Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Laikraštį persekiojęs meras „išsilaužė dantis“

Avatar

Paskelbta

data

Už skelbiamą nemalonią tiesą „Radviliškio krašto“ redakciją persekiojančios rajono valdžios pastangos viena po kitos dūžta į šipulius. Vilniaus apygardos teismas konstatavo, kad laikraščiui „įkąsti“ mėginęs rajono meras Antanas Čepononis ieškojo tai, ko nepametęs.

Meras patyrė fiasko
Liaudies išmintis sako – neieškok, ko nepametęs. Tačiau teisiamųjų suole sėdintis skaidrumą deklaruojančios konservatorių partijos meras A. Čepononis užsimojo prieš vieną iš garsiausių pastarojo meto korupcijos bylų detaliai aprašantį „Radviliškio kraštą“.
Publikaciją „Kaltinamojo A. Čepononio byla eina į pabaigą“ meras apskundė Žurnalistų etikos komisijai, o ginčas galiausiai pasiekė Vilniaus apygardos administracinį teismą. Merui užkliuvo ir jo teismo salėje nuotrauka, ir frazė „korumpuoti valdininkai“.
Vaizdžiai kalbant, teisėjų kolegijai beliko pagūžčioti pečiais ir konstatuoti, kad laikraštis nepriekaištingai atliko savo misiją – informavo apie teismo procesą, kurioje dalyvauja viešas asmuo – meras A. Čepononis.
Meras patyrė fiasko. Čia būtų galima dėti tašką, jeigu ne akivaizdžiai pastebimos tendencijos bet kokiomis priemonėmis bandyti užčiaupti „Radviliškio krašto“ žurnalistus.

Skaitytojams nematoma kova
Pastaruoju metu „Radviliškio kraštas“ ne tik kaunasi su rajono valdininkais ir politikais dėl mėginamos nuo visuomenės slėpti informacijos, bet ir užsiima „netipine“ veikla – atsakinėja į valdžios pretenzijas.
Jau skelbta, kad redakcija laimėjo bylą Žurnalistų etikos inspekcijoje prieš Radviliškio rajono seniūną, skaidrumą deklaruojančios konservatorių partijos atstovą E. Mončauską. Seniūnas, panašiai kaip ir meras, „susilaužė dantis“ mėgindamas persekioti redakciją už tai, kad buvo paskelbta jo nusikalstama praeitis. Kaip žinia, radviliškiečių gerove besirūpinantis seniūnas buvo nubaustas už dalyvavimą nusikalstamoje, radviliškiečių automobilius plėšusioje gaujoje.
Po kreipimosi į Žurnalistų etikos komisiją konstatuota, kad rajono savivaldybės finansuojamas laikraštis „Radviliškio naujienos“ nusižengė Žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksui, kai užsipuolė „Radviliškio krašto“ leidėją ir bendruomenės pirmininką Gediminą Lipnevičių.

Ramiai gyvenusiems politikams nepatiks
„Mano manymu, iki šiol rajono politikai gyveno labai ramiai, dirbo savo tamsius darbelius, finansavo juos liaupsinantį laikraštį ir vargo nematė. Kai nusprendžiau, kad laikas tą jų idilę baigti, jie juokėsi ir prognozavo, kad „Radviliškio kraštas“ greit bankrutuos. Kai pamatė, kad laikraštis neįtikėtinai sparčiai auga, skaitomas ir prenumeruojamas tolimiausiuose rajono kaimeliuose, išsigando. Pasipylė išpuoliai prieš mane, prieš žurnalistus, mėginama dergti socialiniuose tinkluose, įbauginti, tampyti po įvairiausias komisijas“, – sako „Radviliškio krašto“ leidėjas Gediminas Lipnevičius.
Laikraščio leidėjas turi liūdnų žinių įpratusiems būti nekritikuojamiems rajono politikams. „Matome, kad mūsų skaitytojai mumis pasitiki, vertina tiesą – tai rodo neįtikėtinai sparčiai išaugęs skaitomumas. Turime naujų idėjų, kurios tiktai nepatiks rajono valdantiesiems, bet mūsų rajono gyventojai turės galimybę dar daugiau sužinoti apie išrinktus politikus ir patys lemti savo ateitį“, – mįslingai šypsosi G. Lipnevičius.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

„Valstiečių“ ir konservatorių „dovana“ verslininkams – už žemę mokės brangiai

Avatar

Paskelbta

data


Radviliškio rajone vis dar nerimsta aistros dėl žemės mokesčių. 
Didelių pastangų dėka  žemdirbiams pavyko išsikovoti, kad žemės ūkio paskirties žemei nuo 2020 m. būtų  taikomas ne 1,7 proc., o 1,3 proc. žemės mokestis. Nors, kaip minėjo Tarybos narys Gediminas Lipnevičius, kova dar nebaigta, šį mokestį dar siūlys mažinti, nes kaimyniniame Šiaulių rajone šio mokesčio dydis – tik apie 0,5 proc.

Rajono valdantieji  nemyli ir verslininkų
Radviliškio rajono savivaldybės Investicijų ir kaimo reikalų komitete bei Taryboje verslininkų reikalais rūpinosi tik  visuomeninio  komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“  atstovai: Tarybos nariai G. Lipnevičius bei Vilma Aleknienė, siūlydami komercinės paskirties žemės  mokestį Radviliškio mieste bei rajone mažinti nuo 0,8 proc. iki 0,5 proc. Nei socialdemokratai, nei „darbiečiai“  dėl mokesčio pamažinimo verslininkams pasiūlymų Tarybai  svarstymui  nepateikė.
Šio pasiūlymo rajoną valdantys konservatoriai ir valstiečiai nepalaikė  ir jis  Tarybos posėdyje nebuvo priimtas. Radviliškio rajone verslininkai už turimus žemės sklypus mokės 0,8 proc. –  bene daugiausiai visame Šiaulių regione.

„Toks trumparegiškas  rajoną valdančiųjų – valstiečių ir konservatorių – požiūris į verslą tikrai nepadės į rajoną pritraukti daugiau investicijų bei sukurti daugiau darbo vietų. Verslininkai savo įmonių kūrimui pasirinks rajonus, kur mokestis už žemę mažesnis, pavyzdžiui, Šiaulių rajoną“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.
Beje, Radviliškio rajono meras A. Čepononis ūkiškumo galėtų pasimokyti iš Šiaulių rajono mero A. Bezaro, kuris, susitikęs su „Radviliškio krašto bendruomene“, trumpai pakomentavo šią situaciją: „Mūsų rajone labai  laukiami ir mylimi verslininkai, savivaldybėje stengiamės dokumentus jų įmonių įkūrimui sutvarkyti per trumpiausius terminus“.
Kokia padėtis kituose rajonuose?
Radviliškio rajone, palyginus su kitais rajonais, komercinės paskirties teritorijos žemės beveik brangiausia Šiaulių apskrityje. Štai Kelmės rajono verslininkai už žemę mokės 0,5 proc.,  Akmenės rajono – 0,7 proc., o kaimyninio  Šiaulių rajono – tik apie 0,5 proc.
Balsavimo rezultatai
Už tai, kad verslininkams būtų nustatytas 0,8 proc. žemės  mokestis, balsavo  konservatoriai ir „valstiečiai“. Konservatoriai: A. Budrikas, A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas, T. Januševičius, P. Kablys, J. Kvėglys, S. Nakutis, I. Palionienė, E. Pranevičius, G. Verdingas; „valstiečiai“: K. Dambrauskas, J. Povilaitis.
Prieš 0,8 proc. tarifą komercinės paskirties  žemės sklypams mokestį balsavo: visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ nariai: G. Lipnevičius, V. Aleknienė; socialdemokratai: E. Ivanauskytė, V. Janulaitienė, S. Luščikas, K. Račkauskis; neapsisprendė, kurią pusę palaikyti ir spaudė „susilaikymo“ mygtuką „darbiečiai“ J. Baublys ir Z. Žvikienė.

Jeigu rajono valdantieji neatsitokės ir nepradės labiau vertinti verslininkų, kurie kaip bitutės  suneša  didžiąją dalį lėšų į rajono biudžetą, iš kurių mokami atlyginimai biudžetininkams, vykdomos valdininkų mėgiamos statybos, biudžetininkams apie atlyginimų didėjimą teks tik pasvajoti.  Jei meras A. Čepononis su savo konservatoriais bei koalicijos partneriais „valstiečiais“  neatsitokės, tai jam dar ilgai reikės siuntinėti savo pavaduotoją M. Pauliuką po pasaulį, ieškant investuotojų, norinčių ateiti į Radviliškio rajoną.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Kelio ženklai pagal valdininkų norus

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybėje – kaip diena, tai naujiena. Vairuotojai pastebėjo, kad šalia Savivaldybės esančioje automobilių aikštelėje kelio ženklai yra pernelyg dažnai keičiami ar sukeičiami, pastatomi nauji ar perstatomi seni. Sukuriamos tokios apgaulingos situacijos, kad kelių eismo dalyviams tampa nebeaišku, kas ir kaip.
Po skambiųjų rajono valdininkų išgertuvių prie Dubysos, Radviliškio miesto seniūnijos vyr. inžinierius Valdas Miliauskas su darbininkais nuėmė informacinę lentelę, kurioje buvo nurodyta, kad aikštelė rezervuota. Tik išrinktiesiems. Nors dabar gali kilti įvairių minčių. Juk baudas už kelių eismo taisyklių reikalavimų nesilaikymą valdininkai rinko iki išgertuvių, o paskui – nebe. Be to, vienas Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnas kaip privatus asmuo dalyvavo išgertuvėse.
Galima pastebėti, kad rajone dėl kelio ženklų sprendžia Saugaus eismo komisija. Bet jai vadovaujantis Vidmantas Benevičius pripažino, kad į komisiją dėl ženklų įrengimo prie minėtos aikštelės niekas nesikreipė. Tiesa, į kitus papildomus klausimus komisija net piliečiams nesiteikia atsakyti.
Ar tai visiškas neveiklumo įrodymas, belieka spręsti patiems, tačiau kad pasiektas absurdo aukščiausias taškas, akivaizdu kiekvienam vairuotojui. Radviliškio rajono policijos komisaras Linas Valius pažadėjo dėl problemos kalbėtis su vicemeru Mindaugu Pauliuku.

Bus daugiau

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019