„Lietuviško kino vakarai grįžta į Radviliškį“

Lapkričio ir gruodžio mėnesiais Lietuvos samariečių bendrijos Radviliškio skyriusradviliškiečius kvies susitikti „Lietuviško kino vakaruose“. Tai jau antrus metus organizuojamas renginys, kurio metu pristatomas lietuviškas kinas, rengiami susitikimai su filmų autoriais, vyksta diskusijos ir aptarimai.

Praėjusiais metais Radviliškio mieste ir rajone buvo parodyti tokie filmai kaip „Šventasis“ (rež. Andrius Blaževičius), „Kvėpavimas į Marmurą“ (rež G.Beinoriūtė), „Šaltos ausys“ , „Zikaras. Laisvės paminklo kūrėjas“ (rež.
Linas Mikuta). Šiais metais organizatoriai tęs pažintį su lietuvišku kinu ir jo kūrėjais. Radviliškio Viešojoje bibliotekoje miestiečių lauks keturių filmų seansai. Lapkričio 19 dieną, 17 h, bus parodyti du socialinės dokumentikos filmai – „Pietūs Lipovkėje“ (rež. L.Mikuta) ir „Liza, namo“ (rež O. Buraja). Filmas „Pietūs Lipovkėje“ nagrinėja ribą tarp žmogaus vilties ir desperacijos atsidūrus gyvenimo paraštėse, o „Liza namo“ mus nukels į vaiko pasaulį, kurį kėsinasi sugriauti suaugusių tėvų neatsakingumas. Abu filmai – tarptautinių festivalių dalyviai, Sidabrinės gervės nominantai ir laureatai. Susitikime dalyvaus filmo „Pietūs Lipovkėje“ režisierius Linas Mikuta bei abiejų filmų operatorė, mūsų kraštietė Kristina Sereikaitė.
Lapkričio 26 dieną, 17 h bus rodomas filmas „Second Hand“ (rež. Artūras Jevdokimovas). Tai filmas apie mūsų tautiečių vykdomą padėvėtų rūbų verslą Anglijoje. Po filmo bendrausime su jo režisieriumi Artūru Jevdokimovu. Gruodžio mėnesį planuojama filmo „Išgyventi vasarą“ (rež. Marija Kavtaradzė) peržiūra ir susitikimas su jo režisiere.

Seansus ir susitikimus miestui dovanoja LSB Radviliškio skyrius. Pagrindinis rėmėjas – Radviliškio rajono savivaldybė. Projekto partneris – Radviliškio Viešoji biblioteka.

Visi seansai nemokami!

Susitikime kine!
Filmo „Liza,namo!“ anonsas:
https://www.youtube.com/watch?v=jC9_ullJUzs
Filmo „Pietūs Lipovkėje“ anonsas:
https://www.youtube.com/watch?v=DywEAOOi4pg

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau
2018-08-02   žaidime ,,Šaukštu proto neįkrėsi” susitiko komandos ,,Skėmiai”, ,,GGG”, ,,Šiaurinė lapė” ir ,,Džiaugiai”. Žaidime po įdomios ir karštos…