Ką išloš verslininkai, leisdami lankytis tik su Galimybių pasu?

Nuo šio pirmadienio, rugpjūčio 16 d., verslo įmonės turi galimybę pasirinkti – aptarnaus visus klientus ar tik turinčius Galimybių pasą. Nuo rugsėjo 13 d. reikalavimas aptarnauti tik turinčius Galimybių pasą taptų privalomas. Pasirinkę nurodytu laikotarpiu (nuo rugpjūčio 16 d. iki rugsėjo 13 d.) aptarnauti tik turinčius minėtą dokumentą klientus verslininkai turės pranešti Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC), užpildydami deklaraciją, kurią galima rasti NVSC interneto svetainėje adresu https:nvsc.lrv.lt/deklaracija.

Ši deklaracija suteikia galimybę ūkio subjektams, teikiant paslaugas ir aptarnaujant asmenis, nesilaikyti kitų operacijų vadovo sprendimuose nustatytų reikalavimų: dėvėti kaukes, laikytis atstumų, ploto ribojimų, valdyti lankytojų srautus. Tokie reikalavimai tampa rekomendacinio pobūdžio. Pateikdami deklaraciją, veiklos vykdytojai įsipareigoja paslaugas teikti ar aptarnauti tik tuos asmenis, kurie turi Galimybių pasą.

Jeigu verslo įmonė teikia paslaugas visiems – tiek su Galimybių pasu, tiek be jo, laikytis reikalavimų dėl kaukių dėvėjimo, atstumų laikymosi ir kitų būtina.

Galimybės atšaukti pateiktą deklaraciją nėra. Nusprendus vykdyti veiklą tik Galimybių pasą turintiems asmenims, šio principo turės būti laikomasi iki pat rugsėjo 13 d., kai šis reikalavimas taps privalomas visiems. Apie tai, kad įmonė aptarnauja tik asmenis, turinčius Galimybių pasą, bus privaloma ne mažesniu nei A4 formato užrašu paskelbti prie įėjimo į veiklos vykdymo vietą,

Deklaracijas pateikusios įmonės bus tikrinamos, kaip jos laikosi nustatytų reikalavimų dėl COVID-19 valdymo. Patikrinimų metu bus vertinama, ar deklaracijas pateikusios įmonės tikrai reikalauja iš lankytojų Galimybių pasų. Dėl kitų reikalavimų, susijusių su COVID-19 valdymu, įmonės tikrinamos nebus.

Patikrinimus verslo įmonėse atliks Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Valstybinė darbo inspekcija, Policijos departamentas, savivaldybių administracijos ir kitos institucijos.

Kadangi įmonės pasirinkti, kokius klientus aptarnauti – su Galimybių pasu ar be jo – galės tik apie vieną mėnesį, be to, šiuo laikotarpiu aptarnausiančios turinčius „didesnes galimybes” lankytojus įmonės bus griežčiau kontroliuojamos, kyla pagrįsta abejonė, ar verta saistytis deklaracijomis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui.

Parengta pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos informaciją    

Total
0
Dalinasi
Related Posts