Landsbergio-Žemkalnio gatvėje sustabdytas girtas vairuotojas savo poelgį ilgai atsimins

Žinomoje dėl prasto apšvietimo Vytauto Landsbergio-Žemkalnio gatvėje, Radviliškyje, būkite atsargūs ne tik dėl gatvės lempų trūkumo, bet ir dėl girtų vairuotojų. Vienas jų, Saulius Kazlauskas, pareigūnų buvo sustabdytas 2022 m. kovo 5 d., tamsiu paros metu, 22.32 val., už automobilio AUDI A3 vairo. Jam nustatytas 1,61 promilių girtumas. Vairuotojui policininkai liepė lipti iš automobilio ir kartu su jais važiuoti į areštinę.

Byla išnagrinėta supaprastinto proceso tvarka

Dėl tokių naktinių „nuotykių“ Sauliui K. iškelta baudžiamoji byla, kurioje pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalį. Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Edita Jusevičienė šią bylą išnagrinėjo, 2022 m. kovo 23 d. priimdama teismo baudžiamąjį įsakymą. Tai reiškia, kad žodinis bylos nagrinėjimas, į kurį būtų kviečiami proceso dalyviai (prokuroras, kaltinamasis), nevyko, byla išnagrinėta rašytinio proceso būdu.

Jautėsi gerai ir išsiruošė pas tėvus

Ikiteisminio tyrimo metu policijos pareigūnams Saulius K. pasakojo, kad nesitikėjo, jog bus nustatytas toks jo girtumas. Nors alkoholį vartojo iš vakaro, po to – tos pačios dienos ryte, vėliau dar ir dieną, tačiau buvo numigęs, jautėsi gerai, nesvirduliavo, todėl pagalvojo, kad gali vairuoti mašiną. Išvykti iš namų esą jam prireikė dėl to, kad susipyko su sugyventine. Nenorėdamas ir vėl susipykti, kol sugyventinė miegojo, jis atsikėlė, pasiėmė automobilio raktelius ir išsiruošė vykti pas savo tėvus. Automobilis – sugyventinės, o vyrukas niekada neturėjo vairuotojo pažymėjimo. Deja, kelionė pasibaigė maždaug už pusvalandžio, kai sustabdė policija ir paprašė papūsti į alkoholio kiekio matuoklį.

Automobilis išsaugotas, tačiau teks susimokėti

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta automobilio AUDI A3 vertė. Turto vertintojų pažymos duomenimis, jo kaina be PVM – 2603 eurų, su PVM – 3150 eurų. Paprastai tokiais atvejais, kai vairuotojai užsitraukia baudžiamąją atsakomybę dėl to, kad prie vairo sėdo neblaivūs, konfiskuojama nusikalstamos veikos padarymo priemonė – automobilis. Šį kartą prokuroras siūlė  konfiskuoti automobilio vertę atitinkančią pinigų sumą. Automobilis būtų konfiskuotas tuo atveju, jeigu automobilio savininkė, perleisdama automobilį kaltininkui, būtų žinojusi, kad jis bus naudojamas nusikalstamai veikai daryti. Šiuo atveju automobilio savininkė netgi nematė, kad girtas sugyventinis pasiėmė automobilio raktelius. Nuspręsta automobilį AUDI A3 grąžinti teisėtai savininkei, o iš Sauliaus K. konfiskuoti jo vertę atitinkančią pinigų sumą –3150 Eur.

Neturėdamas teisės vairuoti, turės gerokai papurtyti piniginę

 Nuteistajam jo neapgalvotą poelgį primins ir teismo skirta bauda.  Galutinė bausmė – 50 MGL (2500 Eur) bauda, tačiau kaip sumokėta bauda užskaityta viena išbūta sulaikyme para, todėl 100 Eur suma sumažėjo. Saulius K. 2400 Eur baudą turės sumokėti per 4 mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos. Taip pat vyriškiui 3 metus uždrausta įgyti ir naudotis specialia teise – vairuoti kelių transporto priemones, nors tokios teisės jis ir neturėjo.

Rita Grigalienė

Total
4
Dalinasi
Related Posts