Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Už aplaidumą – po medalį

Avatar

Paskelbta

data

Apie Radviliškį  2016 m. spalio mėnesį sužinojo visa Lietuva – jį išgarsino didžiulis gaisras, kilęs UAB „Gairelita“. Gaisro padarinius vis dar skaudžiai jaučia Žironų gatvės gyventojai: suniokota aplinka, vandeniu sulieti namai, už patirtus nuostolius negautos kompensacijos.

Juk gyventojai dvejus metus mynė mero, administracijos direktorės slenkstį baimindamiesi gaisro ir gresiančios ekologinės katastrofos.
Bet kam įdomūs tie gyventojai ir jų bėdos – net ir tokios nelaimės fone valdininkai surado kuo pasidžiaugti, už ką vienas kitą apdovanoti medaliu, pagirti.

Gruodžio 22- osios Tarybos posėdis prasidėjo iškilminga ceremonija – valdžios vyrai apsikeitė apdovanojimais pagal principą „Tu man – aš tau“. (Beje, tai sena Radviliškio valdininkų tradicija vienas kitą apdovanoti medaliais – vienas kitą jie apsidovanojo ir per Verslininkų pagerbimo šventę).
Radviliškio rajono savivaldybės meras savo  Padėkos ženklą įteikė Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkui Kęstučiui Bautroniui. Šiaulių ugniagesių vadui padėkota už nuoširdžią pagalbą ir efektyvų ir sklandų gelbėjimo darbų organizavimą valdant ekstremaliąją situaciją Radviliškio mieste.
Neliko merui Antanui skolingas ir Kęstutis Bautronis – jis už glaudų bendradarbiavimą jam įteikė vardinę dovaną – Šiaulių apskrities priešgaisrines gelbėjimo valdybos ženklą „Už nuopelnus priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai“.
Nebuvo pamirštas ir Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Linas Tautkevičius – jis apdovanotas kukliau – mero padėkos raštu.
Ką gi, istorija klasikinė – valdžios vyrai apsikeitė medaliais, paplekšnojo viens kitam per petį: „Mes šaunuoliai, užgesinome gaisrą, suvaldėme ekstremalią situaciją“.
Tik klausimas, kodėl neįteikti medaliai bei apdovanojimai gyventojams, padėjusiems gesinti gaisrą, patyrusiems didžiulį siaubą, kai ugnis kėsinosi į jų dešimtmečiais užgyventą turtą? Ar nereikėtų jiems įteikti Padėkos ženklų už ištvermę, kantrybę taikstantis su „Gairelitos“ vadovų savivale ir savivaldybės neįgalumu (ir nenorą) suvaldyti grėsmingą situaciją – liepti verslininkams likviduoti greitai užsidegančius pjuvenų kalnus?
Šioje iškilmingoje ceremonijoje meras pranešė faktą, kad  pasaulyje iki šiol nebuvo tokio gaisro kaip Radviliškyje: neužfiksuotas tokio aukščio pjuvenų kalnų gaisras. (Beje, kas gali paneigti, kad šis faktas buvo praneštas ne be pasididžiavimo gaidelės mero balse?).
Pasirodo, valdininkai ieškojo ir tokios informacijos apie gaisrą – gal nori jį pasiūlyti įtraukti į Gineso rekordų knygą?
Tik turbūt reikėtų jį fiksuoti kitoje, dar neegzistuojančioje knygoje, – Savivaldybių apsileidimo ir neveikimo rekordų knygoje. Čia Radviliškio savivaldybė be konkurencijos užimtų pirmą vietą.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

 

 

 

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi