Literatūrinis rytmetys „Atėję iš knygų…“

Skaitymas – tai būdas bendrauti, suprasti pasaulį ir save. Kad šis procesas būtų kuo įdomesnis ir patrauklesnis, knygeles vaikams reikia pristatyti itin kūrybiškai.

Balandžio 18-osios dienos rytmetį Radviliškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje svečiavosi Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vedėja Jolanta Gudeikytė. Ji Radviliškio bibliotekos bičiuliams pasakojo apie knygų herojus bei pristatė savo lėlių-literatūrinių personažų kolekciją, kurią J. Gudeikytė renka bemaž 15 metų. Kai kurios lėlės į kolekciją atkeliavo iš užsienio, parvežė draugai, kitas bibliotekininkė įsigijo Lietuvoje. Bet visos jos yra labai mielos, „atėjusios iš knygų“, kurias viešnia atsivežė parodyti radviliškiečiams.

Literatūriniame rytmetyje dalyvavo Gražinos pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai su mokytojomis V. Jasinskaja ir G. Šimkuviene. Susirikusieji klausėsi viešnios pasakojimų, atpažino knygų ir pasakų personažus: Trolius Mumius, Puokius, Pepę Ilgakojinę, Šreką, Karlsoną, Mikę Pūkuotuką, Bitę Mają, Nykštuką Nilsą ir žąsiną Martyną, Snieguolę ir jos draugus nykštukus, Bremeno muzikantus, gražuoles princeses iš Disnėjaus knygelių, o taip pat dar ir naujuosius knygų „Ledynmetis“, „Smurfai“, „Vombliai“ herojus.

Renginio metu vaikai apžiūrinėjo knygų personažus-lėles, vartė knygas, iš kurių minėti personažai atkeliavo, žavėjosi kalbančiais ir dainuojančiais personažais: Kūlverstuku ir krokodilu Gena, dėde Fiodoru, Maša. Po to vaikai klausėsi viešnios sekamos pasakos „Bjaurusis ančiukas“.

Radviliškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos dėkojo bibliotekininkei J. Gudeikytei už apsilankymą, pasidalintą patirtį ir šiltą bendravimą su mažaisiais bibliotekos bičiuliais.

 

Viešosios bibliotekos informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts