Įsiminęs literatūrinis susitikimas

Liepos 14-osios pavakarę knygų bičiulius Viešoji biblioteka pakvietė į literatūrinę kelionę – susitikimą su knygų autore, dailininke Eitvyde Pranevičiene, jos naujo novelių rinkinio „Angelų vasara“ pristatymą. Į renginį atvyko ir literatūros kritikas, rašytojas, žurnalistas Ramūnas Čičelis  bei saksofonu grojantis Romaldas Žilinskas.

Apie save, kūrybą, naująją knygą „Angelų vasara“ ir ankstesniąją „Vidinė styga“ papasakojo, į klausimus atsakė šiltai su klausytojais bendravusi autorė. Jos knygas apžvelgęs literatūros kritikas R. Čičelis akcentavo savotišką kūrėjos drąsą atstovauti klasikinei literatūrai, gerai įvaldytą novelės žanrą, gebėjimą patraukti skaitytoją atspindima žmogiškąja filosofija, savo minties gilumu paskatinti mylėti kitus ir būtent tokia meile daryti gyvenimą geresnį, gražesnį, tame matyti savo būties prasmę. Minėtų  jos knygų ir leidybai jau parengtos trečiosios ištraukų paskaitė bibliotekos darbuotoja Loreta Skačkauskaitė.

Taip net dar neskaičiusieji naujojo šios novelistės rinkinio sužinojo, kad „Angelų vasara“ – knyga apie kūrybinius savęs ieškojimus, nuolatinio virsmo siekį, apie meilę, paliečiant įvairių žmonių veiklą, mąstymą, kartu paliekant vietos intrigai, paties skaitytojo galimoms išvadoms. Beje, kadangi E. Pranevičienė draugauja ne tik su literatūros, bet ir su dailės mūza, abiejų minėtų knygų viršelius puošia būtent jos tapyti paveikslai.

Literatūrinį pašnekesį, kurį vedė Viešosios bibliotekos renginių organizatorė Vaida Balčiūnaitė,  lydėjo Romaldo Žilinsko saksofonu atliekami kūriniai ir Eitvydės Pranevičienės „dovanų lietus“ – viešnia kiekvienam susitikimo dalyviui padovanojo po savo pristatytąją knygą, autografą, renginio organizatoriams, talkininkams  – ir savo paveikslų.

Susitikimą renginio lankytojai vertino kaip atgaivos sklidiną valandą ir nuoširdžiai dėkojo knygų autorei.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts