Socialiniai tinklai

Aktualijos

„Kavos popietėje“ – susitikimas su gydytojais

Avatar

Paskelbta

data

Liepos  27 d.  „Radviliškio krašto bendruomenės“ namuose vykusioje „Kavos popietėje“ lankėsi  gydytoja  odontologė Jelena Bystrickaja ir jos padėjėja Zita Žukauskienė. Diskusijoje taip pat dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės nepartinis tarybos narys Gediminas Lipnevičius.
„Kavos popietėje“ buvo aptariama  labai svarbi visiems problema – paslaugos, susijusios su odontologijos problemomis.

Dantų protezavimas – kompensuojamas

„Kavos popietės“ dalyviams labai rūpėjo dantų protezavimo klausimas. „MediCA klinikoje“ dirbančios Jelena Bystrickaja ir jos padėjėja Zita Žukauskienė papasakojo, jog ši klinika yra sudariusi sutartį su Ligonių kasomis ir kompensuoja  dantų protezavimo paslaugas. 

„Protezavimo paslaugos yra kompensuojamos, kai gaunate 2 laiškus iš eilės – šie laiškai šiuo metu ateina greičiau – beveik po metų. Jeigu jus tenkina tradiciniai protezai, primokėti nereikės. Tačiau, jeigu norite geresnės plokštelės, reikia primokėti iš savų pinigų. Pavyzdžiui, elastinei plokštelei gali reikti primokėti iki 400 eurų. Būtina pasiklausti savo šeimos gydytojo, kur stoti nemokamam protezavimui. Už protezavimui sudarytą planą pinigų nereikia mokėti,- sakė odontologė  J. Bystrickaja.

Protezus reikia prižiūrėti

Popietėje odontologės bendruomenės nariams papasakojo, kaip reikia prižiūrėti protezus. „Didelė problema pradedantiems nešioti protezus – reikia priprasti juos prižiūrėti, o žmonės  kartais neturi tokių įgūdžių. Tačiau protezus taipogi nelengva įsigyti – reikia stotis į eilę, jie kompensuojami žmonėms su negalia ir pensinio amžiaus asmenims. Taip pat reikėtų atsiminti, kad protezai yra keičiami kas penkerius metus. Tiesa, po pinigų gavimo turi praeiti trys metai ir jūs vėl galėsite kreiptis dėl kompensacijos protezams“,- sakė J. Bystrickaja.

Prie protezų reikia priprasti

Pasak odontologės padėjėjos Z. Žukauskienės, prie  protezų reikia priprasti. „Pacientams, įsidėjusiems protezus, patartina valgyti minkštesnį maistą, mažesniais gabaliukais. Protezai burnoje turi būti apie 4-6 valandas. Protezus reikia valyti su kietu šepetėliu, prisileidus į kriauklę vandens arba pasidėjus ant rankšluosčio, laikyti sausai. Prie protezų priprantama per 3 savaites. Žmonėms, tik įsidėjusiems protezus, rekomenduojama čiulpti  čiulpinukus, paskaityti garsiai žurnalą, knygą – kol prisiderina protezas prie žandikaulio ir išmoksti kalbėti. Protezus būtina nešioti, prie jų reikia priprasti. Jeigu žandikaulis pritrynė žaizdeles, reikia burną skalauti su ramunėlėmis, o  protezus patartina valyti su kietu šepetėliu“,- patarė Z. Žukauskienė.

Kaip prižiūrėti protezus

Pasak odontologės, protezus pamerkti stiklinėje su vandeniu – atgyvena. „Protezus reikia laikyti sausai, nes kitaip jie praras spalvą. Įsidedant protezą, užtenka ant jo uždėti du – tris taškiukus klijų, ne daugiau. Beje, nuo plokštelės gali tapti jautrūs dantys, tada juos reikia gydyti. Apskritai protezai – labai jautrus dalykas, apatiniai protezai laikosi tik vienam žmogui iš 100. Plokštelei yra suteikiama trejų metų garantija. Jeigu protezai nesilaiko, reikėtų kreiptis pas juos dėjusius gydytojus dėl korekcijos, o kartais gali prireikti ir implantų. Konsultacijai dėl implantų  reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją ir turėti panoraminę nuotrauką. Teikiant implantavimo paslaugas, gali tekti ir priauginti kaulą, tačiau tai brangi procedūra. Dar dedame metalo keramiką, cirkonį, pusiau keramiką“,- sakė J. Bystrickaja.

Būtina burnos higiena

Pasak odontologių, norint turėti sveikus dantis, reikia kartą per metus atlikti burnos higieną – ji kainuoja 35 eurus, nes kitaip gali prasidėti nemaloni liga – parodontozė ir gali prireikti šalinti dantis. „Kai prasideda parodontozė, gali iškristi ir visiškai sveiki dantys. Mitas, kad dantis galima valyti pelenais ar soda – juos reikia valyti kokybiška dantų pasta. Patartina, kad dantų pastos dėžutė būtų pažymėta žalia juostele – tada pasta yra kokybiška“,- sakė gydytoja  odontologė J. Bystrickaja.

Odontologės padėjėja Z. Žukauskienė dar suteikė informaciją, kad jeigu pensinio amžiaus ar nedarbingiems žmonėms, vaikams iki 18 metų asmenims kuriems buvo taikomas gydymas dėl odontologijos ligos labai nudilęs apatinis žandikaulis, šiai problemai sutvarkyti gali būti skiriama kompensacija iki iki 700 šimtų eurų, jeigu konsiliumas nustato, kad problema labai didelė, gali būti skirta kompensacija iki  1024 eurų. Konsiliumas dirba Šiaulių poliklinikoje, esančioje Vytauto gatvėje.

„Kavos popietės“ dalyviai odontologėms už suteiktą informaciją  padėkojo plojimais, o „Radviliškio krašto bendruomenės“ nariai joms padovanojo savaitraščio „Radviliškio kraštas“  mėnesio prenumeratas.

Popietėje buvo nutarta savaitgaliais vykti pailsėti  į Palangą bei Jūrmalą, o taip pat rugpjūčio 1 dieną, 16 val., „Radviliški krašto bendruomenės“ namuose nutarta organizuoti šventę „Vasarėlei įpusėjus“.

Už sutvarkytą salę „Radviliškio krašto bendruomenės“ nariai dėkingi J. Bagdžiūnienei, G. Chodosovskajai, O. Paplevkinai ir V. Goštautienei

„Radviliškio krašto“ informacijaKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Iš jėgos trikovės čempionato – su medaliais

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 12 – 13 d. Vilniuje, laisvalaikio ir pramogų centre ,,Ozas” vyko Lietuvos klasikinės jėgos trikovės čempionatas, kuriame  puikiai pasirodė Radviliškio rajono sportininkai.

Suaugusiųjų amžiaus grupėje, svorio kategorijoje iki 66 kg., sėkmingai pasirodė Gintaras Blėdis. Sportininkas pritūpimo veiksme patūpė su 190 kg. ir užėmė pirmą vietą. Spaudimo veiksme sportininkas paspaudė 112,5 kg. štangą ir taip pat buvo pirmas. Atkėlimo veiksme Gintaras Blėdis atkėlė 190 kg. ir taip pat laimėjo pirmą vietą.

Sumoje sportininkas surinko 492,5 kg. ir tapo Lietuvos čempionu.
Suaugusiųjų svorio kategorijoje virš 120 kg. čempionate dalyvavo ir nugalėjo Tadas Grimaila. Sportininkas pritūpimo veiksme patūpė su 230 kg. ir užėmė antrą vietą. Spaudimo veiksme paspaudęs 190 kg. buvo pirmas. Atkėlimo veiksme sportininkas atkėlė 280 kg. sveriančią štangą ir užėmė pirmą vietą. Sumoje Tadas Grimaila surinko 700 kg. ir tapo Lietuvos čempionu.

Suaugusiųjų svorio kategorijoje iki 105 kg. dalyvavo Rolandas Gudas. Pritūpimo veiksme sportininkas pritūpė su 185 kg. Spaudimo veiksme sportininkas paspaudė 180 kg. svorio štangą ir laimėjo 3 vietą. Atkėlimo veiksme Rolandas Gudas atkėlė 240 kg. Sumoje sportininkas surinko 605 kg. ir užėmė 6 vietą.

Suaugusiųjų svorio kategorijoje iki 105 kg. dalyvavo Karolis Balsys. Pritūpimo veiksme sportininkas patūpė su 200 kg. Spaudimo veiksme paspaudė 147,5 kg. Atkėlimo veiksme Karolis Balsys atkėlė 220 kg. sveriančią štangą. Sumoje sportininkas surinko 567,5 kg. ir užėmė 7 vietą.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Trečiojo amžiaus universitetas Radviliškio rajone pradėjo naujus mokslo metus

Avatar

Paskelbta

data

Po ilgų ir priverstinių dėl Covid-19 pandemijos atostogų Radviliškio rajono trečiojo amžiaus universiteto lankytojai rinkosi į naujų mokslo metų pradžios šventę. Jos atidarymas sutapo su atnaujinto Kosminio modeliavimo muziejaus atidarymu Radviliškio Vaižganto progimnazijoje. Ilgametis progimnazijos fizikos mokytojas Viktoras Karmonas yra kosminio modeliavimo muziejaus įkūrėjas, jame sukaupta didžiulė ekspozicija.
Net 46-erius metus pedagogas atidavė kosminiam modeliavimui, kartu su gabiais ir talentingais jaunuoliais dalyvavo Europos ir pasaulio čempionatuose. Į muziejaus atidarymą ir TAU mokslo metų pradžios šventę atvyko svečiai iš Kelmės r. TAU Tytuvėnų skyriaus. Vėliau visi buvo pakviesti į Radviliškio mesto kultūros centrą.

Radviliškio r. TAU rektorė Irena Vaitkienė sakė, kad nors praėję mokslo metai baigėsi netikėtai anksti ir lankytojai turėjo ilgas atostogas, su naujomis jėgomis visi yra pasirengę nerti į informacijos jūrą. Rektorė sveikino visą besimokančią universiteto bendruomenę, veiklų organizatorius, lektorius, savanorius. Visiems jiems padėkota už tai, kad užimtoje kasdienybėje suranda laiko pasidalyti savo žinių bagažu ir skatina senjorus nuolat tobulėti.

Šventės dalyviams savo pasirodymus dovanojo Radviliškio muzikos mokyklos mokinės Radvilė Deltuvaitė ir Rusnė Zalencaitė. Jos atliko kūrinius „Oi, ta musė, vilko pusė“, „Pelės asistentės“ ir „Ežiuko dainelė“. Mokines parengė mokytoja Inga Petrauskienė.

Gaila, bet jau ne visi TAU lankytojai buvo kartu su bendramoksliais. Irena Vaitkienė pakvietė prisiminti visus, kurių jau nėra tarp mūsų. Visai neseniai anapilin iškeliavo visų mylima, aktyvi TAU lankytoja ir veiklų organizatorė, rektorės pavaduotoja šviesaus atminimo Danguolė Dabašinskienė. Tylos minute pagerbtas jos ir kitų išėjusiųjų atminimas.

TAU dalyviai praėjusiais metais uoliai lankė pasirinktas paskaitas, užsiėmimus, daug keliavo po Radviliškio rajoną ir visą Lietuvą. Lankėsi parodose ir koncertuose. Mokslo metai pralėkė greitai ir turiningai, nors buvo trumpesni negu įprastai. Universitete veikė net keletas fakultetų. Padėkota visiems programų savanoriams. Kaip sakė rektorė Irena Vaitkienė, be savanorių nebūtų lankytojų. Savanorių veikla yra Trečiojo amžiaus universiteto studentų ambrozija. Jų aktyvumas, noras dalytis žiniomis ir idėjomis padeda judėti į priekį.

Lektorė, psichologė Enrika Margienė skaitė paskaitą „Vidinė darna ir patiriamas stresas“, į kurą aktyviai įsitraukė ir renginio dalyviai.
Šventės pabaigoje visi buvo pakviesti į kultūros centro fojė linksmam pasibuvimui kartu su kolektyvo „Dainoriai“ muzika.

Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo skyriaus informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019