Mažieji pociūnėliečiai –  vaikų edukaciniame pramogų centre Kaune

Pociūnėlių pagrindinės mokyklos ikimokyklinės grupės vaikučiai kartu su tėveliais bei grupės auklėtoja Aušra Sadzevičiene ir auklėtojos padėjėja Jūrate Bilevičiene birželio 19 d. lankėsi didžiausiame Baltijos šalyse edukaciniame pramogų centre vaikams – „Curiocity – miestas smalsiems vaikams“, įsikūrusiame Kaune, prekybos ir laisvalaikio centre ,,Mega“.

Ekskursijos metu, kaip pasakoja auklėtoja Aušra Sadzevičienė, centro koordinatoriai supažindino su skirtingomis teminėmis erdvėmis. Vaikučiams suteikta galimybė pasirinkti aktualiausią teminę erdvę, kurioje buvo galima užtrukti ilgiau išmėginant labiausiai patikusias veiklas. Mažieji išbandė įvairius muzikos instrumentus, decibelų matuokliu matavo savo kalbos garsumą. Jie vaidino greitosios pagalbos ekipažo narius, dėliojo žmogaus kūno organų dėlionę, per termokamerą matė savo kūno temperatūrą, klausėsi žmogaus organizmo garsų. Taip pat pabuvojo profesionaliais ir atsakingais asmenimis – virtuvės šefu, padavėju, restorano svečiu, vėliau sudarė dienos meniu ir pagamino sveikus pusryčius, pietus, vakarienę, o gerai pasistiprinę galėjo pereiti kliūčių ruožą virš degančios ugnikalnio lavos.

Vaikučiai sužinojo, koks atsakingas ir įdomus yra ugniagesių darbas, kaip elgtis kilus gaisrui. Įsitikino, kaip svarbu rūšiuoti atliekas ir tausoti aplinką. Konstravo lenktyninius automobilius ir išbandė juos lenktynių trasoje.  Mindami dviratį gamino elektrą ir įžiebė šviesą mieste. Sužinojo, kaip organizuoti darbus statybose, kaip sukurti jaukią namų aplinką, kokie yra istoriniai plytų mūrijimo būdai. Sužinojo net tai, kaip elgtis kilus žemės drebėjimui.

Daug informacijos vaikučiai gavo ir apie Saulės sistemos planetas, jų judėjimą, apie žvaigždes. Stebėjo, kaip keičiasi Žemės paros laikas, kokios yra laiko juostos, pamatė daug kitų įdomybių apie kosmosą. Galvosūkių erdvėje sužinojo, kokius slaptus kodus naudoja agentai, kaip spręsti logines užduotis ir galvosūkius, kaip ieškoti sąsajų, kaip naudotis metalo detektoriumi. Gamtos jėgų pažinimo erdvėje pamatė, kaip naudojama saulės, vandens, vėjo ir geoterminė energija, kas yra magnetai, koks didžiausias magnetas pasaulyje, kaip galima orientuotis pagal Saulę, žvaigždes ar kitus aplinkos požymius, ką daryti, kai griaudėja ar žaibuoja.

Ikimokyklinukai, jų auklėtoja Aušra Sadzevičienė bei auklėtojos padėjėja Jūratė Bilevičienė yra be galo dėkingi  vaikučių tėveliams, kurie suteikė mažiesiems galimybę nuvykti į tokį įspūdingą pažinimo centrą.

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts