Ar išliks Radviliškio ligoninė?

Lietuvą nuolat krečia švietimo ir sveikatos apsaugos įstaigų reformos. Šias dvi sritis vėl reformuoti žada  ir  rinkimams besiruošiančios partijos.

Konservatorių planuose – „optimizuoti“  sveikatos priežiūros įstaigas

Savo rinkiminėje programoje „TS-LKD planas Lietuvai“ konservatorių partijos atstovai žada optimizuoti sveikatos priežiūros įstaigų  tinklą. „Nepaisant įvairių pastangų nuo Nepriklausomybės atkūrimo pertvarkyti sovietiniais laikais išpūstą stacionarių sveikatos priežiūros įstaigų tinklą, Lietuva ir toliau smarkiai lenkia kitas ES valstybes nares pagal ligoninių ir lovų skaičių, tenkantį santykiniam gyventojų skaičiui – OECD duomenimis, ES vidurkis yra 5,2 ligoninės lovos 1000 gyventojų, kai tuo tarpu Lietuvoje šis skaičius siekia 7,3. Tai signalizuoja apie šiandieninės sistemos neefektyvumą bei perteklinį išteklių naudojimą“,- savo rinkiminėje programoje rašo konservatoriai.

Radviliškio ligoninė – uždarymo kryžkelėje?

Ar po rinkimų šiame konservatorių numatomame plane mažinti perteklinį ligoninių skaičių bus paliesta  Radviliškio ligoninė, kol kas nėra aišku. Rajono gyventojams primename, jog rajoną valdant konservatoriams, vadovaujamiems A. Čepononio, bei socialdemokratams prieš kelerius metus Radviliškio ligoninėje buvo uždaryti  Vaikų ligų, Akušerijos bei Nervų ligų skyriai. Šių skyrių panaikinimas „patalpino“  ligoninę į „juoduosius sąrašus“ ir buvo kalbama apie Radviliškyje išliksiantį tik Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrių. Kaip  matome, šie politikų veiksmai uždarant skyrius gali privesti ir prie visos ligoninės uždarymo. Beje, kaimyniniame Šiaulių rajone, Kuršėnų mieste, ligoninė jau uždaryta, liko tik Slaugos skyrius.

Geriatrijos centras – žingsnis į Slaugos ligoninę?

Rugsėjo 10 dieną vykusiame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje Radviliškio ligoninės vadovas V. Smalinskas kreipėsi į Tarybą su prašymu ligoninėje įrengti Geriatrijos centrą, kuriame būtų gydomos senatvinės ligos, nes rajonas sparčiai sensta. Tiesa, Tarybos narė Z. Žvikienė suabejojo, ar šiame centre bus dirbančiųjų, nes visoje Lietuvoje yra tik 6 šios srities gydytojai. Pasak V. Smalinsko, yra tariamasi, kad vienas gydytojas dirbtų šiame centre puse etato, tačiau šeimos gydytojai, išklausę specialų kursą, taip pat galėtų darbuotis Geriatrijos centre. Patvirtinus projektą, toks centras Radviliškio ligoninėje pradėtų funkcionuoti kitų metų antroje pusėje.

Radviliškio ligoninė nebepriima  pacientų

Kaip nurodyta Radviliškio ligoninės tinklalapyje, šiuo metu gydymo įstaigoje dirba tik Slaugos ir palaikomojo gydymo bei Reanimacijos intensyviosios terapijos skyriai. Anksčiau buvo nurodyta, jog pacientai dėl koronaviruso  nepriimami. Ar palies konservatorių planas optimizuoti ligoninių tinklą ir Radviliškio ligoninę – parodys laikas. Šiuo metu Radviliškio ligoninėje dirba per 300 darbuotojų.

Jonas Petrikas

Total
0
Dalinasi
Related Posts