Lietuvos „piemenėliai“ susirinko Baisogaloje

Baisogalos mokykloje-darželyje jau ikimokykliniame amžiuje ugdomas vaikų poreikis  pažinti ir domėtis protėvių tradicijomis, sudaromos sąlygos pažinti ir perimti senolių papročius, senąsias tradicijas.

Jau tapo tradicija Baisogalos mokykloje-darželyje rengti „Piemenėlių gegužinę“, kur skatinamas vaikų žingeidumas, pastabumas, domėjimasis tradicijomis. Šiais metais tai buvo Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytinių etnokultūros šventė „Piemenėlių gegužinė“. Susirinko vaikai iš įvairių ugdymo įstaigų, kurie parodė, kaip seniau linksmindavosi piemenėliai po ganiavos darbų: žaidė žaidimus, „ėjo“ ratelius, dainavo daineles. Gegužinėje linksminosi apie 80 „ piemenėlių“ iš įvairių Lietuvos kampelių: Panevėžio miesto vaikų lopšelių-darželių „Nykštukas“ ir „Pasaka“, Panevėžio rajono Krekenavos vaikų lopšelio-darželio „Sigutė“, Šiaulių rajono Kužių lopšelio-darželio „Vyturėlis“, Radviliškio lopšelių-darželių „Eglutė“ ir „Žvaigždutė“, Radviliškio r. Šeduvos lopšelio-darželio, Radviliškio r. Alksnupių pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo grupės ir Baisogalos mokyklos-darželio priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai.

Šventę,  pasveikindama visus susirinkusius, pradėjo mokyklos-darželio direktorė V. Poškienė. Paskui sekė piemenėlių dainos, žaidimai, rateliai, vis įjungiant į linksmybes kitus vaikus. Po linksmybių „šeimininkės“ nešė vaišes: kiaušinienę, bandeles ir girą. Visos šventės metu vaikus lydėjo gera nuotaika.  Išsiskirstė vaikai džiugūs ir laimingi, giliau pažinę savo protėvių papročius, tradicijas, perėmę  etninės kultūros patirtį, sužinoję kaip vaikystę leido jų senoliai.

 

Baisogalos mokyklos-darželio informacija

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts