimu į Radviliškio baseino stovėjimo aikštelės magistralinio kelio link. Daugelis šioje atkarpoje esančių namų liko be privažiavimo.

Rajono savivaldybėje valdininkai nieko kito nesugalvojo, kaip tik privažiavimą prie šių namų padaryti per V. Kudirkos gatvės 2 A  namo kiemą.

Buvo išrauti krūmai, nukasta dalis pievelės. Iš automobilių stovėjimo aikštelės baseino pusėje padarytas pravažiavimas – buvusios pievelės dalis išpilta šlaku, asfalto atliekomis, skalda. Kiemas virto gatve. Gyventojai neteko galimybės statytis automobilių. Per kiemą zujo ne tik kaimyninių namų gyventojų automobiliai, bet ir pačių kelininkų sunkiasvorė technika. Tiek automobiliai, tiek kelininkų technika važiavo ne tik asfaltuotu kiemu, bet ir šaligatviu. Nuo svorio skylinėjo šaligatvio plytelės, trupėjo borteliai.                                                                                                   

Negana to, kelininkų technika pradėjo važinėti ir pievele bei per automobilių stovėjimo aikštelę, kuri ir taip buvo ne pirmos „jaunystės“. Vietoj buvusių kelių nedidelių duobių atsirado dar daugiau, kurios nuo sunkiasvorės technikos platėjo ir gylėjo, o asfaltas po ekskavatorių vikšrais trupėjo. Pievelėje atsirado provėžos.

Pažadai taip ir liko pažadais…

Namo gyventojai, matydami tokią betvarkę, kreipėsi į Radviliškio miesto seniūniją, tačiau jokio paaiškinimo, kas sutvarkys jų kieme ir automobilių stovėjimo aikštelėje sugadintą asfaltą, sulaužytas šaligatvio plyteles, taip ir neišgirdo.

Tuomet gyventojai kreipėsi į rajono merą Antaną Čepononį. Susitikęs su gyventojais meras žadėjo, kad baigus šios V. Kudirkos gatvės dalies rekonstrukciją, kelininkai sutvarkys kiemą – bus atsodinta gyvatvorė, išasfaltuotas kiemas ir automobilių stovėjimo aikštelė, sutvarkytas šaligatvis, užsėta pievelė. Gyventojams meras aiškino, jog tai bus padaryta iš projekto lėšų ir viskas atrodys labai gražiai.

Tai buvo žadama 2018 metų rudenį!

Į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją paskambinę  gyventojai neslėpė pasipiktinimo netvarkomu kiemu V. Kudirkos gatvėje bei mero pažadų nesilaikymu.

Tačiau pažadai taip ir liko pažadais, nes iš visų pažadų tebuvo įgyvendintas tik vienas – pasodinta gyvatvorė, o tiksliau – įbestos į žemę kelios gyvatvorės medelių šakos, o mažytis gabalėlis (keletas metrų) nutiesto naujo šaligatvio nuo rekonstruotos mašinų stovėjimo aikštelės, priklauso pagal projektą. Pievelėje provėžos taip ir liko, kurias slepia užaugusi žolė. O kai ją nupjauna, pasirodo visas „grožis“. Kažkodėl pamiršta ir nukasti atvežtą šlaką, vėl užsėti žolę.

Kelininkai jau seniai sutvarkė minėtą V. Kudirkos gatvės atkarpą ir ja jau daugiau nei metai važinėja automobiliai, baigia įrengti įvažiavimą į Radviliškio baseino stovėjimo aikštelę, pradėjo rekonstrukcijos darbus V. Kudirkos gatvės atkarpoje prie Mokesčių inspekcijos, o V. Kudirkos 2A namo gyventojai mero žadėto kiemo ir automobilių stovėjimo aikštelės sutvarkymo taip ir nesulaukia.

Gyventojai spėlioja, ar iki rinkimų bei išvykimo į darbą Seime  rajono meras dar įgyvendins savo pažadus? Ar jo pažadai taip ir išnyks kaip rūkas patekėjus saulei, o gal paliktą netvarką teks tvarkyti naujam merui?

P.S. Žmonės baiminasi, ar  kiemo tvarkymo darbai nepatuštins jų piniginių, nes meras gali „išskristi“ į Vilnių, o pažadai – kartu su juo…

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Dokumentus klastojęs šiaulietis indulgencijos nuo baudžiamosios atsakomybės nepasigamino

Avatar

Paskelbta

data

Ne vienerius metus Šiaulių centre gyvenęs ir savo butą dokumentų klastojimo dirbtuvėmis pavertęs vyras buvo demaskuotas  praėjusių metų balandį, kai Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, tikrindami informaciją apie Šiaulių apskrityje gaminamus  netikrus  dokumentus, jo bute atliko kratą.

Į kriminalistų akiratį šis 62 metų vyras su dar keletu asmenų pateko 2018 m. vasarą. Šiaulių pareigūnai sulaukė pagalbos prašymo iš Estijos kolegų, kurie turėjo informacijos, jog į jų šalį iš Šiaulių atkeliauja suklastoti  asmens tapatybės dokumentai ir  prašė nustatyti netikrų dokumentų gamintojus. Netrukus Estijoje buvo sulaikytas suklastotą dokumentą įsigijęs estas ir jį atgabenęs tarpininkas iš Latvijos. Į tyrimą įsitraukę Šiaulių pareigūnai nustatė net keletą su  dokumentų klastojimu susijusių asmenų, tarp kurių  – ir minėtas  šiaulietis.

Tai, ką išvydo jo bute, pribloškė net daug visko mačiusius kriminalistus. Butas buvo paverstas tikromis dokumentų klastojimo dirbtuvėmis. Kratos metu pareigūnai čia rado krūvas blankų netikriems dokumentams gaminti ir  įvairių institucijų antspaudų, tiems pagamintiems dokumentams patvirtinti. Už tam tikrą pinigų sumą klientas čia galėdavo įsigyti Kelių transporto priemonių vairuotojo pasirengimo vežti pavojingus krovinius pažymėjimus, Šiaulių profesinio rengimo centro ar kitų mokymo įstaigų mokinio pažymėjimus,  Šiaulių profesinio rengimo centro, įvairių Lietuvos universitetų bei kolegijų  bakalauro  ar magistro diplomus, brandos atestatus, net Valstybinės vidaus vandenų laivybos inspekcijos Motorinio pramoginio laivo laivavedžio tarptautinį kvalifikacijos liudijimą.

Tačiau dokumentai buvo gaminami iš netinkamo popieriaus, neturinčio vandens ženklų, atspausdinti rašaliniu spausdinimo įrenginiu,  juose nurodyti tikrovės neatitinkantys duomenys, nes nurodyti asmenys, realiai nesimokė ir  egzaminų nelaikė.

Vyro gyvenamojoje vietoje buvo rasta ir 19netikrų juridinių bei fizinių asmenų antspaudų. Tarp jų  – notarų,  Šiaulių darbo biržos,  Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos“, įvairų mokslo įstaigų antspaudai.

Šiauliečiui pareikšti kaltinimai  ne tik dėl dokumentų bei antspaudų klastojimo, bet ir dokumentų pagrobimo arba pagrobtojo panaudojimo, nes jis,  neturėdamas teisėto pagrindo, įgijo ir laikė  vieno Italijos piliečio pasą bei Lietuvos piliečiui priklausantį Valstybinės vidaus vandenų laivybos inspekcijos Motorinio pramoginio laivo laivavedžio tarptautinį kvalifikacijos liudijimą.

Pastarosiomis dienomis ikiteisminis tyrimas dėl minėtų nusikalstamų  jau baigiamas ir vyras stos prieš teismą.

Filmuotą medžiagą rasite čia: https://youtu.be/dP-Mwf2vPhM

Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Vėriškių kaime moteris smurtavo prieš vaiko teisių apsaugos specialistus

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 18 d. 14.30 val. Radviliškio rajone, Vėriškių kaime, bute  moteris,
gim. 1974 m., panaudodama fizinį smurtą, pasipriešino Šiaulių
apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistams.
Nukentėjusieji į gydymo įstaigas nesikreipė.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi