Konservatoriai, valstiečiai ir meras nusprendė branginti vandenį

Radviliškio rajone turbūt nieko  nebestebina  mokesčių didinimas. Taip jau susiklostė mūsų rajone, kad gyventojų atlyginimai – vieni mažiausių, o mokesčiai didėja lyg ant mielių.

Vandens kaina didėja dėl keliamų atlyginimų

Tarybos posėdžiui pateiktame aiškinamajame rašte  rašoma, jog  UAB „Radviliškio vanduo“  vandens kainą turi didinti dėl įmonės darbuotojo darbo užmokesčio pokyčio, taip pat  ir dėl to, jog įmonės aptarnaujamoje teritorijoje mažėja gyventojų, taigi mažėja ir geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų suvartojimas. Taip pat  vandens kainos  padidėjimą lemia amortizaciniai įmonės turimo turto atskaitymai bei investicinė grąža. Tad rajono gyventojams vanduo brangs 1,2 procento – keturių asmenų šeimai apie 20 centų per mėnesį.  

Daugiabučių gyventojai už vandenį mokės brangiau, nes vagia…

Kaip paaiškėjo Tarybos posėdyje  daugiabučių namų gyventojams mokestis už vandenį didesnis nei individualių todėl, kad jie paslapčiomis varvina vandenį į talpas, tokiu būdu apeina butų  skaitiklius ir  už  vandenį nemoka.
Pabranginus vandenį, daugiabučių namų gyventojai už vandens kubą mokės 2,45 eurus, o  individualių namų savininkams vandens tiekimas atsieis pigiau –  2,40  eurus už kubą.

Vartotojai, komerciniais tikslais perkantys vandenį, turės dar labiau patuštinti pinigines – kubas vandens jiems  kainuos 2,48 eurus.

Kada baigsis brangymetis?

Tarybos posėdžio  metu Tarybos nariui Gediminui Lipnevičiui iškilo klausimas, kada baigsis toks kasmetinis kainų augimas. „Kiekvienais metais vis didiname kainas. Ne visiems žmonėms taip didėja atlyginimai, kaip yra didinamos kainos. Taip neturėtų būti“,-  Tarybos  posėdyje  neslėpė pasipiktinimo vis didinamomis kainomis  Tarybos narys.
Gal ateityje ir sumažės vandens kaina (kas nelabai tikėtina), na,  o kol kas radviliškiečiams  vėl teks atverti plačiau pinigines.

Tarybos posėdyje patvirtinti įkainiai

Pateikiame išsamią  Tarybos posėdyje  patvirtintų įkainių informaciją.
Radviliškio rajono savivaldybės taryba nusprendžia  nuo 2021 m. birželio 1 d. :

1. Nustatyti uždarosios akcinės bendrovės „Radviliškio vanduo“ perskaičiuotas geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų bazines kainas (be pridėtinės vertės mokesčio):

1.1. perskaičiuotą geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinę kainą vartotojams, perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas bute – 2,45 Eur/m3:

1.1.1. geriamojo vandens tiekimo – 0,95 Eur/m3;

1.1.2. nuotekų tvarkymo – 1,50 Eur/m3,

1.2. perskaičiuotą geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinę kainą vartotojams, perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas individualių gyvenamųjų namų ar kitų patalpų, skirtų asmeninėms, šeimos ar namų reikmėms, įvaduose2,40 Eur/m3:

1.2.1. geriamojo vandens tiekimo – 0,93 Eur/m3;

1.2.2. nuotekų tvarkymo – 1,47 Eur/m3,

1.3. perskaičiuotą geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinę kainą abonentams, perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas buities ir komerciniams poreikiams bei perkantiems geriamąjį vandenį, skirtą karštam vandeniui ruošti ir tiekiamą abonentams – 2,48 Eur/m3,

1.3.1 geriamojo vandens tiekimo – 1,03 Eur/m3;

1.3.2. nuotekų tvarkymo – 1,45 Eur/m3.

1.4. perskaičiuotą geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinę kainą abonentams, perkantiems geriamąjį vandenį, skirtą patalpoms šildyti ir tiekiamą vartotojams ir abonentams bei geriamąjį vandenį, skirtą karštam vandeniui ruošti ir tiekiamą vartotojams, ir vartotojų kategorijai, perkančiai paslaugas daugiabučių gyvenamųjų namų įvade arba individualių gyvenamųjų namų bendrijos įvade – 2,38 Eur/m3:

1.4.1. geriamojo vandens tiekimo – 0,93 Eur/m3;

1.4.2. nuotekų tvarkymo – 1,45 Eur/m3.

Už vandens kainų didinimą balsavo  konservatoriai,  „valstiečiai“ ir meras V. Simelis, atstovaujantis  Lietuvos žaliųjų partijai.  Labiausiai nustebino naujojo mero pozicija, kurio balsas lėmė, kad Radviliškio miesto ir rajono gyventojai brangiau mokės už geriamąjį vandenį bei nuotekų sutvarkymą. Tad naujojo mero vienas pirmųjų sprendimų – gyventojams padidinti vandens kainas – daugelį nustebino.

Jonas Petrikas

Total
0
Dalinasi
Related Posts