Socialiniai tinklai

Aktualijos

Margučių ridenimo varžytuvės

Avatar

Paskelbta

data

Įvairių šventinių velykinių papročių Lietuvoje buvo laikomasi nuo seno. Pailsėję po pavasario atostogų Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro mokiniai balandžio 20 dieną susirinko paminėti Atvelykį, dar vadinamą Velykėlėmis. Popietėje prie šventiškai papuoštų stalų buvo surengtos margučių ridenimo varžytuvės.

Renginio vedėja Irena Kavaliauskienė pakvietė prisistatyti visus, norinčius dalyvauti kiaušinių ridenimo varžytuvėse. Geriausiai spalvingai nudažytus margučius ridenti sekėsi šaltkalvio specialybės mokiniui Justinui Nikiforovui, viešbučio darbuotojo specialybės mokinei Rimai Čepėnaitei, apdailininko specialybės mokiniui Giedriui Bandzinui ir virėjo specialybės mokinei Sonatai Putnikaitei. Kiaušinių ridenimo Karaliumi tapo Justinas Nikiforovas.

Margučių ridenimo varžytuvėse dalyvavo ir grupių auklėtojai. Po linksmos kovos tarpusavyje nugalėjo draugystė.

Geriausi žaidėjai apdovanoti asmeninėmis dovanėlėmis. Paskatinti ir mokiniai, šventiškai pasipuošę stalus.

Renginiui baigiantis prisimintos lietuvių liaudies tradicijos, padainuotos liaudiškos dainos. Popietę lydėjo linksma nuotaika.

 

                                                                                  Būrelių vadovė Irena Kavaliauskienė

Aktualijos

Pieno gamintojams pradedama mokėti valstybės pagalba

Avatar

Paskelbta

data

Pieno gamintojams, nukentėjusiems nuo koronaviruso pandemijos ir karantino sukeltų pasekmių, pradedama mokėti valstybės pagalbos parama. 10 534 pareiškėjų jau pasiekė 6,974 mln. eurų. Šia parama kompensuojamos balandžio-gegužės mėnesių pieno gamintojų pajamų netektys.

27 122 pieno gamintojams, pateikusiems paraiškas, bus išmokėta 18,5 mln. Eur. Žemės ūkio ministro Andriaus Palionio įsakymu patvirtintos pagalbos dydis – 77,80 Eur už š. m. birželio 1 d. Ūkinių gyvūnų registre registruotą pieninę karvę.

Bendra valstybės pagalbos suma (neatskaičius mokesčių) vienam pieno gamintojui negalės viršyti 100 tūkst. Eur.

Pagalba teikiama tik tiems pieno gamintojams, kurie iki birželio 30 d. pateikė paraiškas šiai pagalbai gauti.

Pagalbos lėšas išmokės Nacionalinė mokėjimo agentūra.

ŽŪM informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

Po remonto Eibariškėse automobiliai skęsta balose

Avatar

Paskelbta

data

Eibariškių mikrorajone po stipresnio lietaus Marijošiaus Nr.1 namo gyventojams ne visada gali pavykti pasiekti savo automobilį – jis gali stovėti nemažos balos viduryje.

„Viskas prasidėjo po naujo keliuko ištiesimo bei bandymo kasti naujuosius šiukšlių konteinerius. Kiemą pasitvarkydavome bendromis jėgomis, savais pinigais. Kadangi kiemas mums nepriklauso, o kažkam kitam – nesinori kišti pinigų. Kreipėmės ir į merą, ir į komunalininkus, tačiau jokių atsakymų negavome. Mums buvo pažadėta, kad atveš skaldos, tačiau jos pusę metų nematome. Šįryt po stiprios liūties buvo užlietos 3-4 automobilių stovimos vietos, tad prie savo autobuso prieiti ryte negalėjau. Nepatogumai didžiuliai – prasidėjus lietui reikia eiti patraukti automobilius, kad ryte galėtum išvažiuoti. Visada buvo problemų su stovėjimo aikštelėmis, dabar tuo labiau“,- sakė Eibariškių gyventojas.

Gyventojams, nesulaukusiems valdininkų pagalbos, siūlome kreiptis tik raštu į savivaldybę bei seniūniją, o nesulaukus problemos sprendimo nenusiminti – juk greitai rinkimai, o visiems ne paslaptis, kad nauja šluota geriau šluoja…

Paulius Ropė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019