Kojinių mezgimo čempionate – ir „Radviliškio krašto bendruomenės“ atstovė

Jau devintą kartą iš eilės mezgėjus iš visos Lietuvos į Radviliškį sukvietė kojinių mezgimo čempionatas „Šimtmečio tradicijos“, organizuojamas Radviliškio miesto kultūros centro. Šiaurės
Šiemet dėl geriausiojo titulo varžytis susirinko net 40 dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Šįkart, minint Lietuvos šimtmetį, mezgėjai susirinko iš visos Lietuvos: Visagino, Raseinių, Lazdijų rajono Gegutės kaimo, Kauno, Baisogalos, Šeduvos, Šiaulių, Mažeikių, Kėdainių bei Panevėžio rajonų. Kojinių mezgimo čempionate dalyvavo ir ‘Radviliškio krašto bendruomenės“ mezgėja Marytė Brazdžionienė.
Čempionato metu mezgėjos, megzdamos kojinės čiurną, turėjo numegzti šimtmečio motyvą iš trijų vėliavos spalvų. Parodyti savo sumanumą ir išradingumą dalyviams buvo skirta 2,5 valandos. Darbus vertino čempionato komisija: pirmininkė – tekstilininkė, Radviliškio rajono tautodailininkų skyriaus pirmininkė Aurelija Norvaišienė, tautodailininkės Džiulija Džiaugienė ir Inga Hokušienė.
Prie Radviliškio miesto kultūros centro renginio šiais metais prisijungė Nacionalinis kojinaičių mezgimo projektas „Lietuvai 100 – Sveikas, mažyli“ projektas, kurio tikslas – šimtmečio proga pasveikinti 2018-aisiais metais gimusius naujagimius, apdovanojant juos Lietuvos žmonių megztomis trispalvėmis kojinaitėmis.
Čempionato nugalėtojos buvo vertinamos ne pagal kiekį, bet pagal mezgimo kokybę, raštų ir spalvų parinkimą, šimtmečio motyvų atskleidimą mezginyje. I vietą už darbus parodoje pelnė visaginietė Rita Kuprinskaitė, trečiąją  vietą iškovojo radviliškietė Jadvyga Kližentytė, vienintelis čempionato vyras panevėžietis Raimundas Mikuševičius pelnė antrąją vietą. Kojinių mezgimo čempionato „Šimtmečio tradicijos“ titulas šiais metais atiteko Lidijai Jevsejevai, atvykusiai iš Visagino.
Buvo apdovanota ir ištikimiausia čempionato dalyvė Olė Plungienė – ji čempionate dalyvauja jau devintąjį kartą.

Total
0
Dalinasi
Related Posts