Socialiniai tinklai

Aktualijos

Konservatoriai ir „valstiečiai“ nusprendė branginti vandenį

Avatar

Paskelbta

data

UAB „Radviliškio vanduo“ kreipėsi į Radviliškio rajono savivaldybės tarybą su prašymu patvirtinti perskaičiuotas geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei paviršinių nuotekų tvarkymo kainas.  

Dėl valdančiųjų užmojų didinti vandens kainas, Tarybos narys Gediminas Lipnevičius Investicijų ir kaimo reikalų komiteto pirmininko pavedimu organizavo šio komiteto išvažiuojamąjį posėdį į UAB „Radviliškio vanduo“. Posėdyje be pirmininko G. Lipnevičiaus taip pat dalyvavo Investicijų ir kaimo reikalų komiteto nariai: J. Baublys, komiteto pirmininko pavaduotojas A. Grabauskas, S. Luščikas. 

Tarybos narys G. Lipnevičius, norėdamas įvesti naują praktiką, į posėdį pakvietė visus tarybos narius, kam rūpi brangstantis vanduo. Į jį atvyko Tarybos nariai Z. Žvikienė, J. Povilaitis, K. Račkauskis ir J. Kvėglys. Į komiteto posėdį taip pat susirinko visa UAB „Radviliškio vanduo“ vadovybė, atvyko žurnalistai.

Posėdį vedęs G. Lipnevičius iš karto kreipėsi į „Radviliškio vanduo“ atstovus, kad paaiškintų, kodėl jie prašo didinti įmonės teikiamų paslaugų kainas.

UAB „Radviliškio vanduo“  paaiškinimai, kodėl  brangsta vanduo ir nuotekos

Pasak „Radviliškio vanduo“  atstovų, vartotojams, kuriems vanduo apskaitomas bute, bus 2,93 Eur už kv. m  kaina, t. y. 9 proc. didesnė, palyginus su šiuo metu galiojančia. Kainos pokytį iš esmės lėmė didesnės ilgalaikio turto nusidėvėjimo (dėl padidėjusios ilgalaikio turto įsigijimo vertės), išaugusios darbo užmokesčio sąnaudos ir t.t.
Už paviršinių vandens nuotekų tvarkymą įsigaliojus naujoms kainoms, gyventojų už paslaugas mokama suma sudarys 1,13 proc. vidutinių šeimos pajamų, t. y. neviršys 4,0 proc. vidutinių šeimos pajamų.

Pasak UAB „Radviliškio vanduo“ direktoriaus E. Barčkaus, prie vandens kainų didėjimo prisidėjo darbuotojų atlyginimo didėjimas: „Pakilus tiekiamo  vandens kainai, laukiame 200 tūkst. eurų pajamų, iš kurių apie 100 tūkst. bus skirta darbuotojų atlyginimams. Šiuo metu  vidutinis atlyginimas yra 730 eurų „į rankas“, jis padidės apie 50 eurų. Taip pat vandens kaina didėja, nes nuo 2020 metų didės ir taršos mokestis“.

Pasak „Radviliškio vanduo“ vyr. inžinieriaus Egidijaus Gapšio, dar prie šios kainos didėjimo prisideda ir įrenginių nusidėvėjimas. Šiuo metu turime 200 sukančių agregatų, dirbančių siurblinėse – jie padovanoti pagal Europos Sąjungos projektus. Tačiau šie agregatai nusidėvėjo, juos reikia renovuoti – šiuo metu reikia renovuoti 12 – 14 siurblinių, esančių rajone.

Dar vandens kainą kelia ir įvestos  naujos technologijos bei sumontuoti nauji įrenginiai – jų brangesnė eksploatacija.

„Šeduvoje  vandens valymo įrenginiuose pagal projektą bus šalinami fosfatai – sąnaudos išaugs trečdaliu, pelno negausime, o gyventojai jokių pasikeitimų nepastebės. Taip pat jeigu Aplinkos ministerija nuspręs, kad dumblas, šalinamas iš valymo įrenginių, netinka tręšti laukams, jį reikės vežti į Šiaulius, o vienos tonos  dumblo sutvarkymo kaina Šiauliuose – 60 eurų. Ir visa tai gula ant gyventojų pečių“,- sakė E. Barčkus.

„Kodėl „Radviliškio vanduo“ turėjo imti iš banko 100 tūkst. eurų paskolą, kai  Radviliškio rajono savivaldybė įmonei skolinga 407 tūkst. eurų, o biudžete yra 5 milijonai eurų? Ar ši paskola neprisidėjo prie vandens brangimo?“- klausė Tarybos narys G. Lipnevičius.

Pasak UAB „Radviliškio vanduo“ vadovų, šie pinigai buvo reikalingi prisidėjimui prie trijų projektų. Šiuo metu bendrovė jau sumokėjo 1,5 tūkst. eurų palūkanų. Be abejo, dar buvo ir notarinės išlaidos.

Susirinkę Tarybos nariai išsakė ir daugiau priekaištų dėl vandens kainų didinimo metodikos ir, kaip laikas parodė, daugelio neįtikino, kad nėra galimybės mažiau didinti vandens kainą. Pasak Tarybos narių, vandens kainos skaičiavimo metodika nėra tiksli, vandens kainą būtų galima  didinti ženkliai mažiau: nuo Naujųjų metų didėsiantis  darbo užmokestis UAB „Radviliškio vanduo“ darbuotojams vandens kainą didina tik 9 centais, o prašoma padidinti 20 centų.

Žymiai brangsta ir nuotekų išvežimas

Rajono gyventojams brangsta ne tik vanduo, bet ir nuotekų išvežimas. Perskaičiuota nuotekų transportavimo asenizacijos transporto priemonėmis paslaugos bazinė kaina – 9,39 Eur už kub. m.

„Nuotekų vieno kubo išvežimo kaina gyventojams didėja 48 centais. Žmonės šia paslauga pradėjo piktnaudžiauti – skambina iš kaimo ir prašo išvežti nuotekas.  Siunčiame mašiną, o atvykus paaiškėja, kad nuotekų reikia tik du kubus ištraukti. Žmogus sako: „Aš neturiu daugiau pinigų“. Mes į kiekvieną prašymą turime reaguoti, tad patiriame nuostolį“,- sakė E. Barčkus.

Tačiau, pasak „Radviliškio vanduo“ vadovų, šiame pabrangime yra ir pliusas – daugiau gyventojų, norėdami sutaupyti, jungsis prie centralizuotų nuotekų tinklų. Bet ką daryti tiems gyventojams, kurie neturi galimybės prisijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų, taip ir nebuvo pasakyta…

Pabrangus nuotekų išvežimui, 5 kubų  cisternos išvežimas gyventojui kainuos  46, 95 eurai.

Už vandens bei nuotekų  branginimą rajono gyventojams balsavo konservatorių ir „valstiečių“ partijų atstovai. Kadangi partijas sudaro žmonės, už vandens bei nuotekų  kainų padidinimą balsavo: A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas, K. Dainius, T. Januševičius, I.  Palionienė, P. Kablys, K. Dambrauskas, J. Kvėglys, S. Nakutis, A. Budrikas, G. Verdingas Prieš vandens bei nuotekų  kainų padidinimą rajono gyventojams balsavo visa Tarybos opozicija vienbalsiai: G. Lipnevičius, V. Aleknienė, J. Baublys, E.  Ivanauskytė, V. Janulaitienė,  Z. Žvikienė, K. Račkauskis, S. Luščikas.

Gyventojams siūlome prisiminti  partijas  ir pavardes Tarybos narių, kurių sprendimais be didesnio pagrindo vis didinami mokesčiai už paslaugas.
(Bus daugiau)

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Sukčiavimu įtariamą užsienietį Šiaulių policijos pareigūnai surado Vokietijoje

Avatar

Paskelbta

data

Prieš ketvertą metų Lietuvoje iš banko klientų vogęs mokėjimo kortelių duomenis ir pasisavinęs sąskaitose esančius pinigus Rumunijos pilietis buvo surastas Vokietijoje, ekstradijuotas į mūsų šalį  ir netrukus stos prieš Šiaulių teismą.

2015 metų sausio pradžioje banko mokėjimo kortelių duomenų apdorojimo centras pastebėjo, kad kai kurie vieno Lietuvos banko klientai vykdo netipines operacijas. Savo pastebėjimu jie pasidalino su banku, kuris nustatė, kad Radviliškyje, Dariaus ir Girėno g., esančiame bankomate nenustatyti asmenys neteisėtai sumontavo  magnetinių mokėjimo kortelių duomenų nuskaitymo ir vaizdo fiksavimo įrangą, kurios pagalba buvo pagrobti   552 svetimų mokėjimo kortelių ir jų PIN kodų duomenys, pakankami finansinėms operacijoms inicijuoti. Paaiškėjo, kad minėti duomenys buvo panaudoti Indonezijoje, Kinijoje ir Jamaikoje. Iš 45 klientų   sąskaitų buvo atlikti pinigų nuskaitymai už pirktas prekes ar paslaugas. Iš viso iš Lietuvos piliečių sąskaitų išplaukė  18 037 eurai.

Tų pačių metų gegužės 23 d. analogiškas įrenginys mokėjimo kortelių duomenims nuskaityti buvo rastas Šiauliuose,  prekybos ir laisvalaikio centre „Tilžė“ esančiame bankomate.  Jis buvo  aptiktas   inkasacijos metu. Šįkart nusikalstama veika įtariamam asmeniui  svetimų magnetinių mokėjimo kortelių   duomenų įgyti nepavyko, nes įrenginys buvo išmontuotas.

Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnams, pradėjusiems šių nusikalstamų veikų ikiteisminį tyrimą, pavyko gauti nelegalios įrangos sumontavimu įtariamo asmens atvaizdą, kurį užfiksavo vaizdo kameros. Įtariamojo atvaizdas buvo išplatintas visais žiniasklaidos kanalais, tačiau atpažinusių jį nesulaukta. Kilo įtarimas, kad tai – ne Lietuvos pilietis, todėl įvykio vietoje rasti biologiniai pėdsakai buvo įlieti į tarptautinę DNR bazę.

2018 metų gegužę iš Lietuvos kriminalistinių tyrimų centro buvo gauta žinia, kad įvykio vietoje rastas DNR sutapo su Vokietijoje sulaikyto nusikalstama veika įtariamo asmens DNR. Paaiškėjo, kad tai – šiuo metu jau 54 metų sulaukęs vyras iš Rumunijos. Asmuo pagal Europos arešto orderį buvo išduotas Lietuvos Respublikai ir šių metų rugpjūtį parvežtas į Šiaulius. Rugpjūčio 20 d. sankcionuotas rumuno suėmimas. Jam pareikšti įtarimai dėl svetimos elektroninės mokėjimo priemonės įgijimo ir laikymo, neteisėto elektroninių mokėjimo priemonių duomenų įgijimo ir jų panaudojimo, sukčiavimo.  Ikiteisminis tyrimas jau baigtas ir artimiausiu metu rumunas stos prieš teismą.                                                                 

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio muzikos mokykla šventė jubiliejų

Avatar

Paskelbta

data

2019 metų lapkričio 26 dieną Radviliškio kultūros centro didžioji scena buvo pilna šurmulio, nerimo, jaudulio, puikios nuotaikos ir spalvingų gėlių puokščių bei padėkos žodžių. Ir ne be reikalo, juk Radviliškio muzikos mokykla šventė savo 55-rių metų jubiliejų. Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis iš mero fondo mokyklai padovanojo šventinį koncertą.

Tai edukacinis projektas, kuriame profesionalai – Šiaulių kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Vilhelmas Čepinskis) – groja kartu su gabiausiais Šiaulių miesto, Mažeikių, Naujosios Akmenės, Kelmės, Pakruojo, Joniškio ir Radviliškio rajonų muzikos ir meno mokyklų mokiniais. Koncertų ciklas „Muzikiniai rudenys“, kurį organizuoja Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“, – jau vienuoliktą kartą pradžiugino Šiaurės Lietuvoje muzikuojančius vaikus ir jų mokytojus, o Radviliškio žiūrovai ir muzikuojantys vaikai jame dalyvavo antrą kartą.

Koncerto pirmojoje dalyje Šiaulių kamerinis orkestras atliko muzikinę programą su profesionaliais atlikėjais. Klausytojus džiugino V. Čepinskio, M. Bačkaus ir V. Genytės atliekami kūriniai.

Antrojoje dalyje mokyklos jubiliejui skirtą šventinę koncertinę programą atliko Radviliškio muzikos mokyklos mokiniai. Savo ugdytinius paruošę, ištikimai lydėję bei palaikę mokytojai tikina, kad tai yra išskirtinis edukacinis projektas ir neįkainuojama dovana suteikianti galimybę patiems jauniausiems atlikėjams pasirodyti akomponuojant profesionaliam orkestrui.                  

„Jaunieji muzikantai grojantys su kameriniu orkestru, išmoksta dirbti ir bendradarbiauti su didžiule grupe žmonių. Kartu mokosi elgtis scenoje – kaip reikėtų paduoti dirigentui ranką, nusilenkti publikai, pasidžiaugti jos palaikymu ir plojimais“, – sakė koncertų vedančioji Šiaulių S. Sondeckio menų gimnazijos mokytoja R. Sližienė.

Scenoje pasirodė patys geriausieji M. Rimkūnas, E. Jasiūnas, P. Butvilaitė, A. Motekaitytė, E. Grebliauskas, K. Korsakas, A. Korsakaitė, A. Dic, D. Dargytė, A. Mikalajūnas, E. Molis, E. Dambrauskaitė, E. Čapaitytė, A. Asačiovaitė, A. Meškauskaitė, N. Andzelytė, R. Zalencaitė, R. Deltuvaitė, Radviliškio zuikos mokyklos jaunučiu ir jaunių chorai. Juos ruošė mokytojai: I. Petrauskienė, R. Borusevičius, V. Silickaja, J. Stakvilevičienė, V. Barzinskis, M. Atstopas, A. Stončiuvienė, I. Lipinskienė, D. Baltutis, R. Apšegienė, V. Cirkelis, D. Sabulienė, G. Staleriūnas.

Kūrinius keitė sveikinimo kalbos. Mokyklą jubiliejaus progra pasveikino ir visokeriopos sėkmės kūrybiškumo kelyje linkėjo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė J. Margaitienė, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja G. Juodeikienė, Šiaulių koncertinės salės „Saulė“, „Muzikinių rudenų“ projekto koordinatorė Natalija Borgerdt, Radviliškio kultūros centro, Radviliškio švietimo įstaigų, Radviliškio rajono viešosios bibliotekos, Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro  vadovai. Daina mokyklai svečius sveikino buvusios mokyklos mokinės T. Pauraitė, R. Jurpalytė ir V. Domrina.

Jaunių chorui sudainavus baigiamąją koncerto dainą „Mūsų dienos kaip šventė“ mokyklos direktorė pasidžiaugė mokyklos ugdytinių sėkme, pasveikino visus su švente ir tarė Ačiū visiems už gražius ir prasmingus darbus ir toliau pakvietė eiti tobulėjimo keliu.

„Nes – yra tik du būdai gyventi: Vienas – galvoti, jog stebuklų nebūna. Kitas – galvoti, jog viskas yra stebuklas.”

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019