Meras, vicemeras ir konservatoriai nubalsavo už Vaitiekūnų ir Acokavų kaimų medicinos punktų laidotuves

Savaitraštyje „Radviliškio kraštas“ jau esame rašę apie svarstymus dėl planų uždaryti Vaitiekūnų ir Acokavų kaimų medicinos punktus. Rugpjūčio 26 d. klausimas dėl punktų uždarymo pasiekė Tarybos posėdį dėl nuosprendžio jiems paskelbimo.   

Tarybos narys siūlė atidėti šio klausimo svarstymą bei pasikalbėti su gyventojais

Tarybos narys Gediminas Lipnevičius nepritarė siūlymui uždaryti medicinos punktus ir siūlė savivaldybės merui bei Tarybos nariams gyvai pasikalbėti su gyventojais ir tik tada priimti sprendimą. Manoma, kad, pasirašydami neva „prašymą“ uždaryti punktus, kaimų žmonės buvo suklaidinti. Tarybos nariui teko kalbėti su abiejų minėtų kaimų gyventojais. Šie G. Lipnevičiui pasakė, kad jokiu būdu nenori, kad būtų galutinai uždaryti medicinos punktai. Susitikime su kaimų gyventojais būtų galimybė išgirsti tikrąją nuomonę. Sunku patikėti neva sutikimą ar prašymą rodančiais parašais, kuriais kaimų gyventojai neva patvirtina norą, kad medicinos punktai būtų uždaryti.

Medicinos paslaugos tolsta nuo gyventojų

Savivaldybės Tarybos posėdyje užvirė diskusija – Tarybos nariai stebėjosi, kaip galėjo nutikti, jog medicinos punktai tiek Acokavų, tiek Vaitiekūnų kaime neveikė, nes ilgą laiką nebuvo ieškoma darbuotojo, nesistengta vykdyti veiklą. Pasak kalbėjusių Tarybos narių, medicinos paslaugos sparčiais tempais tolsta nuo gyventojų. Motyvuojama tuo, kad ligonius namuose lanko mobilios grupės. Nesusimąstyta tik apie tai, kad paslaugas į namus gauti turi galimybę tik beveik nevaikštantys pacientai, kurie ir šiaip iki medicinos punkto patys nenueitų. Acokavų kaime žmonių yra ne tiek jau ir mažai – virš 200 gyventojų. Paaiškėjo, kad jeigu kažkuriam iš jų prireiktų susileisti vaistus, tektų rūpintis išvyka į Šiaulėnus. Pasidomėjus galimybe ten nuvykti, paaiškėjo, kad neturintys automobilių ar paslaugių galinčių pavėžėti giminaičių, acokaviškiai autobusų kelionėmis nelabai gali pasikliauti – jie į Šiaulėnus važiuoja retai.

Konservatoriai nusprendė, kad kaimų gyventojams medicinos punktų nereikia

Balsavimas parodė, kad tikrai ne visi Tarybos nariai palaiko savivaldybės vadovų sprendimą uždaryti medicinos punktus: prieš balsavo 5, susilaikė 3, 2 nebalsavo, sprendimą palaikė tik 11 Tarybos narių. Už medicinos punktų uždarymą balsavo: meras Vytautas Simelis, vicemeras „valstietis“ Vytautas Krikščiūnas ir konservatoriai Arvydas Budrikas, Deividas Dargužas, Skaidra Dišlė, Paulius Kablys, Justinas Kvėglys, Sigitas Nakutis, Irena Palionienė, Eugenijus Pranevičius, Gabrielius Verdingas. Šių politikų sprendimu Vaitiekūnų bei Acokavų kaimų gyventojai medicinos punktuosepaslaugų nebegaus.Su kokiais sunkumais susidurs žmonės kaimuose, ieškodami medikų pagalbos, dar pamatysime, tik ar vėl savivaldybės ponai nenusprendė pataupyti kaimų gyventojų sveikatos sąskaita?

Ieva Kučaitė

Total
0
Dalinasi
Related Posts