Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Konservatoriai  toliau klimpsta

Avatar

Paskelbta

data

Spalio mėnesį vyriausioji tarnybinės etikos komisija pritarė išvadai, kuria buvo pripažinta, kad „Radviliškio vanduo“ direktorius J. Jučas supainiojo viešuosius ir privačius interesus. VTEK, gavęs pranešimą, šį atvejį perdavė ištirti Radviliškio rajono savivaldybei. Radviliškio administracijos direktorės J. Margaitienės sudaryta keturių asmenų komisija nusprendė, kad Radviliškio rajoną valdančiajai partijai priklausantis savivaldybės įmonei vadovaujantis J. Jučas pažeidė įstatymą tiesiogiai dalyvaudamas  priimant sprendimus dėl vandens ir nuotekų tinklų įvedimo į jo paties dukrai padovanotą sklypą.

Pasirūpinama „savais“


Istorija prasidėjo pernai rugpjūčio mėnesį, kai Radviliškio rajono politikams svarstymui buvo pateiktas „Radviliškio vanduo“ įmonės direktoriaus J. Jučo pasirašytas prašymas dėl 7000 eurų dotacijos. Aišku, komitetuose „posėdžiaujantiems“ politikams papildomų klausimų nekilo, juk dotacija nemokama ir ne bendrapartiečiui tiesiogiai, o labai naudinga jo dukrai. Direktoriaus rūpestingumas suprantamas, nes ji, kaip būsima įmonės klientė, pati paprašė įvesti inžinerinius tinklus į Maniežo gatvę, kurioje jai statomas namas. O politikams toks mažmožis, kad moteris gyvena už tūkstančių kilometrų, D. Britanijoje, net neužkliuvo. Neužkliuvo ir tai, kad ir kiti asmenys, pasirašę prašymą įvesti šiuos tinklus, gyvena užsienyje. Svarbu, kad skambiai pavadintas „naujų“ namų kvartalas gaus švarų vandenį.

Savivaldybėje atliktas tyrimas J.Jučą pripažino kaltu


Tyrimą atliko A. Juozapavičius iš Žemės ūkio skyriaus, Ž. Buniuvienė iš Bendrųjų reikalų skyriaus, A. Matuzevičius iš Juridinio skyriaus ir V. Šmitas iš Statybų skyriaus. Ši komisija vienbalsiai priėmė sprendimą, kad J.Jučas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo 3 str. 3 d. 1 ir 2 p. bei 11 str. 1 ir 2 d. Atliktam tyrimui ir jo procedūroms jokių priekaištų neturėjo etikos sargai Vilniuje. Vis tik reikia pastebėti, kad sprendimų projektai, teikiami politikų svarstymams Tarybos posėdžiuose, yra vizuojami tiek vicemeras K. Augulio, tiek administracijos direktorės J. Margaitienės. Kodėl šiems politikams, prieš rinkimus deklaravusiems, kad dirbs viso rajono labui, tai neužkliuvo, būtų gera mįslė daugumai, jei ne… žinojimas, kad Taryba tėra tik rankų kilnotojų ir „žalių“ mygtukų spaudinėtojų beformė masė, kurios minkytojas visiems gerai žinomas. Ir tai tikrai nėra tauta. O be šio asmens „palaiminimo“ nei centas neiškris iš kišenės.

Garantuotas „stogas“ saviems


Demokratiškais principais ir atsakomybe prieš rinkėjus besiremiančioje atsakingoje valdžioje Tarybos narių klaidinimas ir 7 tūkstančių eurų dotacijos panaudojimas savo dukros naudai J. Jučui galėtų kainuoti ir kėdę. Bet nekainuos, nes politika ir savivaldos reikalų tvarkymas Radviliškio savivaldybėje nesiejami su morale, etika, sąžiningumu, atsakomybe, viešųjų ir privačių interesų nesupainiojimu, nesigviešimo bendro gėrio ir kitomis vertybėmis. Nes šioje savivaldybėje viešuosius ir privačius interesus painioja beveik kas antras valdančiosios koalicijos politikas be jokios atsakomybės. Kaip galima tikėtis sąžiningumo, jeigu dauguma valdininkų yra vienos partijos nariai?

„Karuselė“ pagal konservatorius įsisuka jau pernelyg stipriai


Prisiminkime, kaip nuteistasis Lizdeikos gimnazijos direktorius ir konservatorių partijai priklausantis J. Varkulevičius gauna kėdę  įmonėje „Radviliškio vanduo“ po to, kai Taryba jį atleidžia iš pareigų. Kaip Sidabravo seniūnas V. Blužas girtuokliavo darbe, bet gavo tik papeikimą ir didesnę algą. Kaip pats vicemeras ir daugiau konservatoriams priklausantis, nei jo raudonas partinis bilietas rodytų, K. Augulis „demonstravo“ savo „įtaką“ ir „galią“ sūnaus vestuvių metu  vežinėdamas tarnybiniu automobiliu. Tuoj po to ir „geroji snieguolė“ konservatorė S. Dišlė darbo metu „lakstė“ su šakočiais po senolių namus dalindama įsivaizduojamą gėrį už mokesčių mokėtojų pinigus. O A. Čepononio pavaduotojo partijos skyriuje V. Jakavičiaus aistra lėktuvams tokia stipri, kad jis neatsispyrė pagundai perimti „sau“ net visą aerodromą!!! Tik jį iš pradžių „savi“ bandė užstoti, tačiau VTEK paprieštaravo ir atlikęs tyrimą nusprendė, jog ir šis konservatorius visgi pamynė įstatymą. Ir „naujokėliai“ šios kadencijos nariai A. Jegnoras su K. Dočkumi pripažinti laiku nedeklaravę savo interesų. Bet visa tai neprilygsta dainuojančio konservatoriaus R. Juzukonio „žygdarbiui“. R.Juzukoniui prisipažinus teisme kaltu klastojant dokumentus ir piktnaudžiaujant tarnyba, jo kaltinamųjų suolo draugas, konservatorius meras A. Čepononis sako, kad niekada nepraras pasitikėjimo šiuo asmeniu. Niekada. O mums telieka spėlioti, kas kitas maišys tuos interesus.

J. Jučas nemano esąs kaltas


Pripažintas pažeidęs įstatymą ir supainiojęs viešuosius bei privačius interesus, J. Jučas per daug nenusimena. Jo žodžiais remiantis, dabar reikėtų eiti pas kiekvieną Tarybos narį ir jis taip pat bus kaltas, kad pas jį yra įvestos vandentiekio ir nuotekų komunikacijos, tvarkomi keliai. Jis sakė nesuprantantis, kodėl jo dukra negalėtų gauti naudos iš savivaldybės – ji juk taip pat žmogus. Asmeniškai jis nemato nieko blogo, tik jaučia galbūt padaręs nedidelę klaidą padėjęs savo parašą. Kad yra iš anksto nustatyta tvarka ir eiliškumas, kad yra nustatyti prioritetai ir tai patvirtinama Tarybos sprendimu, tampa nereikšminga, kai reikia rūpintis dukros, net negyvenančios Lietuvoje, gerove. Jis labiau susirūpinęs kelio iki dukros namo asfaltavimu nei atgailavimu.
Keista, kad tokias pareigas užimantis „Radviliškio vanduo“ vadovas J. Jučas nesupranta, kad turi atstovauti visų rajono gyventojų interesams, o ne tik savo šeimos.

Pabaigai


Nenuostabu, kad tokių vandentvarkos įmonių vadovų vykdoma savanaudiška politika ir veda prie to, kad net ir investavus šimtus milijonų ES eurų, dar didelis procentas Lietuvos gyventojų neturi prieigos prie centralizuotai tiekiamo geriamo vandens bei nuotekų sistemų. Tai turėtų būti savivaldybės vadovo galvos skausmas siekiant skaidrios, atviros savivaldos politikos ir jos formavimo.  Tačiau narciziškų apraiškų turinčiai asmenybei A.Čepononiui net nebus svarbu,  ar   J. Jučas bus pripažintas kaltu pažeidęs įstatymą. Nes tai kol kas jo pagrindiniam interesui – išlaikyti valdžią – netrukdo… Tad nenustebkime, kad „netyčia“ bus rasta lėšų konkrečios gatvės atkarpos asfaltavimui.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi