Socialiniai tinklai

Aktualijos

Ar išliks Radviliškio ligoninė?

Avatar

Paskelbta

data

Lietuvą nuolat krečia švietimo ir sveikatos apsaugos įstaigų reformos. Šias dvi sritis vėl reformuoti žada  ir  rinkimams besiruošiančios partijos.

Konservatorių planuose – „optimizuoti“  sveikatos priežiūros įstaigas

Savo rinkiminėje programoje „TS-LKD planas Lietuvai“ konservatorių partijos atstovai žada optimizuoti sveikatos priežiūros įstaigų  tinklą. „Nepaisant įvairių pastangų nuo Nepriklausomybės atkūrimo pertvarkyti sovietiniais laikais išpūstą stacionarių sveikatos priežiūros įstaigų tinklą, Lietuva ir toliau smarkiai lenkia kitas ES valstybes nares pagal ligoninių ir lovų skaičių, tenkantį santykiniam gyventojų skaičiui – OECD duomenimis, ES vidurkis yra 5,2 ligoninės lovos 1000 gyventojų, kai tuo tarpu Lietuvoje šis skaičius siekia 7,3. Tai signalizuoja apie šiandieninės sistemos neefektyvumą bei perteklinį išteklių naudojimą“,- savo rinkiminėje programoje rašo konservatoriai.

Radviliškio ligoninė – uždarymo kryžkelėje?

Ar po rinkimų šiame konservatorių numatomame plane mažinti perteklinį ligoninių skaičių bus paliesta  Radviliškio ligoninė, kol kas nėra aišku. Rajono gyventojams primename, jog rajoną valdant konservatoriams, vadovaujamiems A. Čepononio, bei socialdemokratams prieš kelerius metus Radviliškio ligoninėje buvo uždaryti  Vaikų ligų, Akušerijos bei Nervų ligų skyriai. Šių skyrių panaikinimas „patalpino“  ligoninę į „juoduosius sąrašus“ ir buvo kalbama apie Radviliškyje išliksiantį tik Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrių. Kaip  matome, šie politikų veiksmai uždarant skyrius gali privesti ir prie visos ligoninės uždarymo. Beje, kaimyniniame Šiaulių rajone, Kuršėnų mieste, ligoninė jau uždaryta, liko tik Slaugos skyrius.

Geriatrijos centras – žingsnis į Slaugos ligoninę?

Rugsėjo 10 dieną vykusiame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje Radviliškio ligoninės vadovas V. Smalinskas kreipėsi į Tarybą su prašymu ligoninėje įrengti Geriatrijos centrą, kuriame būtų gydomos senatvinės ligos, nes rajonas sparčiai sensta. Tiesa, Tarybos narė Z. Žvikienė suabejojo, ar šiame centre bus dirbančiųjų, nes visoje Lietuvoje yra tik 6 šios srities gydytojai. Pasak V. Smalinsko, yra tariamasi, kad vienas gydytojas dirbtų šiame centre puse etato, tačiau šeimos gydytojai, išklausę specialų kursą, taip pat galėtų darbuotis Geriatrijos centre. Patvirtinus projektą, toks centras Radviliškio ligoninėje pradėtų funkcionuoti kitų metų antroje pusėje.

Radviliškio ligoninė nebepriima  pacientų

Kaip nurodyta Radviliškio ligoninės tinklalapyje, šiuo metu gydymo įstaigoje dirba tik Slaugos ir palaikomojo gydymo bei Reanimacijos intensyviosios terapijos skyriai. Anksčiau buvo nurodyta, jog pacientai dėl koronaviruso  nepriimami. Ar palies konservatorių planas optimizuoti ligoninių tinklą ir Radviliškio ligoninę – parodys laikas. Šiuo metu Radviliškio ligoninėje dirba per 300 darbuotojų.

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Prašome pagalbos identifikuojant šias moteris

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono  komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl sugadintų parduotuvės prekių. Prašome pagalbos, identifikuojant šių moterų, galinčių turėti tyrimui reikšmingos informacijos, asmenybes.

Asmenis, atpažinusius vaizdo įraše matomas moteris, prašytume paskambinti vyriausiajam tyrėjui Laimonui Petkevičiui telefonu (8 700) 61481 arba parašyti elektroniniu paštu laimonas.petkevicius@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šiaulių pareigūnai demaskavo „greitosios pagalbos“ tašką Kuršėnuose

Avatar

Paskelbta

data

Ankstų spalio 21-osios rytą Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai Kuršėnuose surengė operaciją, kurios metu pričiupo „greitąją pagalbą“ namine degtine drebulio purtomiems klientams   teikiančius „gyduolius“.

Prie Daugėlių gatvėje esančio daugiabučio namo pareigūnai atvyko anksti ir jau septintą valandą užfiksavo  į laiptinę, kurioje, įtariama, buvo  vykdoma nelegali prekyba „naminuke“, traukiantį vyruką. Po kurio laiko išėjusį kuršėniškį tyrėjai sulaikė  ir pas jį rado  0,2 l talpos stiklinį buteliuką su „vaistais“, kurie skleidė specifinį naminės degtinės kvapą. Vyras nurodė,  kur tą skystimėlį nusipirko. Pirkėjas dievagojosi, kad naminės degtinės  reikėjo būtinai, nes jautėsi labai blogai, kadangi vakar gėrė.

„Žinojau, kad nelegalu, pirkau todėl, kad reikėjo atsigauti, nes parduotuvėje be 10 val. nebūčiau gavęs atsigauti, o  krūtinėje – skausmas… – aiškino sulaikytasis.

Vos spėję išsiskirti su šiuo „ligoniu“, pareigūnai pamatė jau kitą, traukiantį į tą pačią laiptinę. Šis buvo sulaikytas, išeinantis pro duris. „Vaistus“ jis buvo suvartojęs vietoje, nes tokia galimybė buvo  sudaryta. Patekę į „greitosios pagalbos“ buto vidų, pareigūnai rado sugraduotas stiklines, į kurias buvo pilamas kliento pageidaujamas kiekis vartoti vietoje.

Kol pareigūnai bute darė kratą,  sutartiniu ženklu į duris pasibeldė dar septyni „ligoniai“. Pareigūnų pasirodymas tarpduryje juos labai nuvildavo. Ir tik tada, kai prie daugiabučio privažiavo policijos automobilis, klientai išsilakstė ir į duris nebesibeldė.

Pareigūnai pas čia gyvenančią 64 metų moterį ir 52 metų jos sugyventinį rado apie 20 litrų skysčio, turinčio specifinį naminės degtinės kvapą, bei 33  pakelius cigarečių FEST, nepaženklintų Lietuvos Respublikos banderolėmis.

Dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymo ir realizavimo  pradėtas ikiteisminis tyrimas, o dėl akcizais apmokestinamų prekių įsigijimo ir laikymo – administracinė teisena.

Buto šeimininkė dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymo ir realizavimo jau teista anksčiau.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019