Už lietų verslininkai mokės mažiau

Gegužės 27 d. vykusiame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje vėl užvirė aistros dėl „lietaus mokesčio“ verslininkams. Radviliškiečių vadinamas „lietaus mokestis“ – lietaus vandens  tvarkymas, kurį vykdo UAB „Radviliškio vanduo“, ir  jau kelerius metus sąskaitos išrašomos visiems verslininkams, turintiems nekilnojamojo turto.

Šis mokestis apskaičiuojamas nuo turimų pastatų stogų bei asfaltuotų aikštelių ploto.

Dėl šio mokesčio jau antrus metus kovoja Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys bei „Radviliškio verslininkų asociacijos“ vadovas Gediminas Lipnevičius.

„Lietaus mokestis“ – našta visam rajono verslui. Verslininkai nedirba, tačiau vis tiek šį mokestį turi sumokėti. Iš kokių lėšų jiems tai padaryti, jeigu negauna jokių pajamų? Beje, gyventojai  šio  mokesčio nemoka – paradoksas: vienas šalia kito stovi du namai, ant abiejų stogų lyja lietus, tačiau mokestį moka tik verslininkai“,- sakė Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys Gediminas Lipnevičius.

Kodėl rajone susiklosčiusi tokia tvarka, verslininkams užkrauti mokesčiai dar ir už „lietų“, niekas iš savivaldybės  administracijos  atsakyti negalėjo. Tik Investicijų ir  kaimo reikalų komitete administracijos direktorė J. Margaitienė mestelėjo, jog dėl „lietaus mokesčio“ mokamų  kokių nors 20 eurų verslininkai nesužlugs.

Sutinkame su direktore, gal ir nesužlugs, bet mokėti mokesčius už lietų, už atliekų tvarkymą, kai visiškai nedirbi ir negauni jokių pajamų – ar tai sąžininga?

Vis dėlto Taryboje nugalėjo sveikas protas ir „lietaus mokestis“ buvo ženkliai sumažintas – vietoje 19,4 cnt., bus 12,1 cnt. už 1 kubą.

„Džiaugiuosi, kad  mokestis pagaliau ženkliai sumažintas, bet tikiuosi, kad mes dar prie šio klausimo grįšime ir šį mokestį pavyks visiškai panaikinti. Kaip ir esu sakęs, „lietaus mokesčio“ tvarkymas Radviliškio rajone turi būti prie vandens ar prie nuotekų mokesčio pridedant 1 centą. Taip sumažėtų administracinė našta paskaičiuojant bei tvarkant mokesčius UAB „Radviliškio vanduo“, o ir šis mokestis taptų sąžiningas visiems, nepriklausomai nuo to, ar turi komercinio turto, ar ne, nes lietus lyja visiems vienodai“,- sakė Tarybos narys Gediminas Lipnevičius.

Jonas PetrikasTotal
12
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts