Socialiniai tinklai

Aktualijos

Mero pažadai dingo kaip rūkas patekėjus saulei

Avatar

Paskelbta

data

Prieš kelerius metus buvo pradėta  rekonstruoti V. Kudirkos gatvė. Uždarius šios gatvės atkarpą, automobilių eismas buvo nukreiptas gyvenamojo namo kiemu. Darbai šioje atkarpoje baigti, o sugadintos  kiemo dangos tvarkyti niekas nesiruošia

Kiemas virto… gatve

Pirmiausia kelininkai tvarkė V. Kudirkos gatvės atkarpą nuo sankryžos su įvažiavimu į Radviliškio baseino stovėjimo aikštelės magistralinio kelio link. Daugelis šioje atkarpoje esančių namų liko be privažiavimo.

Rajono savivaldybėje valdininkai nieko kito nesugalvojo, kaip tik privažiavimą prie šių namų padaryti per V. Kudirkos gatvės 2 A  namo kiemą.

Buvo išrauti krūmai, nukasta dalis pievelės. Iš automobilių stovėjimo aikštelės baseino pusėje padarytas pravažiavimas – buvusios pievelės dalis išpilta šlaku, asfalto atliekomis, skalda. Kiemas virto gatve. Gyventojai neteko galimybės statytis automobilių. Per kiemą zujo ne tik kaimyninių namų gyventojų automobiliai, bet ir pačių kelininkų sunkiasvorė technika. Tiek automobiliai, tiek kelininkų technika važiavo ne tik asfaltuotu kiemu, bet ir šaligatviu. Nuo svorio skylinėjo šaligatvio plytelės, trupėjo borteliai.                                                                                                   

Negana to, kelininkų technika pradėjo važinėti ir pievele bei per automobilių stovėjimo aikštelę, kuri ir taip buvo ne pirmos „jaunystės“. Vietoj buvusių kelių nedidelių duobių atsirado dar daugiau, kurios nuo sunkiasvorės technikos platėjo ir gylėjo, o asfaltas po ekskavatorių vikšrais trupėjo. Pievelėje atsirado provėžos.

Pažadai taip ir liko pažadais…

Namo gyventojai, matydami tokią betvarkę, kreipėsi į Radviliškio miesto seniūniją, tačiau jokio paaiškinimo, kas sutvarkys jų kieme ir automobilių stovėjimo aikštelėje sugadintą asfaltą, sulaužytas šaligatvio plyteles, taip ir neišgirdo.

Tuomet gyventojai kreipėsi į rajono merą Antaną Čepononį. Susitikęs su gyventojais meras žadėjo, kad baigus šios V. Kudirkos gatvės dalies rekonstrukciją, kelininkai sutvarkys kiemą – bus atsodinta gyvatvorė, išasfaltuotas kiemas ir automobilių stovėjimo aikštelė, sutvarkytas šaligatvis, užsėta pievelė. Gyventojams meras aiškino, jog tai bus padaryta iš projekto lėšų ir viskas atrodys labai gražiai.

Tai buvo žadama 2018 metų rudenį!

Į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją paskambinę  gyventojai neslėpė pasipiktinimo netvarkomu kiemu V. Kudirkos gatvėje bei mero pažadų nesilaikymu.

Tačiau pažadai taip ir liko pažadais, nes iš visų pažadų tebuvo įgyvendintas tik vienas – pasodinta gyvatvorė, o tiksliau – įbestos į žemę kelios gyvatvorės medelių šakos, o mažytis gabalėlis (keletas metrų) nutiesto naujo šaligatvio nuo rekonstruotos mašinų stovėjimo aikštelės, priklauso pagal projektą. Pievelėje provėžos taip ir liko, kurias slepia užaugusi žolė. O kai ją nupjauna, pasirodo visas „grožis“. Kažkodėl pamiršta ir nukasti atvežtą šlaką, vėl užsėti žolę.

Kelininkai jau seniai sutvarkė minėtą V. Kudirkos gatvės atkarpą ir ja jau daugiau nei metai važinėja automobiliai, baigia įrengti įvažiavimą į Radviliškio baseino stovėjimo aikštelę, pradėjo rekonstrukcijos darbus V. Kudirkos gatvės atkarpoje prie Mokesčių inspekcijos, o V. Kudirkos 2A namo gyventojai mero žadėto kiemo ir automobilių stovėjimo aikštelės sutvarkymo taip ir nesulaukia.

Gyventojai spėlioja, ar iki rinkimų bei išvykimo į darbą Seime  rajono meras dar įgyvendins savo pažadus? Ar jo pažadai taip ir išnyks kaip rūkas patekėjus saulei, o gal paliktą netvarką teks tvarkyti naujam merui?

P.S. Žmonės baiminasi, ar  kiemo tvarkymo darbai nepatuštins jų piniginių, nes meras gali „išskristi“ į Vilnių, o pažadai – kartu su juo…

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Europos paveldo dienos 2020 Radviliškio rajone

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 18 d. Radviliškyje tradiciškai vyko Europos paveldo dienos, kurių tema šiais metais – paveldas ir edukacija. Ta proga keliauti po rajoną ir susipažinti su paveldu ir edukacijomis miesto mokinius pakvietė Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus Paveldosaugos ir turizmo poskyris.

Į ekskursiją vyko mokiniai ir mokytojai iš Radviliškio Lizdeikos gimnazijos ir Radviliškio V. Kudirkos progimnazijos. Miesto centre tradiciškai buvo iškelta Europos paveldo dienų vėliava.

Po vėliavos pakėlimo ir sveikinimo žodžių mokiniai ir mokytojai susėdo į autobusą ir patraukė į pirmą kelionės tašką – Šeduvos kultūros ir amatų centrą. Šeduvos užvažiuojamuose namuose Šeduvos kultūros ir amatų centro darbuotojai supažindino su keramikos paslaptimis. Vyko edukacinis užsiėmimas, kuriame mokiniai iš molio lipdė dubenėlius.

Šeduvos bažnyčioje mokiniai iš arti galėjo pamatyti, kaip atrodo bažnyčios vargonai, bei klausėsi įdomių pasakojimų apie senąją Šeduvą.

Antrasis sustojimo taškas buvo Baisogalos dvaras. Čia ekskursijos dalyviai galėjo pasivaikščioti po dvaro parką, pasigrožėti dvaro pastatu ir susipažinti su dvaro istorija. Pasivaikščiojus po Baisogalos dvaro teritoriją, ekskursantai buvo pakviesti pakvietė vykti į Pakiršinio dvarą ir jame įsikūrusį Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centrą.

Ten mokiniams buvo papasakota dvaro istorija, mokiniai buvo supažindinti su etninės kultūros ir amatų centro veikla, kokiais amatais jie užsiima, kokias vykdo edukacines veiklas. Mokiniai turėjo galimybę išbandyti vieną iš daugelio edukacinių užsiėmimų – draugystės apyrankės pynimą. Nespėjusieji nusipinti apyrankės, ją baigs parsivežę namo.

Iš Pakiršinio dvaro Europos paveldo dienų dalyviai patraukė atgal į jų laukiantį autobusą ir kupini įspūdžių išvyko atgal į Radviliškį.
Visos ekskursijos metu buvo laikomasi visų saugumo priemonių.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus Paveldosaugos ir turizmo poskyrio informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į patikros punktus – taksi automobiliu

Avatar

Paskelbta

data

Daugelis rajono gyventojų teiraujasi, kaip nuvykti į patikros punktą pasitikrinti dėl Covid – 19 neturint automobilio. Vienas iš būdų – vykti tam pritaikytu  taksi automobiliu.

Šiam taksi automobiliui suteiktas Radviliškio rajono savivaldybės leidimas vežti Radviliškio miesto ir rajono žmones į mobilų patikros punktą. Vežamas tik 1 žmogus nustatytu laiku. Kelionės metu būtina dėvėti kaukę ir vienkartines pirštines. Po kiekvienos patikros automobilis dezinfekuojamas ir vėdinamas 20 min. Registruotis kelionei į patikros punktą  reikia  tel. 8 686 67136.

„Radviliškio  krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019