Ketverius metus nesumokėjęs baudos turės pasistengti

Nevykdydami teismo skirtos bausmės ir nemokėdami baudos, skirtos baudžiamojoje byloje, nuteistieji negali tikėtis, kad jų įsipareigojimus visi pamirš. Išieškojimą vykdantis antstolis gali kreiptis į teismą ir prašyti, kad bauda būtų  pakeista į kitą bausmę. Šių metų rugpjūčio 3 d. įsiteisėjo Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėjos Vilmos Šiukštienės nutartis dėl antstolės Doloresos Petronaitienės teikimo, kuriuo siūlyta nuteistajam Aleksandrui C. paskirtą baudą pakeisti kita bausme.

Nėra galimybės išieškoti

Aleksandras C. buvo nuteistas dar 2017 metais dėl kelių transporto eismo saugumo pažeidimo, kai įvyko eismo įvykis. Už šį nusikaltimą jam teismo baudžiamuoju įsakymu skirta bauda. Aleksandras C. 1 431,08 Eur baudą įpareigotas sumokėti per du mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos. Nustatytu terminu vyras baudos nesumokėjo ir išieškojimas 2018 m. gegužės 23 d. buvo perduotas vykdyti antstolių kontorai. Antstolė išieškojo tik 179,97 Eur sumą. Liko neišieškota 1 251,11 eurų. Paaiškėjo, kad nuteistasis turto ir pajamų, į kuriuos būtų galima nukreipti išieškojimą, neturi, o antstolių kontorų lentynose yra dar aštuonios vykdomosios bylos, iš kurių seniausia užvesta 2013 metais.

Nuteistasis buvo optimistiškas

Nuteistasis prašė netenkinti antstolės teikimo. Pasak jo, kiek galėjo, tiek sumokėjo. Jeigu būtų žinojęs, kad šita bauda tiek svarbi, pirmiausia ją būtų sumokėjęs. Pajamų jis turėjęs, nes dažniausiai dirbo užsienyje. Pastaruoju metu išvykti negali. Per visą tą laikotarpį, kada buvo išieškoma bauda, jis turėjo materialinių problemų, turėjo padėti mamai, mokėjo antstolei kitas baudas, grąžino skolas. Aleksandras C. nurodė, kad šiuo metu jis yra registruotas Užimtumo tarnyboje, pragyvena iš pašalpos, pinigų atsiunčia ir motina. Nuteistasis prašė duoti jam dar vienerių metų terminą baudą sumokėti dalimis ir pažadėjo tokiu būdu ją sumokėti.

Prokuroras buvo griežtas

Prokuroras Artūras Dževečka teismo posėdžio metu su antstolės teikimu sutiko. Jis pažymėjo, kad bauda Aleksandrui C. buvo skirta 2017 metais, tad nuteistasis bausmės nevykdo jau 4 metus. Dalį baudos jis sumokėjo tik pirmąjį mėnesį. Prokuroro nuomone, ketverių metų laikotarpis yra pakankamai ilgas, juo labiau, kad nuteistasis dirbo ir turėjo pajamų. Ketverius metus nedirbti, nieko neveikti yra piktybiškas bausmės atlikimo vengimas. Mano, kad bausmė turėtų būti pakeista į areštą.

Bauda pakeista į laisvės apribojimą

Teismas konstatavo, kad Aleksandras C. atsainiai vertino jam paskirtą bausmę, nedėjo realių pastangų ją įvykdyti, nesiėmė priemonių gauti didesnes pajamas, tuo piktybiškai vengė sumokėti jam paskirtą baudą. Teikimas buvo tenkintas ir Radviliškio rajono apylinkės teismo paskirta ir Aleksandro C. nesumokėta baudos dalis pakeista į 3 mėnesių laisvės apribojimą. Šiuo laikotarpiu Aleksandrui C. skirti du įpareigojimai: neatlygintinai išdirbti 100 valandų pagalbą teikiančiose įstaigose ar organizacijose bei pradėti dirbti arba būti registruotam Užimtumo tarnyboje.

Rita Grigalienė

Total
1
Dalinasi
Related Posts