Socialiniai tinklai

Aktualijos

Konservatoriai, valstiečiai ir meras nusprendė branginti vandenį

Paskelbta

data

Radviliškio rajone turbūt nieko  nebestebina  mokesčių didinimas. Taip jau susiklostė mūsų rajone, kad gyventojų atlyginimai – vieni mažiausių, o mokesčiai didėja lyg ant mielių.

Vandens kaina didėja dėl keliamų atlyginimų

Tarybos posėdžiui pateiktame aiškinamajame rašte  rašoma, jog  UAB „Radviliškio vanduo“  vandens kainą turi didinti dėl įmonės darbuotojo darbo užmokesčio pokyčio, taip pat  ir dėl to, jog įmonės aptarnaujamoje teritorijoje mažėja gyventojų, taigi mažėja ir geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų suvartojimas. Taip pat  vandens kainos  padidėjimą lemia amortizaciniai įmonės turimo turto atskaitymai bei investicinė grąža. Tad rajono gyventojams vanduo brangs 1,2 procento – keturių asmenų šeimai apie 20 centų per mėnesį.  

Daugiabučių gyventojai už vandenį mokės brangiau, nes vagia…

Kaip paaiškėjo Tarybos posėdyje  daugiabučių namų gyventojams mokestis už vandenį didesnis nei individualių todėl, kad jie paslapčiomis varvina vandenį į talpas, tokiu būdu apeina butų  skaitiklius ir  už  vandenį nemoka.
Pabranginus vandenį, daugiabučių namų gyventojai už vandens kubą mokės 2,45 eurus, o  individualių namų savininkams vandens tiekimas atsieis pigiau –  2,40  eurus už kubą.

Vartotojai, komerciniais tikslais perkantys vandenį, turės dar labiau patuštinti pinigines – kubas vandens jiems  kainuos 2,48 eurus.

Kada baigsis brangymetis?

Tarybos posėdžio  metu Tarybos nariui Gediminui Lipnevičiui iškilo klausimas, kada baigsis toks kasmetinis kainų augimas. „Kiekvienais metais vis didiname kainas. Ne visiems žmonėms taip didėja atlyginimai, kaip yra didinamos kainos. Taip neturėtų būti“,-  Tarybos  posėdyje  neslėpė pasipiktinimo vis didinamomis kainomis  Tarybos narys.
Gal ateityje ir sumažės vandens kaina (kas nelabai tikėtina), na,  o kol kas radviliškiečiams  vėl teks atverti plačiau pinigines.

Tarybos posėdyje patvirtinti įkainiai

Pateikiame išsamią  Tarybos posėdyje  patvirtintų įkainių informaciją.
Radviliškio rajono savivaldybės taryba nusprendžia  nuo 2021 m. birželio 1 d. :

1. Nustatyti uždarosios akcinės bendrovės „Radviliškio vanduo“ perskaičiuotas geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų bazines kainas (be pridėtinės vertės mokesčio):

1.1. perskaičiuotą geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinę kainą vartotojams, perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas bute – 2,45 Eur/m3:

1.1.1. geriamojo vandens tiekimo – 0,95 Eur/m3;

1.1.2. nuotekų tvarkymo – 1,50 Eur/m3,

1.2. perskaičiuotą geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinę kainą vartotojams, perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas individualių gyvenamųjų namų ar kitų patalpų, skirtų asmeninėms, šeimos ar namų reikmėms, įvaduose2,40 Eur/m3:

1.2.1. geriamojo vandens tiekimo – 0,93 Eur/m3;

1.2.2. nuotekų tvarkymo – 1,47 Eur/m3,

1.3. perskaičiuotą geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinę kainą abonentams, perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas buities ir komerciniams poreikiams bei perkantiems geriamąjį vandenį, skirtą karštam vandeniui ruošti ir tiekiamą abonentams – 2,48 Eur/m3,

1.3.1 geriamojo vandens tiekimo – 1,03 Eur/m3;

1.3.2. nuotekų tvarkymo – 1,45 Eur/m3.

1.4. perskaičiuotą geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinę kainą abonentams, perkantiems geriamąjį vandenį, skirtą patalpoms šildyti ir tiekiamą vartotojams ir abonentams bei geriamąjį vandenį, skirtą karštam vandeniui ruošti ir tiekiamą vartotojams, ir vartotojų kategorijai, perkančiai paslaugas daugiabučių gyvenamųjų namų įvade arba individualių gyvenamųjų namų bendrijos įvade – 2,38 Eur/m3:

1.4.1. geriamojo vandens tiekimo – 0,93 Eur/m3;

1.4.2. nuotekų tvarkymo – 1,45 Eur/m3.

Už vandens kainų didinimą balsavo  konservatoriai,  „valstiečiai“ ir meras V. Simelis, atstovaujantis  Lietuvos žaliųjų partijai.  Labiausiai nustebino naujojo mero pozicija, kurio balsas lėmė, kad Radviliškio miesto ir rajono gyventojai brangiau mokės už geriamąjį vandenį bei nuotekų sutvarkymą. Tad naujojo mero vienas pirmųjų sprendimų – gyventojams padidinti vandens kainas – daugelį nustebino.

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Į Viešųjų pirkimų komisiją – tik savi ?

Paskelbta

data

Radviliškio rajone vis brangstant savivaldybės administracijos organizuojamiems Viešiesiems pirkimams, Radviliškio rajono savivaldybės taryboje buvo iškeltas ir šis klausimas.

Tarybos narys G. Lipnevičius pasidomėjo, kodėl į  pirkimų komisijas neįtraukiami Tarybos nariai bei kiti nešališki asmenys. „Viešųjų pirkimo komisijos visada yra sudaromos iš savivaldybės administracijos darbuotojų, kurie yra šališki ir jiems kartais sunku išsakyti savo nuomonę. Siūlyčiau į šių komisijų sudėtį  įtraukti nešališkus asmenis, nepriklausančius savivaldybės administracijai“,- siūlė G. Lipnevičius.

Pasak savivaldybės Juridinio skyriaus vedėjo A. Matuzevičiaus, į Viešųjų pirkimų komisijų sudėtį nedraudžiama pasitelkti kitų narių, tik tai turėtų būti specialistai, turintys  teisinių ir techninių žinių bei esantys nepriekaištingos reputacijos. „Manau, kad Viešųjų pirkimų komisijų narius atsakingai parenka administracijos direktorė“,- sakė savivaldybės teisininkas. Šis pasakymas šokiravo daugelį Tarybos narių – pasirodo, administracijos direktorės statytiniai tvarko Viešuosius pirkimus, per kuriuos  išeina savivaldybės milijonai. Ar galima pasitikėti komisijos nariais, kuriuos paskiria konservatorė J. Margaitienė, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujas kelias – nauja afera?

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau ne kartą rašė, kad  Radviliškio rajone labai brangiai asfaltuojami keliai. Štai Sadūnų – Karčemų kelio atkarpos asfaltavimui Tarybos buvo prašoma skirti beveik milijoną eurų, Vasario 16-osios gatvė rekonstruojama daugiau nei už puse milijono. Dabar užsimota brangiai asfaltuoti kelio atkarpą, vedančią į Oro ir gynybos batalioną.

Trim šimtams metrų – „auksinis“ asfaltas?

Gegužės 27 d. vykusiame Tarybos posėdyje  buvo aptartas kelio atkarpos, einančios nuo magistralinio kelio iki įvažiavimo į Oro ir gynybos bataliono teritoriją asfaltavimo klausimas. Tarybos narys Gediminas Lipnevičius  iškėlė  klausimą, kodėl  šios 300 metrų atkarpos asfaltavimui yra skiriama 620 tūkst. eurų suma – vieno metro asfaltavimas kainuoja daugiau nei 2 tūkst. eurų.

Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas G. Vičas paaiškino, jog šis projektas buvo numatytas dar brangesnis. „Šios kelio atkarpos asfaltavimui buvo skirti 700 tūkst.eurų, o konkursą laimėjęs rangovas įsipareigojo darbus atlikti už 603 tūkst. eurų. Buvo organizuojamas atviras konkursas, kurį laimėjo rangovas, pasiūlęs mažiausią kainą“,- sakė G.Vičas. Šis kelias eis  nuo plento Šiauliai – Radviliškis, pro Miškų ūkio urėdijos administracinį pastatą, Oro ir gynybos bataliono link.

Administracijos direktorė konservatorė J. Margaitienė net nepaaiškino Tarybos nariams, kodėl jos valdomoje savivaldybės administracijoje vyksta  tokie brangūs Viešieji pirkimai.

Na, dėl didelės šios atkarpos asfaltavimo kainos komitetų metu buvo paaiškinta, jog šiam „kareivių keliui“ reikia ypatingai stipraus asfalto, kad juo galėtų važiuoti karinė technika. Tik įdomu, kaip ta karinė technika atriedės  iki Oro ir gynybos bataliono sustiprinto įvažiavimo – juk, kaip žinia, magistralinis kelias asfaltuotas  paprasta danga.

Ar „kareivių kelias“ yra tik rajono valdančiųjų pinigų įsisavinimas, o gal  tai yra bereikalingas pinigų švaistymas, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi