Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Laikraštį persekiojęs meras „išsilaužė dantis“

Avatar

Paskelbta

data

Už skelbiamą nemalonią tiesą „Radviliškio krašto“ redakciją persekiojančios rajono valdžios pastangos viena po kitos dūžta į šipulius. Vilniaus apygardos teismas konstatavo, kad laikraščiui „įkąsti“ mėginęs rajono meras Antanas Čepononis ieškojo tai, ko nepametęs.

Meras patyrė fiasko
Liaudies išmintis sako – neieškok, ko nepametęs. Tačiau teisiamųjų suole sėdintis skaidrumą deklaruojančios konservatorių partijos meras A. Čepononis užsimojo prieš vieną iš garsiausių pastarojo meto korupcijos bylų detaliai aprašantį „Radviliškio kraštą“.
Publikaciją „Kaltinamojo A. Čepononio byla eina į pabaigą“ meras apskundė Žurnalistų etikos komisijai, o ginčas galiausiai pasiekė Vilniaus apygardos administracinį teismą. Merui užkliuvo ir jo teismo salėje nuotrauka, ir frazė „korumpuoti valdininkai“.
Vaizdžiai kalbant, teisėjų kolegijai beliko pagūžčioti pečiais ir konstatuoti, kad laikraštis nepriekaištingai atliko savo misiją – informavo apie teismo procesą, kurioje dalyvauja viešas asmuo – meras A. Čepononis.
Meras patyrė fiasko. Čia būtų galima dėti tašką, jeigu ne akivaizdžiai pastebimos tendencijos bet kokiomis priemonėmis bandyti užčiaupti „Radviliškio krašto“ žurnalistus.

Skaitytojams nematoma kova
Pastaruoju metu „Radviliškio kraštas“ ne tik kaunasi su rajono valdininkais ir politikais dėl mėginamos nuo visuomenės slėpti informacijos, bet ir užsiima „netipine“ veikla – atsakinėja į valdžios pretenzijas.
Jau skelbta, kad redakcija laimėjo bylą Žurnalistų etikos inspekcijoje prieš Radviliškio rajono seniūną, skaidrumą deklaruojančios konservatorių partijos atstovą E. Mončauską. Seniūnas, panašiai kaip ir meras, „susilaužė dantis“ mėgindamas persekioti redakciją už tai, kad buvo paskelbta jo nusikalstama praeitis. Kaip žinia, radviliškiečių gerove besirūpinantis seniūnas buvo nubaustas už dalyvavimą nusikalstamoje, radviliškiečių automobilius plėšusioje gaujoje.
Po kreipimosi į Žurnalistų etikos komisiją konstatuota, kad rajono savivaldybės finansuojamas laikraštis „Radviliškio naujienos“ nusižengė Žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksui, kai užsipuolė „Radviliškio krašto“ leidėją ir bendruomenės pirmininką Gediminą Lipnevičių.

Ramiai gyvenusiems politikams nepatiks
„Mano manymu, iki šiol rajono politikai gyveno labai ramiai, dirbo savo tamsius darbelius, finansavo juos liaupsinantį laikraštį ir vargo nematė. Kai nusprendžiau, kad laikas tą jų idilę baigti, jie juokėsi ir prognozavo, kad „Radviliškio kraštas“ greit bankrutuos. Kai pamatė, kad laikraštis neįtikėtinai sparčiai auga, skaitomas ir prenumeruojamas tolimiausiuose rajono kaimeliuose, išsigando. Pasipylė išpuoliai prieš mane, prieš žurnalistus, mėginama dergti socialiniuose tinkluose, įbauginti, tampyti po įvairiausias komisijas“, – sako „Radviliškio krašto“ leidėjas Gediminas Lipnevičius.
Laikraščio leidėjas turi liūdnų žinių įpratusiems būti nekritikuojamiems rajono politikams. „Matome, kad mūsų skaitytojai mumis pasitiki, vertina tiesą – tai rodo neįtikėtinai sparčiai išaugęs skaitomumas. Turime naujų idėjų, kurios tiktai nepatiks rajono valdantiesiems, bet mūsų rajono gyventojai turės galimybę dar daugiau sužinoti apie išrinktus politikus ir patys lemti savo ateitį“, – mįslingai šypsosi G. Lipnevičius.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Kad vaistai netaptų kasdieniu valgiu

Avatar

Paskelbta

data

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Raštingiausias pradinukas Vinco Kudirkos progimnazijoje

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 22 dieną Vinco Kudirkos progimnazijoje vyko 2-4 klasių geriausiai rašančio pradinuko konkursas ,,Branginkime gimtąją kalbą“, kuriame savo lietuvių kalbos žinias rašydami diktantą išbandė 33 mokiniai.

Savo klasių grupėse nugalėtojais tapo: Urtė Kucevičiūtė (2c kl. mokinė), Vestina Veseliauskaitė (3b kl. mokinė), Brigita Žiškytė (4a kl. mokinė).
Mes džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų šauniausiais!

Pagalbos mokiniui specialistė Jurgita Lukšienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019