Klebonas Gintaras Antanas Jonikas nusprendė grįžti į Lietuvą

Radviliškio rajono Trečiojo amžiaus universiteto Dvasinio tobulėjimo užsiėmimo lankytojai susitiko su Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijos klebonu Gintaru Antanu Joniku.

Po 15 metų praleistų Jungtinėse Amerikos Valstijose, į kurias jis išvyko iš Radviliškio parapijos, kunigas Gintaras Antanas Jonikas nusprendė grįžti į Lietuvą. JAV jis ėjo Detroito Šv. Antano ir Dievo Apvaizdos lietuvių parapijų klebono pareigas. Grįžęs į Lietuvą, gimtojoje Tauragėje jis apsistojo neilgam, po to išvažiavo dirbti į Kražius, šiuo metu dirba Šiauliuose.

Klebonas susitikimo dalyviams papasakojo apie laiką, parleistą JAV, savo patirtis, palygino, kuo skiriasi ir kuo panašus kunigo darbas JAV ir Lietuvoje.

Kaip sako Gintaras Jonikas, Lietuvoje parapijos dažnai laikomos kunigo atsakomybe. JAV lietuvių bendruomenė artimesnė, jiems bažnyčia lyg antri namai, kuriais visi rūpinasi. Nieko nestebina net dvi rinkliavos – vienos metu renkamos lėšos parapijai, kitos – labdarai.

JAV parapijos veikla platesnė nei Lietuvoje. Į mišias kai kurie parapijiečiai važiuoja net dvi valandas, atstumai dideli, kai kurie parapijiečiai gyvena toli. Jie nori pabendrauti, pailsėti, pabūti kartu.

Radviliškio Trečiojo amžiaus universiteto inf.

Total
1
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts