Socialiniai tinklai

Aktualijos

Visuomenei pristatytas atsinaujinęs Radviliškio miesto Eibariškių parkas

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 11 dieną, praėjusį penktadienį, Radviliškio miesto Eibariškių parkas šurmuliavo taip, kaip dar nėra šurmuliavęs nuo 1991 metų, kai jis buvo pradėtas kurti. Projekto „Kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas Radviliškio miesto Eibariškių parko teritorijoje“ vykdymo metu gražėjantis parkas jau seniai masiškai traukia žmones.

Atsinaujinusiu, naujais objektais praturtėjusiu parku tą dieną džiaugėsi visi: jaunimas, senjorai, vaikai, mokytojai, Radviliškio gyventojai. Nuo pat penktadienio ryto parkas buvo gyvas: ankstyvą rytą jame rinkosi mažieji radviliškiečiai, darželinukai iš Radviliškio „Eglutės“, „Žvaigždutės“, „Kregždutės“ lopšelių-darželių.

Kiek vėliau po parką pasklido mokiniai ir jaunimas: vieni dalyvavo atvirose integruotose geografijos ir biologijos pamokose, organizuotose miesto mokyklų geografijos ir biologijos mokytojų metodinio būrelio, kiti bėgiojo po parką orientacinėse varžybose: sprendė įvairias kūrybines sporto, muzikines, logines užduotis, susipažino su atnaujintomis parko erdvėmis.

Dvejas orientacines varžybas skirtingų amžiaus grupių mokiniams organizavo Radviliškio miesto kultūros centro ir Radviliškio „Jaunimo erdvių“ komandos. Atviro jaunimo centro organizuojamos orientacinėse varžybose dalyvavo 10 komandų, kurios pagal duotą žemėlapį turėjo rasti 10 punktų, kuriuose jų laukė užduotys. Užduotys buvo sudarytos taip, jog varžybų dalyviai turėjo galimybę susipažinti ir su naujai įrengtu parku ir ugdyti ne tik orientacinius, bet ir komandinio darbo gebėjimus. Mokiniai patys turėjo progą susipažinti su parko zonomis ir struktūra, naujai atsiradusiais objektais: amfiteatru, edukacine klase, apžvalgos bokštu, paukščių stebėjimo bokšteliu, daugiamečių augalų labirintu, pontoniniais tiltais, sutvarkyta pakrante, pėsčiųjų takais, suoliukais. Radviliškio miesto kultūros centro organizuotose edukacijose mažieji radviliškiečiai apsilankė šešiose edukacijų stotelėse, kuriose renginio dalyviai išbandė savo jėgas įvairiose rungtyse: dainavo, šoko, žygiavo, dėliojo dėliones, įveikė labirintą.

Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Sporto skyrius ir Radviliškio miesto seniūnija į šventę pakvietė visas miesto seniūnaitijas. Šešių seniūnaitijų komandos su seniūnaičiais priešakyje ne tik parką apžiūrėjo, ne tik sportavo, bet ir save miesto žmonėms pristatė: kas sriubą, kas blynus, kas troškinį virė, kas girą pilstė, įvairiausiais būdais vaikus ir suaugusiuosius pas save į kiemelius viliojo. Seniūnaitijų sporto varžybos sulaukė daug žiūrovų dėmesio. Varžytasi plaukimo baidarėmis, improvizuotos petankės, šaudymo iš lanko ir paplūdimio futbolo rungtyse. Pirmąją vietą baidarių rungtyje iškovojo Vaižganto seniūnaitija, paplūdimio futbolo rungtynėse nepralenkiama buvo Lituanikos seniūnaitijos komanda, šaudymo iš lanko rungtyje pirmąją vietą iškovojo Vaižganto seniūnaitijos komanda, petankės lauke nugalėjo Eibariškių seniūnaitijos komanda.

Šventiniame pristatyme taip pat dalyvavo LR Seimo nariai, Radviliškio rajono meras, savivaldybės Tarybos nariai, administracijos vadovai.
Pakalbintas Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys Gediminas Lipnevičius pasidžiaugė nauja pramogine erdve radviliškiečiams: „Džiugu, kad šiandien taip gausiai susirinkome į parko pristatymą. Ši vieta, manau, taps radviliškiečių itin mėgiama. Beje, turėsime padaryti dar nemažai darbų, tokių kaip pabaigti pastatyti apžvalgos bokštą, įrengti šiuolaikinį tualetą, o ne biotualetą, kaip šiuo metu yra. Taip pat turėsime dar spręsti automobilių parkavimo problemą, kuri itin išryškėjo šventės metu, bei, aišku, turėsime spręsti Eibariškių tvenkinio dumblo išvalymo klausimą, kad  vasaros bei ledinės maudynės galėtų vykti ne tik saugiai, bet ir švariame vandenyje. Šį pasiūlymą jau  pateikiau Radviliškio rajono savivaldybės administracijai ir Tarybai“.

Vaikų ir suaugusiųjų eilės rikiavosi tiek prie batutų, tiek prie oro baliono. Nenutrūkstama eilė rikiavosi ir prie nuolatinių Radviliškio rajono renginių partnerių – Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie LR VRM Pagėgių pasienio rinktinės Šiaulių pasienio užkardos – paruoštos pasienietiškos košės ir jų pasakojimų apie pareigūnų darbą saugant valstybės sienas.

Šventėje pagerbtas ir tikras žiemos parko ambasadorius, radviliškietis Tadas Grimaila – visuomenininkas, ledinių maudynių entuziastas, iniciatorius ir organizatorius. Jam įteiktas Radviliškio rajono savivaldybės mero padėkos ženklas už sveiko gyvenimo būdo populiarinimą, didžiausių ledinių maudynių Šiaurės Lietuvoje organizavimą, bei, žinoma, Radviliškio krašto garsinimą.

Po šventinio koncerto, kuriame savo dainas dovanojo Eglė Jakštytė, Paulius Bagdanavičius ir grupė „Čilinam“, visų laukė įspūdingas ir abejingų nepaliekantis lazerių šou.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Vitas Tomkus: rinkimus laimėjo vagys, o pralaimėjo Lietuva! Su autoriaus trigrašiu

Avatar

Paskelbta

data

Šių rinkimų rezultatas yra pats blogiausias politinių jėgų pasjansas, kokį tik beįmanoma įsivaizduoti.

Ne dėl to, kad nepralaimėjo konservatoriai su liberalais. Ir ne dėl to, kad nelaimėjo „valstiečiai“ su Guoga. Dėl to, kad Seime bus balsų pusiausvyra ir nebus tvirtos daugumos.

Mano prognozės artimiausiems ketveriems metams būtų tokios: rimto darbo Seime nebus, užtat bus daug parsidavėlių ir „perbėgėlių“ iš vienos frakcijos į kitą; labai daug kompromisų su sąžine ir principais, (pavyzdžiui, dėl vienalyčių santykių su marihuana); dar daugiau užkulisinių susitarimų dėl „otkatų”, skirstant ES du milijardus Lietuvai; o blogiausia, kad pasibaigus kadencijai, kai Lietuva bus galutinai prasiskolinusi, vėl nebus nė vieno konkretaus kaltininko, nes opozicija badys pirštais į valdančiuosius, o konservatoriai į „valstiečius“.

Ką daryti?

Tarkim, „valstiečiams” atsisakyti mandatų. Kartu susimažintų Seimo tranų skaičius. Lai konservatoriai lieka absoliučia dauguma ir akistatoje su savo aferomis ir visa Lietuva. Lai toliau dirba su „ofšorais“, masonų bankais, amerikiečiais, baltarusiais, rusais, Sorošu ir Putinu, ir… kas kartą, po eilinės aferos, lai baikščiai dairosi per Seimo langus, ar dar ramiai ganosi veršių banda? Ar jau, neduok Dieve, renkasi valstiečiai su šakėmis, nes pagaliau suveikė Tautos savisaugos instinktai…

Jei kas mane dabar apkaltins utopija, priminsiu, kad beveik prieš trisdešimt metų buvau tarp tų, kurie nė kiek nedvejodami atsisakė TSRS deputatų mandatų, nes, būdami mažuma aukščiausioje Tarybų Sąjungos valdžioje, mes nieko nebegalėjome supuvusiai sistemai padaryti.

P.S. Tiesa, anuomet mes visi dar buvome jauni, naivūs utopistai, šventai tikėjome, kad Lietuva per amžius bus Laisva ir Nepriklausoma, o visi Lietuvos gyventojai gyvens santarvėje ir petys petin darbuosis vardan Tos… (O ne visai kitos, mums labai labai svetimos!)

Autoriaus trigrašis:

Eureka! Tik dabar prisiminiau, kad turime prisivežę pilną nieko neveikiančių baltarusių, gal derėtų paprašyti Svetkos, kad mums paskolintų jų truputį demonstracijoms. Juk Lietuvoje rinkimai vyko tip top kaip Baltarusijoje!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio–Tytuvėnų apygardai LR Seime 2020–2024 kadencijoje atstovaus konservatorius

Avatar

Paskelbta

data

2020 m. spalio 25 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų (II ture) Radviliškio-Tytuvėnų apygardoje dėl mandato į LR Seimą kovojo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų iškeltas kandidatas Antanas Čepononis ir jau vieną kadenciją LR Seime  išbuvęs „valstiečių“ kandidatas Aurimas Gaidžiūnas.

Įtemptoje bei permainingoje kovoje trapią pergalę laimėjo A. Čepononis. Rezultatas 6445 prieš 5952.

Kadangi  Radviliškio rajono meras A. Čepononis net neištesėjęs savo pažadų  bei palikęs daug neužbaigtų darbų, pasipustė padus į Seimą, rajono gyventojų laukia  nauji  mero rinkimai.

Vyriausioji rinkimų komisija artimiausiu metu spręs, kada jie įvyks, bet labiausiai tikėtina, kad jie vyks 2021 m. kovo pabaigoje – balandžio pradžioje. Rinkimai turi įvykti ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo mero pasitraukimo iš savo posto.

Šis A. Čepononio mero pareigų atsisakymas ir nauji rinkimai mokesčių mokėtojams kainuos apie 400 tūkst. eurų.

Į  mero rinkimus  jau prognozuojami ir nauji kandidatai – savivaldybės užkulisiuose kalbama, jog šias pareigybes galimai bandys užimti: konservatorė J. Margaitienė, nepartinis G. Lipnevičius, socialdemokratas K. Račkauskis ir rinkimus į Seimą  A. Čepononiui „prapylęs“  „valstietis“ A. Gaidžiūnas.

Tikėtina, kad bus ir daugiau kandidatų, o kas jie – parodys laikas.


„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019