Atleidžiami pašto darbuotojai. Kurie sekantys?

Visą Lietuvą sukrėtė naujiena, kad iš AB „Lietuvos paštas“ bus atleidžiami darbuotojai. Radviliškio rajone jau iš AB „Lietuvos geležinkeliai“ žadama atleisti per 300 dirbančiųjų, o dar ir su pašto bedarbiais veikiai pavirsime  Visaginu – bedarbių sostine.

Darbuotojų atleidimas buvo numatytas?

AB „Lietuvos paštas“ darbuotojai Radviliškio rajone gyventojams išmoka pensijas. Tačiau paskutiniu laikotarpiu daugelis senjorų pradėjo skųstis, jog pašto darbuotojai juos skatina  pensijas persivesti į bankines sąskaitas.

„Įdomu, kodėl paštininkai nebenori nešti mums pensijų, juk mes jais pasitikime, dar ir pasikalbėti yra apie ką“,- sakė senjorai radviliškiečiai.

Ne paslaptis, kad pagyvenę žmonės keletą centų nuo pensijos atiduoda ją atnešusiai „mergaitei“, susitaria, kad eurus paliks kaimynui.

Tačiau netrukus padėtis gali kardinaliai pasikeisti – senjorams tikrai teks kulniuoti iki bankomatų ar „Kredito unijos“ padalinių.

„2021-ieji metai bendrovei buvo nuostolingi, todėl turime taikyti dar griežtesnes veiklos efektyvinimo priemones. Klientai vis dažniau renkasi alternatyvius siuntimo būdus, mažėja pašto skyriams tenkančių klientų srautas. Sumažėjęs paslaugų poreikis tradicinėje pašto dalyje lemia, kad didžioji atleidžiamų darbuotojų dalis bus laiškininkai bei klientų aptarnavimo specialistai.

Šiuo metu vertiname Radviliškio pašto veiklą, todėl konkrečios informacijos dėl pokyčių pateikti kol kas negalime. Darbuotojų atleidimus planuojame nuo birželio iki lapkričio mėn. Atleidžiamiems darbuotojams Lietuvos pašto personalo specialistai teiks profesines konsultacijas darbo paieškos klausimais. Taip pat bendrovė bendradarbiaus su Užimtumo tarnyba, kuri atleidžiamiems darbuotojams gali  siūlyti laisvas darbo vietas  kitose regionuose veikiančiose organizacijose, siūlyti  persikvalifikavimo galimybes ar kitas užimtumo rėmimo priemones. Dalį darbo laiko atleidžiami darbuotojai galės skirti naujo darbo paieškai. Atleidžiamų darbuotojų išeitinėms išmokoms bendrovė skirs apie 800 tūkst. eurų. Svarbu pastebėti, kad pokyčiai laiškininkų ar pašto skyrių veikloje neturės įtakos teikiamų paslaugų kokybei ar jų spektrui – visos paslaugos bus ir toliau užtikrinamos kaip ir iki šiol“, – „Radviliškio krašto“ žurnalistams sakė „Lietuvos pašto“ atstovė Monika Pulokė.

Bus blogiau nei buvo?

Išgirdę, kad iš AB „Lietuvos paštas“ bus atleidžiami darbuotojai, radviliškiečiai pasidalino įžvalgomis: „Bent jau Radviliškio miesto pašte užėjus atsiimti siuntos ar norint išsiųsti registruotą laišką, reikia laukti  bent pusvalandį – dirba tik viena, o jeigu pasiseka – dvi darbuotojos. Po tokios reformos darbuotojų dar sumažės, eilės prie langelių pailgės, o senjorai dar ilgiau lauks savo pensijų. Beje, ir tas kai kurie pašto darbuotojai atneša tik antroje dienos pusėje“.

Galimai AB „Lietuvos paštas“ potencialius klientus atbaido didelės siuntinių kainos – kai kuriuose paštomatuose prekių siuntimas kainuoja pigiau.

Šios reformos rezultatas galimai bus kaip ir visada – paslauga neatpigs, bedarbių padaugės, o prieš vis dar išlikusių paštų skyrių nusidrieks klientų eilės.

Jonas Petrikas  

Total
0
Dalinasi
Related Posts