Bendruomeninę veiklą savivaldybėse turėjusi stiprinti tvarka – tobulintina

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2020 metų veiksmų plano įgyvendinimo priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo aprašo antikorupcinį vertinimą. Nustatyta, kad Aprašo nuostatos gali sudaryti sąlygas neskaidrioms ir neobjektyvioms paraiškų vertinimo procedūroms, taip pat neužtikrina, kad finansavimas bus skiriamas vietos bendruomenėms aktualiausių projektų įgyvendinimui.

STT nuomone, paraiškų vertinimo kriterijai sudaro galimybes itin plačioms interpretacijoms, o formali projekto atitiktis vienam arba keliams kriterijams gali lemti situacijas, kai būtų nepagrįstai skiriami papildomi balai, o vėliau – ir finansavimas.

Itin kritiškai vertinama tai, kad Aprašas nenustato projektų paskirstymo seniūnaičių sueigos nariams principų ir tvarkos, nedraudžia vertinti jų atstovaujamųjų bendruomenių teikiamus projektus. Tuo atveju, kai seniūnaičių sueigos nariams būtų skirti ir vertinti jų atstovaujamoje seniūnaitijoje gyvenančių ar veikiančių asmenų pateikti projektai, tokia aplinkybė būtų vertinama, kaip galimybė veikti nesąžiningai.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, tvirtinanti šį aprašą, nedelsdama sureagavo į STT pateiktą antikorupcinį vertinimą ir informavo, kad kritiškai įvertintas teisės aktas bus tobulinamas. Ministerijos prašymu prie šio teisės akto tobulinimo pagal savo kompetenciją taip pat prisidės ir STT specialistai.

STT informacija

Total
6
Dalinasi
Related Posts