Kelių greideriavimo ypatumai Baisogalos seniūnijoje

Dažna rajonų bėda – prasti keliai, žvyrkeliai. Žmonės skundžiasi, kad važinėjant duobėtu žvyrkeliu tenka dažnai remontuoti automobilio važiuoklę, tačiau Baisogalos seniūnijoje mašinos daužomos ir laužomos po žvyrkelių greideriavimo.

Sudaužoma jau antra mašina

Pakiršinėlio kaime gyvenantis Redas kalbėdamas su žurnalistais neslepia emocijų – po, jo manymu, nekokybiško kelio Pakiršinys – Pakiršinėlis greideriavimo vyras jau sulaužo ir apdaužo antrą mašiną.

„Šiuo keliu į namus važiavome su šeima. Vairavo žmona, kartu buvo ir ketverių metų dukra, tad apie jokį didelį greitį nėra ir kalbos. Žmona viduryje kelio pamatė lyg  žvyro sankasą ir pasakė, kad ją su mašina „apžergs“, tačiau kas galėjo pamanyti, kad po tuo žvyru bus ir galvos dydžio akmuo. Tas akmuo pramušė mašinos karterį, ištekėjo tepalai. Išsikviečiau policijos pareigūnus, kadangi buvo ištekėję tepalai, atvažiavo ir ugniagesiai. Policijos pareigūnai patys tyčia pravažiavo naujai greideriuotu keliu ir vėliau stebėjosi „Kas čia padaryta?“ O ugniagesiai sakė, kad tokiu keliu važinėti galima tik su jų mašinomis. Po tokio nemokšiško greideriavimo sulaužau jau antrą mašiną – pirmoji buvo BMW“,- sakė Pakiršinėlio gyventojas.

Vyriškis nutarė netylėti

Kadangi Redo šeima neteko jau ir antros mašinos, vyriškis nutarė nebetylėti: „Skambinsiu į savo draudimo įmonę, ir žiūrėsiu, ką jie patars. Šį kartą eisiu iki galo – jeigu reikės, samdysiuosi advokatą. Galiu ir pats mašiną susiremontuoti, nes turiu nedidelį autoservisą, dirbu pagal individualią veiklą. Suremontavęs mašiną pateikčiau sąskaitą seniūnijai – tegul sumoka, jeigu negali pasisamdyti kelius greideriuoti mokančio rangovo. Beje, po kelių greideriavimo darbų visi kaimynai pas mane tvarkosi mašinas. Pikčiausia, kad jau išsikvietus pareigūnus, greideris neskubėdamas pravažiavo kita kelio puse, nesustojo jo vairuotojas, nepaklausė, kas atsitiko. Ant šio kelio jau reikėtų atvežti ir žvyro, žinau, kad rangovas jo turi“,- apmaudą liejo Redas.

Pasak vyriškio, šiuo metu šeimai liko tik sunkvežimis, neaišku, su kuo į darbą turės važinėti žmona.

„Jau galvoju važiuoti į Ukrainą parsivaryti kokio tanko – mūsų keliais tik jis pravažiuotų. Pasistatyčiau tanką prie „Granulitos“, o ten jau persėsčiau į mašiną“,- liūdnai juokavo  Pakiršinėlio gyventojas.

Baisogalos seniūnijos komentaras

Kadangi šiuo metu Baisogalos seniūnė Renata Masiulienė atostogauja, apie šį įvykį ir kelių greideriavimą kalbėjomės su jos pavaduotoja. „Baisogalos seniūnijoje esančius žvyrkelius greideriuoja konkursą laimėjęs rangovas. Apie mašinos sulaužymą ką tik greideriuotame kelyje informacijos dar negavome, tačiau jeigu buvo iškviesti policijos pareigūnai, viskas gerai, įvykis užfiksuotas. Manau, kad normalu, jeigu po greideriavimo ant kelio lieka vienas kitas akmuo. Vairuotojai turėtų patys saugotis, kaip ir žiemą ant ledo, neviršyti leistino greičio“,- sakė seniūnės pavaduotoja.Na, šiuo atveju juk vairuotojas nėra aiškiaregys ir nenuspėjo, kokią dovanėlę po žvyro krūvele jam paliko kelio greideriuotojas. Kadangi dėl Baisogalos seniūnijos kelių yra gana daug gyventojų nusiskundimų tiek žiemą, tiek vasarą, manome, kad seniūnijos atsakingi asmenys turėtų atkreipti  dėmesį, nes už tai jie gauna atlyginimą.  

Jonas Petrikas

Total
16
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts