Socialiniai tinklai

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi

Avatar

Paskelbta

data

Į ,,Radviliškio krašto“ redakciją kreipėsi Pakalniškių kaimo gyventojai, prašydami padėti išsiaiškinti situaciją dėl Pakalniškių užtvankos.

Gyventojų teigimu, ilgą laiką užtvanka besirūpinę, ją įžuvinę gyventojai, kai vandens telkinys atiteko privačiam gyventojui, yra prie tvenkinio neprileidžiami, o už galimybę jame žvejoti yra prašomi susimokėti. Toks privataus asmens savivaliavimas kelia gyventojų nepasitenkinimą ir pasipiktinimą.

Pateikus paklausimą dėl Pakalniškių užtvankos Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Radviliškio rajono agentūrai, šios įstaigos vedėjas Mingaila Saulevičius patikslino, kad ,,Pakalniškių užtvanka, oficialiai vadinama Alkupio tvenkiniu, kurio dydis apie 1,3 ha,  yra gražinta piliečiui, kaip privati nuosavybė, tačiau užtvankos aptarnavimui yra palikti 30 arų valstybės nuosavybėje“, o tai reiškia, kad ,,Alkupio tvenkinys yra privatus tvenkinys su daline valstybine nuosavybe“.

Prieigos prie užtvankos – iš dalies ribotos

Pakalniškių gyventojai piktinasi, kad naujasis užtvankos valdytojas prie vandens telkinio pristatė lentelių su užrašais ,,Privati valda“, kuriose nurodyta, jog įėjimas į teritoriją draudžiamas. Žmonės bijo, jog įkėlę koją į svetimą teritoriją bus nubausti teisėsaugos pareigūnų, tad  daugelį metų naudota teritorija, laisvalaikio praleidimo vieta dabar gali grožėtis tik iš tolo, tačiau, pasirodo, kad nerimauja be reikalo.

Radviliškio rajono aplinkosaugos agentūros vedėjas Mingaila Saulevičius išaiškino: ,,Jeigu pasirinktoje apsistoti vandens telkinio pakrantės apsaugos juostos dalyje yra nurodyta informacija (pastatytas Vyriausybės įgaliotos institucijos rekomenduojamos formos informacinis ženklas) apie tai, kad žemės sklypas yra privati nuosavybė, savarankiškai pakrantės apsaugos juostoje be žemės savininko sutikimo asmenys gali apsistoti tik šviesiu paros metu (ne anksčiau kaip pusantros valandos iki saulės patekėjimo ir ne vėliau kaip pusantros valandos saulei nusileidus). Apsistojimu pakrantėje laikomas asmenų buvimas vienoje vietoje ilgesnį laiką negu reikia pereiti pakrantės apsaugos juostą“. M. Saulevičius priminė, kad asmenys, apsistoję vandens telkinio pakrantės apsaugos juostoje privalo užtikrinti, kad apsistojimo vietoje aplinka nebūtų teršiama ir kad čia esančios atliekos būtų surinktos ir išvežtos (išneštos).

Savavališkas žvejybos apmokestinimas neteisėtas

Gyventojams ypač skaudu, kad, daugelį metų rūpinęsi užtvanka, ją įžuvinę, gyventojai nebegali joje žvejoti, nors iki atsirandant naujam savininkui tai darė įsigiję mėgėjiškos žvejybos leidimą. Naujasis savininkas reikalauja ne įsigyto leidimo dokumento, o susimokėti jam už galimybę pažvejoti. Tačiau, pasirodo, kad jokių ribojimų ar savavališkų rinkliavų savininkas vykdyti negali.

M. Saulevičiaus teigimu, vadovaujantis mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėmis, vandens telkiniuose, kurie bendrosios dalinės nuosavybės teise priklauso valstybei ir ūkio subjektams, žvejojama laikantis taisyklėse nustatytų žvejybos valstybiniuose vandens telkiniuose reikalavimų.

Problema greit išspręsta

,,Radviliškio kraštui“ pradėjus domėtis Pakalniškių užtvankos prieigų ir žvejybos joje klausimais, gyventojus piktinusios problemos reikalai greitai pajudėjo. Seniūnas operatyviai susisiekė su tvenkinio savininku ir išsiaiškino visus kylančius ir gyventojus piktinančius klausimus. Seniūno teigimu, pakalniškiečiai buvo informuoti apie į gerąją pusę pasikeitusią situaciją ir supažindinti su užtvankos naudojimosi sąlygomis. Tad Pakalniškių gyventojams linkime gerai praleisti laiką prie teisėtai jiems prieinamos užtvankos, o jei tik iškils klausimų ar problemų, raginame nedelsiant kreiptis į mūsų redakciją – padėsime išsiaiškinti ir išspręsti visas kylančias problemas.

,,Radviliškio krašto“ informacija

 

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Radviliškyje namuose rastas moters lavonas

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 27 d. 14.55 val. Radviliškyje, Maironio g., namuose  rastas
moters, gim. 1971 m., lavonas be išorinių sužalojimų.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Po to, kai rašėme Administracijos direktorės brangaus buto pirkimo „viražus“ paviešino ir LRT

Avatar

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau ne kartą rašė apie sveiku protu nesuvokiamą administracijos direktorės J. Margaitienės norą viską rajono savivaldybėje pirkti labai brangiai: mašiną, baseino kėdes, statybos darbus. Ne išimtis ir buto pirkimas, kuris bus skirtas bendruomeniniams vaikų globos namams.

Po paviešinimo savaitraštyje „Radviliškio kraštas“, pirkiniu susidomėjo ir nacionalinė spauda

Buto pirkimu Stiklo gatvėje už daugiau nei 48 tūkst. eurų susidomėjo ir nacionalinė spauda – LRT.

Pasipiktinę šio namo gyventojai kelia klausimą dėl per didelės buto kainos ir fakto, kad butas nupirktas iš savivaldybės darbuotojos ir dėl to, jog jie nebuvo informuoti apie jų laiptinėje esančiame bute  kuriamą naują įstaigą.

Administracijos direktorė „už valdiškus“ pirko butą iš savo darbuotojos

Administracijos direktorė J. Margaitienė šioje situacijoje jokio interesų konflikto nemato – gyventojai ir patys galėjo siūlyti savo butus aukcionui (jeigu būtų apie jį žinoję). O kad butas pirktas iš savivaldybės darbuotojos L. Baškevičienės, dirbančios Finansų skyriuje, nieko tokio – ši darbuotoja pirkimo komisijoje nedalyvavo, tad interesų konfliktų nėra.

Na, administracijos direktorė visada stengiasi „sukti uodegą“ pateisindama brangius pirkimus, tik, deja, tai ne visada pavyksta.

Vicemeras dėl buto pirkimo „iš savų“ problemų nemato

Vicemeras M. Pauliukas teigia, jog paskelbiant konkursą nebuvo jokių galimybių tiksliai sužinoti, koks butas bus nupirktas, todėl namo gyventojai ir nebuvo informuoti apie planus pirkti  butą ir jame  įsteigti bendruomeninius vaikų globos namus. Jis tikisi, jog gyventojai bus tolerantiški ir globėjiški naujiems gyventojams.

Taip ir norisi vicemerui paaiškinti –  juk ne apie globėjiškumą ir toleranciją kalba, o apie mokesčių mokėtojų  pinigus, nes savivaldybėje – daugiau nei milijono eurų skylė, o jam vadovaujant  pinigai beatodairiškai švaistomi iš biudžeto  perkant butą už namo kainą.

Jonas Petrikas


Skaityti daugiau

Skaitomiausi