Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Kontrolės komiteto darbas stringa dėl savivaldybės administracijos neveiklumo

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybėje vyko Kontrolės komiteto posėdis, kuriame buvo prisimintos jau įsisenėjusios ir jau kuris laikas nė iš vietos nejudančios problemos. Problemos bei klausimai iš vietos nejuda dėl savivaldybės administracijos atsisakymo pateikti Kontrolės komitetui reikiamus dokumentus, dėl  sukurtų komisijų neveiklumo.

Vietos veiklos grupės ateitis neaiški

Kontrolės komiteto posėdyje buvo keliamas klausimas dėl asociacijos Radviliškio miesto vietos veiklos grupės darbuotojų veiklos įvertinimo, dėl šios asociacijos finansavimo. Pasak posėdyje dalyvavusios  Vietos veiklos grupės (VVG) atstovės L. Skriptienės, iš Vidaus reikalų ministerijos asociacija dar negavo finansavimo, jo klausimas sprendžiamas. Taigi oficialiai asociacija neturi finansavimo. Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba balandžio mėnesį pateikė savivaldybės administracijai rekomendaciją spręsti klausimą dėl VVG tolimesnio išlaikymo, tačiau atsakymo į savo rekomendaciją negavo, nors praėjo trys mėnesiai.

Kadangi nesulaukta administracijos atsakymo į Kontrolės ir audito tarnybos rekomendaciją, neaišku, ar administraciją ką nors nusprendė dėl VVG grupės tolimesnio išlaikymo, ar ne. Gal administracija iki rugpjūčio mėnesį vyksiančio Tarybos posėdžio ir pateiks Kontrolės ir audito tarnybai atsakymą, ką nuveikė šiuo klausimu, tačiau kol kas pateikta rekomendacija labai „negyvybinga“. Jeigu VVG  negaus finansavimo, galbūt Taryboje bus priimtas sprendimas neprisidėti prie šios asociacijos finansavimo iš biudžeto lėšų. Tačiau tai paaiškės rugpjūčio mėnesį, Tarybos posėdžio metu.

Ką nutarė komisija dėl baseino statybos?

Daugiausia diskusijų Kontrolės komitete sukėlė klausimas dėl baseino statybos papildomų darbų ir sumos, sumokėtos UAB „Raseinių statyba“ už papildomus darbu.

„Kodėl Tarybos buvo prašoma leisti „Raseinių statybai“ sumokėti 100 tūkstančių eurų už atliktus papildomus darbus, jeigu teismo nutartyje parašyta, kad reikia sumokėti tik 78 tūkstančius eurų? Apie 16 tūkstančių PVM teismo nutartyje net nekalbama“,- sakė Kontrolės komiteto pirmininkas J. Malinauskas. Posėdyje dalyvavusi administracijos direktorės pavaduotoja J.Venckutė šiuo klausimu galėjo atsakyti tik tiek: „Tokią poziciją pateikė finansų skyrius“.

Šiuo klausimu tyrimą atliks savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba bei pateiks atsakymą, kodėl tokia suma buvo pateikta Tarybai.

Aistros dėl baseino statybos virė toliau. „Baseinas – kažkoks užburtas objektas. Iš administracijos Kontrolės komitetas negauna jokių prašytų dokumentų: atliktų statybos darbų kiekio ir kainų, atliktų darbų aktų, dokumentų papildomiems darbams. Šio objekto techninis prižiūrėtojas nežino, kiek po trinkelėmis supilta žvyro, o Viešųjų pirkimų komisija apskritai teigia, kad papildomų darbų pirkimas  buvo imituojamas“,- sakė Kontrolės komiteto pirmininkas.

Pasak J. Malinausko, negaudamas reikiamų dokumentų Kontrolės komitetas negali dirbti, o raštu uždavus klausimus administracijai atsakymai dažnai būna „ne į temą“, tenka rašyti vėl naujus paklausimus ir dėl to tarybos nariai pasijunta pajuokos objektu.

„Juk ir Tarybos posėdyje sakiau, kad administracijos direktorė nedirba savo darbo, nepateikia atsakymų“,- kritikos strėles savivaldybės administracijos adresu laidė Kontrolės komiteto pirmininkas J. Malinauskas.

Buvo prisiminta ir mero potvarkiu sudaryta komisija baseino statybos klausimu, šios komisijos pirmininkas – vicemeras K. Augulis. Vicemero vadovaujama komisija buvo susirinkusi kelis kartus, tačiau jokių problemų neišsprendė, didelio skaidrumo į baseino statybą neįnešė, į Kontrolės komitetui rūpimus klausimus neatsakė, tad komiteto nariai suabejojo šios komisijos kompetencija.

Kontrolės komitetas nutarė pareikalauti iš mero potvarkiu sudarytos komisijos išvadų dėl baseino statybos.

Brokuotas Alksniupių – Radvilonių kelias

Buvo iškeltas klausimas ir dėl defektų asfaltuotame Alksniupių – Radvilonių kelio ruože. Nepriklausoma komisija nustatė, kad asfaltuojant šią kelio atkarpą  buvo padaryti didžiuliai defektai ir juos liepta ištaisyti iki gegužės 15 dienos. Kol kas jokių defektų taisymo darbų nepastebėta. „Asfaltuojant šį kelią asfaltas buvo pilamas į vandenį, nustatyti defektai dar gilėja. Pradėjus aiškintis dėl asfaltavimo defektų, man buvo atsakyta „Nenorėkit, kad kaime būtų autostrada“,- sakė J. Malinauskas.

Kontrolės komitetas nutarė iš Statybos skyriaus pareikalauti atsakymų į klausimus ir pateikti dokumentus: ar jau apmokėta už kelio asfaltavimo darbus ir kokia tai buvo suma, rangovų įsipareigojimą ištaisyti defektus iki gegužės 15 d., pateikti problematikos defektų protokolą.

Tikėkimės, kad statybos skyrius pateiks atsakymus į šiuos klausimus, kai vedėjas grįš iš atostogų.

Vasara – atostogų metas, nėra kam dirbti

Liepos mėnesį susirinkusiam Kontrolės komitetui gal ir būtų pavykę išspręsti nors klausimą dėl Alksniupių – Radvilonių kelio asfaltavimo defektų ištaisymo, tačiau nebuvo kam ateiti į komiteto posėdį, nes Statybos skyriaus vedėjas G. Vičas atostogavo, administracijos direktorė J.Margaitienė taip pat buvo atostogose. Beje, nebuvo net kam rašyti protokolo – atostogavo savivaldybės sekretorė.

„Jeigu specialistai atostogauja, juos pavaduoja kiti, o šiandien susidaro įspūdis, kad nėra kam dirbti. Labai įdomi praktika“,- sakė Kontrolės komiteto narys S.Zajančkauskas.

Beje, tai tiesa, dažnai vasarą paskambinę savivaldybės specialistams žurnalistai išgirsta atsakymą: „Vedėjas atostogauja, negalime atsakyti į jūsų klausimą“.

Kontrolės komiteto pirmininkas J. Malinauskas pasidomėjo, kas rašys posėdžio protokolą, jeigu nėra sekretorės – juk jeigu žmogus atostogauja, jį pavaduoja kitas specialistas. Šiuo atveju pavadavimo nebuvo numatyta, o komiteto narė S. Dišlė pateikė pasiūlymą komiteto nariams … patiems parašyti protokolą.
Kontrolės komitetas vėl susirinks rugpjūčio pradžioje ir galbūt jau galės išspręsti kai kuriuos klausimus: savivaldybės specialistai bus grįžę iš atostogų ir galimai pateikę komitetui visus prašomus dokumentus.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi