XX folkloro sambūris Baisogaloje – etnografei, folkloristei Emilijai Brajinskienei atminti

Rugpjūčio 8 dienos vakarą į Baisogalos kultūros centrą rinkosi ne tik folkloro ansambliai, bet ir tie, kurie myli folklorinę muziką. Čia suorganizuotas Baisogaloje gilias tradicijas turintis XX folkloro sambūris „Nemirštanti tautos gaida“.

XX folkloro sambūris buvo skirtas šviesaus atminimo etnografei Emilijai Brajinskienei pagerbti. Ji rūpinosi liaudies turtų išlikimu, buvo Radviliškio rajono ir visos Lietuvos šviesuolė, etnografė, tautosakos rinkėja. Būtent todėl sambūryje dalyvavo kolektyvai, kurie palaikė glaudžius kūrybinius ryšius su Emilija Brajinskiene, mokėsi iš jos ir propagavo jos tautosakinį palikimą: etnografinis ansamblis „Šeduvė“ (vadovė Danutė Briedienė), Panevėžio folkloro ansamblis „Raskila“ (vadovė Lina Vilienė), Radviliškio miesto kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“ (vadovas Donatas Stakvilevičius) bei renginio šeimininkai Baisogalos kultūros centro folkloro ansamblis „Dainoriai“ (vadovai Asta Jurevičienė ir Paulius Kablys).

Renginio pradžia prasidėjo priekalo mušimo, atstojusiu sambūrio varpo dužius. Sambūrio varpas, atitarnavęs 20 metų, renginio dieną ėmė ir pažiro šukėmis. Buvo uždegtas sambūrio aukuras, susirinkusieji klausėsi kolektyvų atliekamų Emilijos Brajinskienės surinktų ir išplatintų dainų, šokių ir pasakojimų, linksmų nutikimų iš Emilijos gyvenimo.

Renginys baigėsi tradicine sambūrio daina „Žalias ąžuolėli“, kurią dainavo visa salė.

Baisogalos kultūros centro informacija ir nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts