Gyventojai skundžiasi

Į ,,Radviliškio krašto“ redakciją kreipėsi Pakalniškių kaimo gyventojai, prašydami padėti išsiaiškinti situaciją dėl Pakalniškių užtvankos.

Gyventojų teigimu, ilgą laiką užtvanka besirūpinę, ją įžuvinę gyventojai, kai vandens telkinys atiteko privačiam gyventojui, yra prie tvenkinio neprileidžiami, o už galimybę jame žvejoti yra prašomi susimokėti. Toks privataus asmens savivaliavimas kelia gyventojų nepasitenkinimą ir pasipiktinimą.

Pateikus paklausimą dėl Pakalniškių užtvankos Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Radviliškio rajono agentūrai, šios įstaigos vedėjas Mingaila Saulevičius patikslino, kad ,,Pakalniškių užtvanka, oficialiai vadinama Alkupio tvenkiniu, kurio dydis apie 1,3 ha,  yra gražinta piliečiui, kaip privati nuosavybė, tačiau užtvankos aptarnavimui yra palikti 30 arų valstybės nuosavybėje“, o tai reiškia, kad ,,Alkupio tvenkinys yra privatus tvenkinys su daline valstybine nuosavybe“.

Prieigos prie užtvankos – iš dalies ribotos

Pakalniškių gyventojai piktinasi, kad naujasis užtvankos valdytojas prie vandens telkinio pristatė lentelių su užrašais ,,Privati valda“, kuriose nurodyta, jog įėjimas į teritoriją draudžiamas. Žmonės bijo, jog įkėlę koją į svetimą teritoriją bus nubausti teisėsaugos pareigūnų, tad  daugelį metų naudota teritorija, laisvalaikio praleidimo vieta dabar gali grožėtis tik iš tolo, tačiau, pasirodo, kad nerimauja be reikalo.

Radviliškio rajono aplinkosaugos agentūros vedėjas Mingaila Saulevičius išaiškino: ,,Jeigu pasirinktoje apsistoti vandens telkinio pakrantės apsaugos juostos dalyje yra nurodyta informacija (pastatytas Vyriausybės įgaliotos institucijos rekomenduojamos formos informacinis ženklas) apie tai, kad žemės sklypas yra privati nuosavybė, savarankiškai pakrantės apsaugos juostoje be žemės savininko sutikimo asmenys gali apsistoti tik šviesiu paros metu (ne anksčiau kaip pusantros valandos iki saulės patekėjimo ir ne vėliau kaip pusantros valandos saulei nusileidus). Apsistojimu pakrantėje laikomas asmenų buvimas vienoje vietoje ilgesnį laiką negu reikia pereiti pakrantės apsaugos juostą“. M. Saulevičius priminė, kad asmenys, apsistoję vandens telkinio pakrantės apsaugos juostoje privalo užtikrinti, kad apsistojimo vietoje aplinka nebūtų teršiama ir kad čia esančios atliekos būtų surinktos ir išvežtos (išneštos).

Savavališkas žvejybos apmokestinimas neteisėtas

Gyventojams ypač skaudu, kad, daugelį metų rūpinęsi užtvanka, ją įžuvinę, gyventojai nebegali joje žvejoti, nors iki atsirandant naujam savininkui tai darė įsigiję mėgėjiškos žvejybos leidimą. Naujasis savininkas reikalauja ne įsigyto leidimo dokumento, o susimokėti jam už galimybę pažvejoti. Tačiau, pasirodo, kad jokių ribojimų ar savavališkų rinkliavų savininkas vykdyti negali.

M. Saulevičiaus teigimu, vadovaujantis mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėmis, vandens telkiniuose, kurie bendrosios dalinės nuosavybės teise priklauso valstybei ir ūkio subjektams, žvejojama laikantis taisyklėse nustatytų žvejybos valstybiniuose vandens telkiniuose reikalavimų.

Problema greit išspręsta

,,Radviliškio kraštui“ pradėjus domėtis Pakalniškių užtvankos prieigų ir žvejybos joje klausimais, gyventojus piktinusios problemos reikalai greitai pajudėjo. Seniūnas operatyviai susisiekė su tvenkinio savininku ir išsiaiškino visus kylančius ir gyventojus piktinančius klausimus. Seniūno teigimu, pakalniškiečiai buvo informuoti apie į gerąją pusę pasikeitusią situaciją ir supažindinti su užtvankos naudojimosi sąlygomis. Tad Pakalniškių gyventojams linkime gerai praleisti laiką prie teisėtai jiems prieinamos užtvankos, o jei tik iškils klausimų ar problemų, raginame nedelsiant kreiptis į mūsų redakciją – padėsime išsiaiškinti ir išspręsti visas kylančias problemas.

,,Radviliškio krašto“ informacija

 

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts