Išverstaskūrinis akademinis lojalumas

Vertinu žmones, kurie nesvyruoja savo pozicijose, pažiūrose, nuostatose.  Ir nesvarbu, už ką jie balsuoja, ką vertina, palaiko.

Jeigu esi už tautiškumą, pedagogikos klasikus, mokslo raidą – tokiu keliu ženk.  Maga menkinti kultūrą, švietimą – ką gi, būk parazitu iki urnos pelenų.

Aš kalbu apie akademinės diasporos  prelegentus, asmenis, kurie man dėstė, formavo vertybines pažiūras, ideologiją, motyvaciją.

Liūdna, kad valstiečių partija visiškai išplovė smegenėles žymiam baltų proistorės tyrinėtojui, docentui  Eugenijui  Jovaišai, kurio tėvas buvo garbus pedagogikos kūrėjas ir žavisi robotizacija, skaitmenizacija, kuri atims darbo vietas, visuomenė bus inovatyvi, paklausi.

Šis ir kiti VPU kartos ponai net nepajudino piršto, kad išliktų  Žvėryne pedagogų rengimo bazė, savarankiški fakultetai, tyrimų institutai, metodinė periodika.  Švietimo  Akademija yra parodija iš edukologijos ir androgogikos.

Tik Gylys, Čepaitienė, dar keletas kolegų nebijo valdžiai pasakyti, kad karalius plikas, basas.

Verslas su tokiais odioziniais lupikautojais, kaip  Mockus, Dargis,  Avulis prasuko savo propagandinį ratą per studentų auditorijas ir prašau, mokslininkai tyko, kaip varna sūrio pagalbos, rėmimo už palankių įstatymų pritarimą, nubalsavimą.  Kas šiandien primena, kad Mockus išdūrė Vasario16 – osios akto suradėją Berlyno archyve Liudą Mažylį su vienu milijonu eurų premija?

Mokslas negali nukirsti bambagyslės su valdžia ir pasakyti, kad mes galime atjunkti nuo Jūsų žindomo spenio, užsidirbti, investuoti, remti jaunus mokslininkus patys.

Tikėti, kad šita valdžia išsaugos Alma Mater garbę yra naivu ir beprasmiška…

Ruslanas  Baranauskas – mokslo atstovas

Total
1
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts